«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Пограбування на пляжі: що робити, якщо у вас вкрали документи за кордоном

Залишилися без грошей і документів – родину журналістів з Києва пограбували на пляжі в Іспанії. Подружжя проводило останній день відпустки в Малазі. Про неприємності відразу ж повідомили місцеву поліцію і українське консульство. Як поводитися в таких ситуаціях за кордоном – дізнавалися журналісти "Сегодня".

Телевізійники Юлія і Михайло у відпустку поїхали на південне узбережжя Іспанії. Кінцевим пунктом подорожі вибрали Малагу. У день, коли вже збиралися додому, вони забігли на пляж – пішли купатися, а через п'ять хвилин виявили, що їх речі вкрали.

"Рюкзак з грошима, картками, телефонами нашими, паспортами. Пішли мити ноги до краника, і Міша каже:" Юлю, а де моє взуття". Я кидаюся дивитися – а взуття теж немає", – розповіла Юлія.

Босі, без грошей і документів, вони вирушили до поліції, розповідає Юлія. Однак, ділянка вже закривалася. Ночувати довелося на пляжі. Вранці вони повернулися до копів.

"Нам трапився дуже привітний поліцейський Франциско Мартін. Він купив мені шльопанці, погодував нас сніданком, склав рапорт, допоміг нам адаптуватися в цій ситуації, запропонував нам гроші", – розповів Михайло.

Пара розшукала консульство України в Малазі – сподівалася на допомогу наших дипломатів. Однак, через День Конституції в консульстві були вихідні. Через чотири дні, коли установа, нарешті, відкрилася, Юлія з Михайлом потрапили до віце-консула. Дипломат пояснив, що, щоб отримати посвідчення особи, слід сплатити майже 60 євро консульського збору. Те, що в українців, яких обікрали, немає грошей, аргументом не стало. У Міністерстві закордонних справ пояснили ситуацію так:

"Це – одна з вимог, яка свідчить, що видати посвідчення можна тоді, коли пред'являється документ, що підтверджує сплату консульського збору".

Зрештою, консульський збір за пару оплатила стороння людина, яка почула в черзі їх історію. В одноразовій грошовій допомозі українські дипломати їм відмовили – як і в організаційній, з ночівлею або їжею. Неофіційно там прокоментували, що пару не пограбували – у них тільки викрали документи, залишені без нагляду. А, значить, допомога для них не передбачена.

"Можливо, побачить відповідальний заступник міністра, який веде цю справу. Зверніть увагу на роботу дипломатичних установ України – вони псують імідж України. Отримують посади, як бонуси, не знаю за що, виїжджають туди, живуть за кордоном і думають, що на гроші платників податків повинні там шпетити", – прокоментував ситуацію нардеп Валерій Карпунцов.

Обурюється бездіяльністю консульства і юрист. Українцям, які потрапили за кордоном у важку ситуацію, радить вимагати у дипломатів допомоги, а якщо не отримуєте її – скаржитися електронною поштою до МЗС.

"Я б радив в оперативному порядку звертатися зі скаргою, просити провести перевірку з приводу консула, всіх співробітників, які за це відповідають, щоб притягати до дисциплінарної відповідальності аж до відкликання їх з південних теплих країн", – рекомендував адвокат Юрій Білоус.

Юлії з Михайлом після чотирьох діб поневірянь в консульстві таки видали посвідчення особи, а на передані друзями гроші подружжя зможе придбати квитки і повернутися додому.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі