Літні отруєння: що робити, якщо їх не вдалося уникнути
Від отруєнь не застрахований ніхто. Влітку неприємність особливо часто підстерігає на кожному кроці, адже навколо так багато ягід, фруктів, а на пляжах продається неймовірна кількість смачних "шкідливостей". Щоб не отруїтися, мой руки і продукти перед їжею, купуй їх в перевірених місцях і перевіряй якість.
Існує 2 основних види отруєнь:
Харчове - у разі вживання в їжу немитих продуктів або заражених мікроорганізмами, а також несвіжої їжі. Наприклад, причиною отруєння влітку можуть стати довгоочікувані на пляжі мідії, рапани, креветки, кукурудза, які зберігаються і готуються невідповідним чином.
Токсичне - отруєння внаслідок попадання в організм хімічних або натуральних токсинів. Це можуть бути неїстівні гриби, ягоди або хімікати. Будь обережна при зборі рослин в незнайомих місцях або купівлі фруктів і ягід, які могли бути оброблені хімією.
Симптоми отруєння:
Сильна нудота і / або блювота Слабкість, млявість, озноб Діарея Підвищена температура тіла
Що робити при отруєнні:
Перше, що потрібно зробити, це промити шлунок. Краще, якщо це зробить лікар, але можеш постаратися впоратися сама. Зроби слабкий розчин харчової соди або марганцівки на 2 л. води 1 ст. л. соди), випий його і виклич блювоту шляхом натиснення пальцем на корінь язика. Повтори кілька разів, поки блювотна маса не стане чистою. Якщо блювота і діарея не проходять протягом 6 годин, звернися до лікаря.
Літні отруєння: що робити, якщо їх не вдалося уникнути
Прийми сорбент, він допоможе вивести токсини з організму. Наприклад, з цим завданням цілком впорається активоване вугілля. Дозування: 1 таблетка на 10 кг. ваги. Наприклад, якщо ти важиш 60 кг., випий 6 таблеток сорбенту.
Розмішай потолченне вугілля з кип'яченою водою і прийми суміш всередину. Можеш вибрати і інші ліки, які тобі підходять. Якщо сумніваєшся, проконсультуйся з лікарем або фармацевтом. Т
обі потрібно багато пити і дотримуватися дієти наступні кілька днів.
Отруєння обов'язково призводить до зневоднення (блювота і діарея), і організму потрібно заповнити водний баланс.
Випивай не менше, ніж 2-3 літри кип'яченої води на добу. Першу добу після отруєння бажано взагалі нічого не їсти, але багато пити. На другий день можна їсти вівсяну кашу на воді, рідке картопляне пюре і сухарі без добавок. Поступово до тебе повернеться апетит, сили і гарний настрій.