«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Як заморожувати ягоди, овочі й фрукти: докладна інструкція

Запасайтеся вітамінами, поки фрукти й овочі свіжі і дешеві.

Загальні правила
1. Заморожуйте тільки свіжі овочі, фрукти і ягоди. Вони не повинні бути занадто м’якими або з пошкодженнями.

2. Перед заморожуванням ретельно помийте і висушіть їх. Якщо погано просушити, в морозилці все злипнеться в крижану кулю.

3. Заморожуйте овочі та фрукти в тому вигляді, в якому будете їх використовувати. Багато продуктів після розморожування стають м’якшими за свіжі. Тому спочатку почистіть і подрібніть все, що потрібно, а потім кладіть до морозильної камери.

4. Використовуйте пластикові контейнери або спеціальні пакети для заморожування. Обов’язково підписуйте ємності, щоб потім не ламати голову, намагаючись пригадати, що це таке помаранчеве всередині і як давно воно тут лежить.

5. Заморожуйте невеликими порціями. Так вам не доведеться мучитися, відколюючи від замерзлого шматка потрібну кількість продукту. Є один лайфхак: розкладіть овочі по пакетах, приплюсніть кожен пакет, щоб вийшло повітря, а потім тупим боком ножа розділіть вміст на дольки. Їх буде легко відламувати, не розморожуючи все відразу. Фруктові, овочеві та ягідні пюре можна розлити по силіконових формочках для льоду.

6. Встановіть температуру -18 °C. В таких умовах овочі й фрукти можуть зберігатися до 12 місяців. Краще не забивати морозильну камеру всім і відразу, а додавати туди нові продукти невеликими порціями. Добре, якщо ви зможете виділити окремі відділи для овочів, зелені та фруктів: заморожені продукти дивовижно вбирають сторонні запахи.

7. Заморожуйте сезонні продукти. Наприклад, баклажани і помідори взимку і навесні продаються за захмарними цінами, та й на смак нагадують пінопласт. А ось картоплю і капусту класти до морозилки немає сенсу: в магазинах вони є цілий рік, отож економте місце.

Як заморожувати овочі


На початок поговоримо про овочі, які заморожувати не треба, – це огірки, редиска і зелений салат. Після розморожування вони перетворяться на рідину, якій складно знайти якесь застосування.

Помідори теж втрачають форму, але для приготування страв це не має особливого значення. Для супів, рагу і соусів заморожуйте помідори в кубиках, а для запіканок і піци – кружечками. Можна подрібнити томати з пряними травами в блендері і заморозити суміш в силіконових формах.

Кабачки і баклажани краще заморожувати вже готовими: поріжте їх на кружечки або кубики і щедро залийте окропом або обсмажте на олії. Потім розділіть на порції і заморозьте кожну в окремому контейнері.

Щоб цвітна капуста і броколі в розмороженому вигляді не були жорсткими, розділіть їх на суцвіття, ретельно промийте і на кілька хвилин поставте в киплячу воду. Бланшувати варто стручкову квасолю і зелений горошок – його попередньо треба вийняти зі стручка. Кукурудзу відваріть і ножем відокремте зерна від качана.

Болгарський перець можна заморожувати і шматочками, і повністю. Якщо зробити круговий надріз навколо ніжки і акуратно вийняти насіння, вийде заготовка для фаршированого перцю. Зробіть кілька таких заготовок, висушіть і вставте одну в іншу – це заощадить місце. «Матрьошку» з перців складіть в пакет і поставте до морозильної камери.

Моркву перед заморожуванням потрібно ретельно помити, почистити і нарізати або натерти на тертці. Буряк – відварити і натерти на великій тертці. Вийде готова основа для салату.

З овочів можна зробити готову суміш для супів і рагу в різних варіантах:

помідори, болгарський перець, кабачки;
цвітна капуста, морква, зелений горошок, стручкова квасоля;
кукурудза, зелений горошок і болгарський перець;
баклажани, помідори, болгарський перець;
броколі, болгарський перець, кукурудза, стручкова квасоля.
Як заморожувати фрукти
Вибирайте відносно щільні та не перестиглі фрукти, щоб при розморожуванні вони не перетворилися на місиво. Якщо фрукти вже стали досить м’якими, заморозьте їх у вигляді пюре – його можна подавати з млинцями і оладками або використовувати як начинку для пирогів.

Банани очистіть від шкірки, наріжте на 3-4 частини (залежно від розміру плоду), підсушіть паперовим рушником і зберігайте в твердому контейнері. Не вірте тим, хто радить заморожувати їх в шкірці. Або спробуйте заради цікавості віддерти від банана примерзлу шкірку.

Яблука і груші наріжте на шматочки і скропіть лимонним соком, щоб вони не темніли. Абрикоси і персики розділіть на половинки, заберіть ядра і складіть у пластиковий контейнер.

Апельсини заморожувати не варто: після розморожування вони стають гіркими. Зате можна покласти до морозилки контейнери з соком або пакетики натертої цедри.

Як заморожувати ягоди
Після розморожування ягоди будуть розм’яклими, обробляти їх буде незручно. Тому перед заморожуванням заберіть плодоніжки у полуниці й агрусу, вийміть кісточки у сливи, вишні й черешні, а виноград і смородину відокремте від грон. Малину замочіть у воді, щоб спливли випадкові черв’яки. На маленькі порції ягід можна не ділити: якщо вони добре просушені, то не злипнуться.

Полуницю, суницю, малину і ожину краще заморожувати в контейнерах, щоб вони зберегли форму. Вишню, сливу, чорну смородину, журавлину, чорницю і агрус можна зберігати в пакетах.

Для десертів стане в нагоді ягідне пюре, наприклад, з суниці, малини, чорної смородини або вишні. Подрібніть ягоди в блендері та заморозьте невеликими порціями в пластикових контейнерах.
Джерело: Тутка

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі