«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Потіють пластикові вікна: причини і що робити?

Якщо пластикові вікна сильно потіють, це може бути обумовлено різними причинами. І їх слід з’ясувати і усунути, щоб забути про проблему.

З проблемою запотівання вікон стикається багато людей, але далеко не всі знають, чому вона виникає. З’ясуйте причини утворення конденсату і почніть від нього позбавлятися, інформує Ukr.Media.

Як з’являється конденсат?

Запотівання вікон — це, по суті, утворення конденсату, який представляє собою дрібні крапельки на склі. Конденсація відбувається з-за підвищеного рівня вологості або значної різниці температур всередині приміщення і зовні.

Кілька десятків років тому люди не стикалися з такою проблемою, так як у більшості будинків були встановлені дерев’яні вікна, які мають роздільні стулки. І саме така конструкція захищала від конденсату: значна відстань між склом дозволяла нейтралізувати різницю температур, зберігаючи тепло всередині і не пропускаючи холод зовні. Крім того, дерево — пористий і, відповідно, «дихаючий» матеріал, що пропускає повітря і вбирає вологу, що також допомагало нейтралізувати конденсацію.

Опис проблеми

Проблема може проявлятися по-різному:

Вікна починають потіти восени і взимку, в теплу пору року конденсат зникає.
Запотівання спостерігається виключно на кухні.
Конденсат спостерігається в ранковий час, а приблизно до обіду зникає.
Пластикові вікна потіють лише в одній кімнаті, в інших все в повному порядку.
Зазвичай при запотіванні вікон протирання скла не дає належного ефекту, і через деякий час конденсат з’являється знову. Краплі можуть стікати по поверхні склопакету, залишаючи калюжі на підвіконні. Крім того, вологість в приміщенні буде підвищеною.

Чого запотівають вікна?

Чому потіють пластикові вікна? Проблема досить поширена, і причини її виникнення можуть бути різними:

Встановлені найдешевші однокамерні склопакети. Конструкція має тільки одну повітряну камеру (простір між склом), і вона не захищає від проникнення холоду в приміщення, з-за чого виникає велика різниця температур і її різкий перепад при похолоданні на вулиці.
Неякісна фурнітура порушить герметичність склопакетів.
Вихід з ладу або низька якість ущільнювачів, що пролягають між рамою і профілем. Вікно в такому випадку не закривається повністю, а через щілини проникає холод.
Помилки при монтажі пластикових вікон, які могли призвести до утворення щілин між отвором і профілем: через отвори в приміщення буде проникати холод. Крім того, співробітники, які займалися установкою, могли пошкодити склопакет і порушити його герметичність.
Підвищена вологість у кімнаті. Її рівень може збільшуватися від білизни, яка сохне, чисельних рослин, розставлених по приміщенню ємностей з водою або її джерел.
Відсутність повноцінної вентиляції в приміщенні. Оцініть справність і функціонування вентиляційних отворів і подумайте, чи достатньо ви провітрюєте кімнату.
Не здійснений переклад склопакетів на зимовий режим. Вікна, що знаходяться в літньому режимі, не забезпечують належну теплоізоляцію в холодну пору року.
Широке підвіконня. Воно буде повністю закривати розташовані під ним батареї і перекривати доступ тепла до вікон. Відповідно, нижні частини вікон будуть прогріватися недостатньо, що призведе до появи конденсату. Крім того, поширення тепла може порушити екран, встановлений на радіатор.
Нещодавно закінчений ремонт. Більшість ремонтних робіт передбачає застосування рідких сумішей, які будуть випаровуватися протягом деякого часу, підвищуючи вологість в приміщенні.
Браковані або пошкоджені склопакети. Якщо вікно потіє зсередини, тобто між склом, а не зовні, то, швидше за все, порушена герметичність, яка є обов’язковою умовою нормального функціонування.
Недостатньо ізольовані і утеплені відкоси, через які виходить тепло і проникає холод зовні.
Як вирішити проблему?

Що робити, щоб вікна перестали пітніти? Вирішення проблеми залежатиме від причин її виникнення і може передбачати такі дії:

Якщо вікна встановлені неправильно, зверніться в компанію, яка займалася монтажем і повідомте про проблему. Співробітники зобов’язані приїхати і усунути допущені грубі помилки, причому така послуга має бути безкоштовною.
Однокамерний склопакет бажано замінити більш якісним, який володіє кращою теплоізоляцією на двох — або трикамерний.
Неякісна фурнітура підлягає заміні, яка вийшла з ладу або сильно пошкоджені ущільнювачі стулок.
Численні рослини, які стоять на підвіконні, особливо рясно зрошувані і мають соковите м’ясисте листя, краще прибрати в інші місця.
При підвищеній вологості в кімнаті знижуйте її: не сушіть тут білизну, приберіть ємності з водою, включайте обігрівачі (вони добре сушать повітря).
Якщо проблема в відкосах, то забезпечте їх якісну і коректну теплоізоляцію. Крім того, важливо вибрати хороший утеплювач.
Після значного зниження температури слід перевести всі вікна на зимовий режим, щоб вони захищали внутрішній простір від холоду.
Батарея повинна бути відкритою, щоб тепло, яке виділяється нею рівномірно прогрівало вікна. Широке підвіконня бажано скоротити. Екран, що закриває радіатор, приберіть.
Для забезпечення нормальної циркуляції повітря і повноцінної вентиляції прочистіть або замініть вентиляційні решітки, якщо вони несправні. Також слід регулярно провітрювати всі кімнати в квартирі, і бажано робити це двічі на день.
На кухні, в якій часто готується їжа (а це неминуче підвищує рівень вологості і збільшує різницю температур), встановіть витяжку. А ще частіше відкривайте стулки і залишайте їх у положенні мікропровітрювання.
Заходи профілактики

Щоб уникнути утворення конденсату, дотримуйтесь кількох нескладних правил. По-перше, стежте за мікрокліматом в кімнаті: рівнем вологості, температурою. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій щодо правильної експлуатації пластикових вікон. По-третє, слідкуйте за справністю склопакетів і фурнітури і своєчасно усувайте неполадки, які виникають.

Пише - lisovasotnya.com

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі