«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Лайфхаки як ставити бізнес-цілі на рік

Кілька простих порад, як контролювати свої гроші та аналізувати витрати.

Першого січня ми всі прокидаємося з думками, що розпочинається новий рік нашого життя - ще один шанс виконати мрії, знайти класну високооплачувану роботу і стати фінансово незалежними. Але чим далі, тим менше ентузіазму залишається для досягнення задуманого. Особливо, коли не знаєш, як почати будувати свій бізнес. І перше, що потрібно зробити - навчитися правильно ставити собі фінансові цілі на рік, інформує Ukr.Media.

Кілька простих порад, як контролювати свої гроші, аналізувати витрати, а також, що робити для досягнення фінансового благополуччя.

Конкретні формулювання

Матеріалізація думок і посилання в космос - це, можливо, і працює, якщо дуже вірити і посилено вишукувати результати в подіях. Однак гроші - матерія цілком реальна і абсолютно точна. Якщо йдеться про фінансові цілі, формулюйте максимально конкретно і детально. Мозок влаштований так, що абстрактні думки залишаються лише у вашій голові.

Якщо вам потрібно кудись з'їздити, ви купуєте квиток саме в цю точку, а не просто «куди-небудь». Таким же шляхом потрібно досягати поставлених фінансових цілей. Скажіть собі: «Мені потрібно 15 тис. грн, щоб з'їздити на море в липні» або «через 2 роки я повинен купити конкретну машину, яка коштує 7 тис. доларів». Інакше доведеться довго відкладати, так і не розуміючи, чому у вас досі не зібралася потрібна сума, адже ви так довго збираєте. Конкретизуйте суми, строки, дати.

Потрібні папірці

Якщо вам здається, що ви знаєте, скільки витрачаєте, то ви лукавите. Спробуйте пригадати всі свої покупки і витрати за минулий тиждень. Можливо, вам би допоміг чек з магазину, але ви не стали чекати на касі або зім'яли і викинули зайве сміття. Можна подивитися цю інформацію через інтернет-банкінг, але в нашій країні поки ще є велика потреба в готівці, а, значить, безліч покупок ви оплачуєте «живими» грошима.

Щоб відстежувати свої витрати, заведіть спеціальний щоденник. Заносьте туди покупки, оплату послуг, розваг, комунальні платежі, кредитні виплати. До речі, якщо кредит «з'їдає» більше 10-20% вашого бюджету, то, можливо, ви погарячкували з придбанням. В кінці місяця ви здивуєтеся від того, скільки грошей і куди йде.

Карткова гра

У багатьох з нас є по три і більше банківських карт. Кожна з них включає пакет послуг, банківських послуг і продуктів з різними умовами і вартістю.

Банки часто змінюють тарифи за зміст карт і вартість послуг, а тому не зайвим буде стежити за змінами в банківській сфері та за новинами вашого банку. В іншому випадку, лінь може зробити вам погану послугу. Не дивуйтеся, якщо виявиться, що ви вже давно оплачуєте яку-небудь функцію, яка давно не актуальна і навіть не потрібна вам. Варто оплачувати смски з банку, якщо у вас є той самий онлайн-банкінг?

Віддати, щоб повернути більше

Українці поки ще в багатьох питаннях консервативні. Наприклад, багато хто все ще зберігає готівку у себе вдома, хоча це непрактично. Ті ж, хто сміливіше, довіряють свої заощадження банкам, що дозволяє хоча б захистити кошти від інфляції.

Але якщо ставити довгострокові фінансові цілі, то варто задуматися про те, щоб не просто зберігати гроші, але і заробляти. Хорошим варіантом є інвестування. Сфер багато: нерухомість, земля, нафта і газ, стартапи, акції та цінні папери. Навіть якщо ви відчуваєте, що недостатньо грамотні у фінансових питаннях, можна звернутися в будь-який інвестиційний фонд, де досвідчені фахівці допоможуть вам розібратися в питанні і підберуть вигідний варіант, відповідний під ваш стартовий капітал.

Крім того, нещодавно в Україні з'явився новий вид інвестицій - банківські сертифікати. Так що вибір залишається за вами, головне - набратися терпіння і почекати.

Фінансовий помічник

Є більш просунутий варіант паперового блокнота з записами. Можна завантажити спеціальний додаток, і ваш гаджет стане вам відмінним фінансовим помічником. Програма аналізує витрати і видає різну цікаву статистику. Наприклад, ви дізнаєтеся, що щодня витрачаєте на десерт під час обідньої перерви таку ж суму, якої вистачило б на абонемент в спортзал.

До того ж, «помічник» може автоматично поповнювати ваш накопичувальний внесок, списуючи кожен місяць гроші з рахунку. В цьому випадку у вас не вийде пропустити разок-інший.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі