«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Як зрозуміти, коли дивні сигнали організму вимагають діагностики, а не слів «саме минеться»

Ми радимо прислухатися до сигналів власного організму, якими б дивними вони не здавалися.

1. Рожеві п’яти
Виробники засобів для догляду за ногами часто обіцяють ефект п’ят «як у немовляти». Але якщо ви помітили, що ваші п’яти дійсно стали рожевими, а шкіра при цьому виглядає тонкою або зморшкуватою, то варто здати аналізи і перевірити рівень цукру в крові. Такий симптом може вказувати на захворювання, пов’язані з порушенням обміну речовин, у тому числі і на діабет.

До кого звернутися: до ендокринолога.


2. Відчуття обіймів
Обійми не завжди бувають приємними. Якщо ви іноді відчуваєте, ніби вас хтось сильно обіймає чи обв’язує мотузками навколо талії, тулуба або ніг, то варто пройти обстеження і виключити ризик розвитку розсіяного склерозу. Також можуть виникати неприємні відчуття в руках і ногах – людині здається, що вона в рукавичках або у важкому взутті. Відчуття може варіюватися від дратуючого до дуже болісного, але в будь-якому випадку на це варто звернути увагу.

До кого звернутися: до невролога.


3. Лисі брови
Якщо ви давно перестали або ніколи не вискубували брови, але при цьому помічаєте, що з кожним разом їх стає все менше (особливо із зовнішньої сторони) і почали з’являтися залисини, то варто звернутися до лікаря і перевірити роботу щитоподібної залози. Це може бути одним із симптомів гіпотиреозу.

До кого звернутися: до ендокринолога.


4. Пальці як сосиски
Навіть якщо у вас чиста шкіра, без подразнень, і ви не відчуваєте свербіння, але при цьому пальці ніг стали більш схожі на сосиски, то варто записатися на огляд і консультацію до лікаря. Такий симптом може свідчити про псоріатичний артрит.

До кого звернутися: до дерматолога, ревматолога.


5. Швидке насичення
Швидке насичення – це не подарунок долі, який допоможе нарешті схуднути, а симптом деяких захворювань травної системи. Якщо при цьому вас ще й почала турбувати печія, то це може бути ознакою ГЕРХ (гастроезофагеальної рефлюксної хвороби).

До кого звернутися: до гастроентеролога.


6. Непереносимість приміщень
Якщо ви з тих людей, які вічно просять відкрити вікна в транспорті і в приміщенні, а на вулиці вам набагато легше дихається, ніж на роботі чи вдома, то варто провести обстеження і виключити ймовірність серцевої недостатності. Також варто перевірити роботу щитоподібної залози, такий симптом характерний при гіпертиреозі.

До кого звернутися: до кардіолога, до ендокринолога.


7. Ненависть до відчинених вікон
Але якщо ви на іншій стороні барикади і мерзнете навіть влітку, то і в цьому випадку варто перевірити роботу щитоподібної залози. Можливо, ваш організм страждає через брак йоду, що може викликати гіпотиреоз.

До кого звернутися: до ендокринолога.


8. Бажання вкрасти що-небудь
Раптова зневага до закону і бажання вкрасти якусь дрібницю, навіть якщо ви у змозі за неї заплатити, може бути першою ознакою деменції. На жаль, рідко хто здатний визнати проблему і самостійно звернутися за допомогою. Тому варто уважніше ставитися до своїх близьких, особливо до людей похилого віку.

До кого звернутися: до терапевта, невролога, психіатра.


9. Круглі нігті
Якщо ви помітили, що ваші нігті почали змінювати форму, стаючи все товстішими і ширшими, то це може вказувати на проблеми із серцем. Але варто пам’ятати, що симптом барабанних паличок не є самостійним захворюванням, а вказує на патологічні процеси в організмі, які можуть бути викликані не одним захворюванням, тому краще пройти повне обстеження.

До кого звернутися: до терапевта, до кардіолога.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі