Як зміцнити імунітет
Система імунітету людини залежить наполовину від спадковості, так як починає формуватися ще в утробі матері, і на 50% – від способу життя. Три кити, на яких тримається імунітет людини, це здоровий сон, фізичні навантаження і збалансоване харчування. Зазвичай людина замислюється про роль і можливості підтримки імунітету лише під час важкого простудного захворювання, тоді як вона сама є наслідком імунної недостатності.
Тому берегти здоров’я і зміцнювати імунітет важливо всім, особливо в міжсезоння напередодні весни – це час, коли організм особливо потребує підтримки. Також увагу на імунітет важливо звернути тим, хто переніс ГРЗ, ГРВІ або грип та хто відчуває великі фізичні навантаження.
Відновлювати і підтримувати імунітет можна за допомогою спеціальних імуноукріпляючих коштів, але існує маса додаткових способів зміцнити організм.
Хрін, креветки і лавровий лист
Саме харчування – запорука захисту від вірусів і хвороб і найважливіший фактор, що сприяє поліпшенню захисних сил організму. Харчування має бути максимально раціональним в кількісному і якісному відносинах. У вашому меню повинні бути присутніми білки тваринного і рослинного походження. Тваринні білки містяться в м’ясі, рибі, яйцях і молоці, а рослинні – в горосі, квасолі, гречаній і вівсяній крупах. Благотворно впливають на діяльність імунної системи яловича печінка і морепродукти – креветки, мідії, кальмари.
Важливо!
Самостійно приймати імуностимулятори ні в якому разі не можна. Щоб мати право призначати ці препарати, лікар обов’язково повинен: попередньо переконатися в тому, що стандартна терапія не принесла бажаного ефекту; вивчити імунограму хворого; мати тривалий досвід застосування імуностимуляторів, заснований, в тому числі, на оцінці віддалених наслідків призначається ліки.
Добре підтримують імунітет прянощі – імбир, барбарис, гвоздика, коріандр, кориця, базилік, кардамон, куркума, лавровий лист і – хрін.
Видобуваємо вітаміни
Для зміцнення імунітету необхідні вітаміни і мікроелементи. Їх недолік можна заповнити за допомогою мультивітамінний комплексів, але в цілому краще отримувати вітаміни і мікроелементи природним шляхом.
Вітаміни А можна почерпнути з моркви, винограду, зелені – він є у всіх червоних і помаранчевих фруктах і овочах. Вітамін С є в цитрусових, шипшині, журавлині, брусниці, капусті, особливо квашеній. Вітамін Е – в соняшниковій, оливковій або кукурудзяній олії. Вітамінів групи В багато в бобових, в крупах, в яйцях, в будь-зелені і в горіхах.
З мікроелементів позитивно діють на імунітет цинк і селен. Цинк міститься в рибі, м’ясі, печінці, в тих же горіхах, в квасолі і горошку. Селен варто «добувати» з риби, морепродуктів, часнику.
Мінеральні речовини – залізо, мідь, магній і цинк – містяться в печінці, нирках, серці, горіхах, бобових і шоколаді.
Сухе червоне
Куріння і алкоголь не просто підривають, а вбивають імунітет. Але якщо з тютюном все просто і однозначно – потрібно кинути палити і уникати тютюнового диму, то зі спиртним – інша ситуація. Сухе червоне вино для імунітету корисно, але максимально допустима щоденна доза – 50-100 грам.
Привчання до холоду
Готуватися до будь-якої спалаху захворюваності потрібно заздалегідь, посилюючи насамперед неспецифічний захист. Прои такому методі, як загартовування, знають всі, але більшість упевнена, що загартовування – це привчання до холоду, наприклад ходіння по снігу в трусах. Але насправді суть загартовування – в тренуванні слизових оболонок швидко реагувати на різку зміну температури.
Спокій і тільки спокій!
Стрес – один з головних ворогів імунітету. Найнебезпечніший – це неконтрольований вид стресу, коли людина нездатна впоратися зі своїми емоціями. Рецепт порятунку від психічних потрясінь тільки один: формувати спокійне ставлення до всього, що б не відбувалося, і частіше нагадувати собі, що, якщо ви не можете змінити ситуацію – прийміть її як даність.
Сміх
Якщо ж ви змушені іноді переживати стрес, то компенсуйте його сміхом! Регіт впливає на організм так само благотворно, як помірні фізичні навантаження: він знижує кров’яний тиск, позбавляє від стресу і зміцнює імунну систему. Крім цього, сміх покращує апетит, знижує рівень холестерину, знижує ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи і діабету.
Народні засоби для імунітету
Корінь цикорію відмінно зміцнює імунітет і захищає від вірусів.
Зміцнити сили організму допоможе загартовування. Найпростіший спосіб – це взяти невеликий килимок з поролону, змочити його холодним настоєм рослин, що підвищує імунітет, і постояти на ньому босоніж.
Хорошим імуностимулюючу дію мають харчові дріжджі, які особливо рекомендуються дітям. Приймати їх слід протягом місяця (не менше 50 грамів на тиждень), розводячи невелику частину в кип’яченій воді без цукру.
З рослинних речовин, що володіють вираженим імуностимулюючу дію, варто звернути увагу на настої елеутерокока, женьшеня і китайського лимонника
Будьте здорові!