«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Оси атакують українців, в лікарнях аншлаги: 5 речей, які потрібно зробити якомога швидше, якщо вкусила оса

Кінець літа – початок осені – час, коли оси стають неймовірно агресивними. Politeka розповість, як не стати жертвою озлобленої комахи і як врятувати своє життя, якщо вас все ж вжалила оса

Нешкідливі, на перший погляд, укуси ос насправді часто закінчуються летально. Статистика сумна – від отрути цієї комахи вмирають в три рази частіше, ніж від зміїної. Причина – в незнанні правил надання першої допомоги і вірі в те, що цей укус абсолютно безпечний.

Зараз Україна переживає справжній пік злісної активності ос. Це відбувається щорічно в кінці літа – початку осені. Саме в цей час комахи перебувають у стані найбільшого стресу – їм доводиться поспішати з облаштуванням гнізд і збором запасів на зиму. Крім цього, “смугастим” потрібно постійно боротися з шершнями і трутнями, щоб вони не потягли те, що оси старанно заготовили.

Плюс до всього саме в серпні-вересні люди масово вживають такі улюблені осами ласощі як кавуни, дині і виноград.

Для кого укуси ос особливо небезпечні?

Медики поспішають заспокоїти – для здорової людини укус оси абсолютно не страшний. Але статистика доволі сумна – у одного з 250 осіб спостерігається сильна алергічна реакція. Категорія ризику – діти, люди похилого віку, астматики і алергіки. Укуси комах можуть мати серйозні наслідки для людей із захворюваннями серцево-судинної системи і органів дихання. Важливе значення має і місце укусу. Обов’язково викличте “швидку”, якщо укус припав в обличчя, губу, гортань або язик. Це може викликати блискавичний розвиток набряку і задухи.

У алергіків отрута оси може викликати різке зниження артеріального тиску, блювання, пронос, судоми і навіть анафілактичний шок. Тому, якщо ви маєте схильність до алергії, обов’язково носіть з собою антигістамінні препарати, які зможуть допомогти вам у критичній ситуації.

Як захистити себе від укусів?

Експерти радять дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть вам не стати жертвою агресивної комахи:

намагайтеся не відкривати вдень ​​вікна, робіть це краще після заходу сонця, коли оси вже повернулися в свої гнізда;

не залишайте відкритим відро для сміття, оскільки улюблені ласощі ос – фрукти, що гниють. З цієї ж причини постарайтеся не залишати на столі різні ласощі;

будьте уважні, гуляючи по траві, особливо – поблизу квітучих рослин. Прогулянки босоніж по зеленій травичці, безумовно, приємні, але в серпні їх краще уникати;

відмовтеся від яскравих квіткових принтів в одязі, щоб не привертати зайвої уваги агресивних комах.

Що робити при укусі – 5 головних речей, які потрібно зробити негайно

Щоб зберегти здоров’я, а іноді навіть життя, після укусу оси:

1. Викличте лікаря. Особливо цим правилом не варто нехтувати, якщо ви маєте схильність до алергії, або після укусу у вас спостерігається розпухлий язик, запаморочення, висип.

2. Акуратно витягніть жало, якщо вас вкусила бджола. Оси жало не залишають. Зробити це найкраще пінцетом або пальцями. Після того, як ви дістанете жало, видаліть залишки отрути якимось пласким предметом, наприклад – краєм кредитної картки.

3. Прикладіть до місця укусу холод, щоб мінімізувати запалення. Для цього найкраще використовувати лід, обгорнутий в тканину або будь-який металевий предмет.

4. Рану слід промити мильним розчином, а потім нанести протизапальну мазь. Якщо її немає, то приготуйте густу суміш з води і харчової соди. Можна також скористатися і народними засобами – медом або зубною пастою, які також непогано знімають запалення. Для цього нанесіть їх на рану, накрийте шматочком тканини і змийте компрес через півгодини.

5. Прийміть відповідні медикаменти. Після укусу полегшити стан вам допоможуть знеболюючі та антигістамінні препарати. Але пам’ятайте, що приймати їх можна тільки за рекомендацією лікаря, особливо, якщо оса вкусила маленьку дитину або алергіка.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі