«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Мед: як виявити на ринку фальсифікат

Щоб вибрати справжній мед, а не попасти на фальсифікат, треба знати деякі хитрощі.

 Щоб дізнатися, чи є в меді крохмаль, треба покласти у склянку трохи меду, залити окропом, розмішати і остудити. Після цього капнути туди кілька крапель йоду. Якщо вода посиніє, значить, у мед додали крохмаль. Це фальшивка.

• Кожен сорт меду має своє забарвлення, властиве тільки йому. Чистий без домішок мед, як правило, прозорий, якого б кольору він не був. Мед, що має у своєму складі добавки (цукор, крохмаль, інші домішки), каламутний, і якщо уважно придивитися, то в ньому можна виявити осад.

• Перевірити якість меду можна, опустивши в ємність тонку паличку. Якщо це справжній мед, то він тягнеться слідом за паличкою довгою безперервною ниткою. А коли вона переривається, падає, утворюючи гірку, яка повільно розходиться, це фальшивка. Несправжній мед поводиться, як клей: рясно стікає і капає з палички.

• Мед легко розтирається між пальцями і вбирається у шкіру. У фальсифікованого меду структура груба, при розтиранні на пальцях залишаються грудочки.

• Іноді мед під час зберігання ділиться на два пласти: густіє тільки знизу, а зверху залишається рідким. Це свідчить про те, що він незрілий, і тому його потрібно з’їсти якомога швидше. Незрілий мед зберігається лише кілька місяців.

Найчастіше фальсифікують мед, розводячи його цукровим сиропом. Мед із сиропом має підвищену вологість. Це можна перевірити: опустити в мед шматочок хліба, а через 8–10 хв дістати його. Якщо хліб розм’як, розповзся, то перед вами підробка.

Пише - Сім'я і дім

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі