«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Як почистити праску від накипу всередині і зовні: лимонною кислотою, оцтом, спеціальними засобами

Буває, прасуєш улюблену білу блузку, а на ній раптом з’являється пляма. Здається, її не було після прання, невже прогледіла?! Ні, просто чиста підошва праски не означає, що бруд не накопичився всередині. Вчимося чистити праски з різними покриттями, щоб не довелося викидати техніку та речі.

Звідки береться накип
До появи білого твердого нальоту призводить використання води з великим вмістом солей. Їх кількість визначає жорсткість води. Чим вона вища, тим швидше утворюється осад. Від цього погіршується якість прасування, знижується потужність подачі пари, скорочується термін служби праски.Пише - radka.in.ua

Накип поступово покриває нагрівальні елементи. Під час використання функції «Пара» її частинки через отвори на підошві потрапляють на одяг у вигляді білуватого піску.

У водяному резервуарі може утворитися цвіль і з’явитися характерний неприємний запах.

Нагар виникає, коли ми гладимо або тонкі делікатні тканини дуже гарячою праскою, у вигляді темно-коричневої плями на підошві.

З усім цим можна і потрібно боротися.

Як почистити підошву і обробити отвори
Будь-які забруднення можна видалити як професійними засобами, так і підручними, які можна знайти на кожній кухні.

Оцтом
Кислотами можна чистити навіть кераміку і тефлон. Добре просочити тканину оцтом. Поставте на неї холодний електроприлад і залиште на ніч. Вранці протріть підошву сухий полотняній серветкою. Оцет добре розчиняє кальцієві відкладення, видаляючи їх без сліду.

Деякі господині рекомендують злегка пропрасувати гарячою праскою змочену оцтом тканина. Цей спосіб ефективно позбавляє від іржі. Однак виробники електроприладів не рекомендують цей варіант.

Содою
Не намагайтеся чистити підошву карбонатом натрію. Великі частинки залишать на ній подряпини, а це призведе до погіршення ковзання і навіть до псування тканини.

Розчиніть соду в склянці води, протріть отриманим засобом плями нагару. Це пом’якшить їх. Все, що залишиться, — протерти поверхню чистою тканиною.

Сіллю
Поверніть шматок марлі у кілька шарів. Насипте на одну половину велику кухонну сіль і накрийте іншою так щоб вийшов конверт. Пропрасуйте гарячою праскою. Бруд і накип залишаться на марлі.

Господарським милом
Від нальоту легко позбутися, потерши бруском сильно розігріту прасувальну поверхню. Після залишиться тільки змити сліди мила і насухо витерти підошву.

Проте мило забиває отвори для виходу пари. Їх доведеться чистити ватяними паличками.

Зубною пастою
Не викидайте використану зубну щітку. Видавіть на неї пасту, пройдіться дырочкам для відведення пари. Добре розігрійте прилад, пропрасуйте натуральну тканину.

Вимкніть, дочекайтеся повного остигання. Залишилися білі сліди від пасти змийте мильним розчином, пройдіться чистою вологою ганчіркою, витріть насухо.

За допомогою сірникової коробки
Досить оригінальний спосіб. Краще користуватися новою коробкою. Нагрійте праску, поставте носиком вгору і тріть по нагрівальній поверхні з нагаром коричневою смугою. Сірка працює як м’який абразивний матеріал.

Перекисом водню
Цим способом чистять тільки холодну поверхню. Просочіть перекисом матерчату серветку або ватяний спонж, протріть прасувальну поверхню.

Якщо накип скупчилася в отворах використовуйте ватні палички. Обробляйте поки не відчистіть всі сліди відкладень. Нагрійте праску пропрасуйте шматок непотрібної тканини. Вимкніть прилад. Після охолодження вимийте підошву мильним розчином і витріть спочатку вологою тканиною, потім сухий.

Щоб застосувати такий метод, нагрійте праску , використовуючи максимальний температурний режим . Змочіть перекисом грубу тканину і пропрасуйте її . Продовжуйте , поки підошва не стане повністю чистою.

Ацетоном
При роботі з розчинником стежте , щоб він не потрапив на пластмасові частини. Це може зіпсувати не тільки зовнішній вигляд , але і сам прилад .

