Як зупинити панічну атаку: п'ять ефективних методів
Прискорене серцебиття, пітливість і нудота можуть з'явитися на рівному місці і стати ознакою панічної атаки. Щоб це припинити, важливо знати ефективні методи. До вашої уваги п'ять простих методів, які можуть допомогти вам подолати симптоми панічного атаки і вивести вас із цього стану.
1. Визнайте наступ панічної атаки
Одним з перших кроків до контролю над цим станом є його визнання. Іноді люди можуть переплутати панічну атаку з серцевим нападом або інсультом, особливо якщо це їх перше з нею "знайомство". В такому випадку вам не завадить звернутися до лікаря, щоб виключити інші, що загрожують життю недуги. Але якщо ви відчували панічні атаки і раніше і знаєте, що ви в цілому здорові, пам'ятайте, що панічні атаки приходять і йдуть – це всього лише тимчасове явище.
2. Практикуйте правильне дихання
У багатьох людей при панічній атаці трапляються труднощі з диханням. Щоб зменшити симптоми, постарайтеся зосередитися на глибокому диханні. Так ви отримуєте більше кисню, а це допоможе вам відчути себе краще і позбутися від божевільного серцебиття і нудоти. Глибоке дихання також дає вам можливість сконцентруватися і перестати відчувати себе безпорадно.
3. Зосередьтеся на якомусь об'єкті
Якщо ви хочете подолати симптоми панічного атаки, виберіть знайомий предмет для концентрації уваги на ньому. Наприклад, подивіться на своє взуття або відчуйте дотик тканини вашої сорочки до тіла. Осмисліть всі деталі об'єкта. Відчуйте текстуру тканини рукою або пильно подивіться на деревний візерунок меблів. Подумайте про всі способи, якими ви могли б описати цей об'єкт. А якщо ви перебуваєте в шумному або багатолюдному просторі, спробуйте знайти найтихіший куточок, щоб ви могли більш ефективно сфокусуватися на чому-небудь.
4. Повторюйте позитивну фразу
Щоб зупинити симптоми панічного атаки, постарайтеся зосередитися на повторенні фрази, яка несе позитивний сенс і пов'язує вас з реальністю. Наприклад, ви можете сказати собі: "Цей стан не назавжди, у мене є повноцінна і щасливе життя, яким я живу". Підбирайте ті фрази, які пов'язують вас з цим моментом, але також нагадують вам про те, що панічна атака пройде, і що ви не повинні відмовлятися від надії на краще життя, вільне від неспокою і депресії.
5. Розслабте м'язи
Спробуйте поступово розслабляти м'язи. Як і дихальні вправи, це ще один спосіб зупинити симптоми паніки, оскільки він допомагає зосередитися на якійсь дії, а також полегшує симптоматику. Люди з панічною атакою часто відчувають м'язову напругу, що заподіює їм біль і дискомфорт. Порухайте пальцями рук і ніг, потім передпліччями, плечима і тулубом. Це може також зменшити нудоту, якщо це відчуття викликано стисканням м'язів живота. Тим часом психолог визначив найпоширеніші сексуальні фантазії. 58% респондентів опитування зізналися, що їх збуджують фантазії про секс партнера з іншою людиною.