Просочіть ватний диск або шматочок тканини ацетоном , протирайте ділянки з нагаром . Поступово темні плями повинні піти . Цей спосіб не підходить для металевих підошов.

Гідроперитом
Щоб скористатися таблеткою гідропериту:

візьміть її пінцетом;
розігрійте праску;
пройдіться таблеткою по забрудненим місцям й отворам;
після охолодження приладу дійте так само, як і при чищенні перекисом водню.
Під час процедури виділяється газ . Врахуйте це (особливо якщо ви алергік) і працюйте в добре провітрюваній кімнаті.

Парафіном
Чистий парафін можна знайти в аптеці. А можна використовувати парафінову свічку. Цей спосіб хороший для видалення незначних забруднень з алюмінієвих прасувальних поверхонь.

Дійте обережно, щоб не обпектися. Водите парафіном на сильно розігрітій підошві. Тримайте вертикально, щоб розплавлений парафін стікав, не закупорюючи отвори. Позбутися від залишків засобу можна, пропрасувавши непотрібну ганчірку кілька разів.

Для металевих підошов з невеликим нагаром підійде наступний спосіб:

натріть парафін на тертці , розкладіть його товстим шаром на дерев’яній дощечці;
посипте шар сіллю екстра;
покладіть зверху паперову серветку;
добре розігрійте праска, із зусиллям гладьте папір.
В результаті очищення пригорілі частинки повинні залишитися на серветці (замінюйте її по мірі забруднення).

Нашатирним спиртом
Аміаком чистіть тільки холодний праска. Просочіть нашатирем ватний диск, акуратно протріть підошву. Нагрійте прилад, пропрасуйте шматочок вовняної тканини. Бруд піде.

Засобом для зняття лаку
Цей спосіб підходить для видалення прилиплих залишків тканини. Таке трапляється, якщо обрана занадто висока температура, не відповідає типу тканини. Вона плавиться, шматочки налипають на прасувальну поверхню. Відчистити їх досить важко.

Змочіть шматок тканини засобом для зняття лаку, обережно оттирайте пригорілі залишки. Після процедури обполосніть підошву праски чистою водою , потім витріть сухою ганчіркою.

З допомогою гарячої ванни
Закип’ятіть воду, додайте в неї лимонну кислоту, оцет, або будь-який засіб від накипу. Помістіть праска в таз, налийте засіб на висоту підошви, про ставте на 2-3 години. Протріть спочатку чистою вологою ганчіркою, а потім сухою.

За допомогою парової ванни
Порядок дій схожий на попередній, але праска вміщують у металеву ємність на дерев’яні рейки. Причому носик повинен знаходитись нижче широкої частини.

Гарячий очищуючий розчин наливають так, щоб він ледь торкався підошви. Коли засіб остигає, ємність ставлять на плиту і підігрівають. Дійте обережно! Дотримуйтесь техніку безпеки. При цьому способі легко отримати опіки.

Як ефективно видалити накип всередині праски
Часто вапняний наліт утворюється всередині праски: в ємності для води, в подаючому стержні, на нагрівальних елементах, камері парогенератора, на форсунках і т. д. Він особливо підступний. Навіть якщо підошва чиста, при спробі відпарити одяг частинки накипу через парові отвори потрапляють на матерію, залишаючи білі або руді сліди.

Лимонною кислотою
Лимонну кислоту додають у воду в пропорції 1:10. Наповнюють засобом ємність для води, нагрівають і, тримаючи прилад над раковиною (ванною або тазом), спускають пар до тих пір, поки не перестануть виходити шматочки накипу. М’якою щіткою або ватяними паличками проходяться по отворах, витирають насухо.

Мінеральною водою
Дійте як при чищенні лимонною кислотою. Мінеральна вода містить корисні кислоти і луги, що розчиняють вапняні відкладення. Наповніть резервуар і розігрійте праска. Чистку проводите, натискаючи неодноразово на кнопку «Пара».

Очищення за допомогою спеціалізованих хімічних засобів
У магазинах побутової хімії представлені різні засоби для чистки прасок. Вибирати їх треба відповідно з типом покриття нагрівальної платформи.

Олівець
Багато виробників професійних засобів для чищення накипу випускають хімічні олівці, у складі яких — нашатирний спирт і кислоти.

Олівець застосовують від нагару і накипу. Щоб правильно його використовувати, прочитайте інструкцію. Зазвичай порядок дій такий:

розігрівають праска до зазначеної температури;
наносять круговими рухами на підошву;
за допомогою м’якої щітки очищають отвори;
полірують поверхню сухою м’якою ганчіркою (можна пропрасувати непотрібний шматок грубої матерії).
Якщо в складі вашого олівця є нашатир, при його контакті з гарячою поверхнею буде виділятися їдкий пар. Перед чищенням відкрийте вікна.

Антінакіпін
Його застосовують для чищення нальоту в резервуарі:

приготуйте розчин з антинакипином у відповідності з інструкцією (зазвичай беруть половину чайної ложки на склянку води);
залийте засіб у ємність для води;
поставте у вертикальне положення і сильно розігрійте;
вимкніть прилад , залиште на 30 – 60 хвилин;
злийте засіб , промийте ємність кілька разів чистою водою.
Topperr
Цей олівець за зовнішнім виглядом і кольором нагадує парафінову свічку. Підходить для всіх моделей прасок. Він не лише усуває забруднення, але і покращує ковзання. Особливо його рекомендують для чищення тефлонові поверхонь. До складу входять кислоти і карбамід.

Перед чищенням розігрійте прилад до середньої температури. Поставте його вертикально, підкладіть під нього аркуш паперу (сюди будуть стікати залишки забруднень), водите олівцем по поверхні. Під час процедури можливий легкий хімічний запах.

Після чищення видаліть залишки олівця шматочком натуральної тканини.

Top House
Ефективно видаляє накип як зсередини, так і зовні. Засіб розведіть водою у співвідношенні 1:2 і залийте в резервуар. Температуру виставте для прасування бавовни, з ставте праску вертикально і увімкніть.

Після нагріву відключіть функцію «Пар» (інакше засіб просто витече), поставте праска горизонтально на спеціальну підставку так, щоб між підошвою і поверхнею простір (можна використовувати два олівця, не покриті фарбою).

Через 10 хвилин розчин вилийте , а наповніть резервуар чистої водою. Праска знову розігрійте і переведіть його в режим « Пар ». Натискаючи на кнопку , випустіть кілька разів струмінь, щоб залишки накипу вийшли через парові форсунки.

Вимкніть прилад та зачекайте, поки він охолоне. Протріть підошву.

Greenfield
Ще один олівець, який працює при температурі нагрівання 130-140 °C (режим «Шерсть» або дві точки). У його складі стеаринова кислота і карбамід . Не містить абразивів. Він відмінно працює на тефлоні.

Порядок дій:

розігрійте праска;
водите олівцем Greenfield по поверхні;
видаліть залишки серветкою з натуральної тканини;
якщо праска парова , то кілька разів випустіть пар.
Під час процедури відчувається їдкий запах. Краще займатися чищенням при відкритому вікні.

Cillit Bang
До складу цього засобу входять тільки кислоти. Переверніть прилад вгору нагрівальною поверхнею. У кожне парове отвір нанесіть 1-2 краплі. Таким чином засіб проникне всередину. Приблизно через 10-20 хвилин (залежить від ступеня забруднення) вологою тканиною зберіть пластівці накипу і промийте чистою водою. Кілька разів спустіть пар, щоб закінчити очищення.

Як застосовувати функцію самоочищення
Практично всі сучасні праски мають у своєму арсеналі функцію самоочищення . Щоб почистити праску від накипу:

заповніть резервуар до позначки « максимум »;
нагрійте до найвищої температури , вимкніть , під чекайте, поки охолоне, і знову нагрійте;
вимкніть прилад з мережі;
тримайте підошвою вниз над раковиною (ванної , тазом , будь-який інший ємністю);
натисканням кнопки запустити процес самоочищення , кілька раз струшуючи;
процедуру повторіть;
парові отвори очистіть ватяними паличками чи м’якою щіточкою;
підошву протріть чистою вологою полотняній серветкою , потім насухо.
Перед використанням перевірте чистоту підошви на шматочку тканини.

Чистка парогенераторів, оснащених фільтрами від накипу
Завдяки таким фільтрів термін служби прасок значно збільшується, а якість прасування залишається незмінно на найвищому рівні.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі