Прості фішки від стилістів, які допоможуть створити власний стиль з мінімальними витратами
1. Зрозумійте себе
Щоб стиль став вашим гармонійним відображенням спочатку варто постаратися краще зрозуміти себе. Адже одяг і аксесуари – це певний спосіб самовираження. Поставте собі питання: Ким ви себе відчуваєте? Які ваші інтереси? Як з роками змінювався ваш стиль? Що у вашому образі вас не влаштовує зараз? Якою людиною ви себе хочете побачити? Ці запитання допоможуть вам краще зрозуміти себе і в потрібному напрямку підштовхнути до пошуку стилю. Адже складові нашого гардеробу повинні бути не тільки красивими, подобатися нам, а й викликати у нас почуття комфорту не тільки фізичного, а й емоційного.
2. Проаналізуйте свій спосіб життя
В ідеалі гардероб повинен відображати той спосіб життя, який ви маєте, оскільки він не може бути схожим у бізнес-леді та у домогосподарки, у спортсмена і у працівника офісу. Для того, щоб грамотно сформувати набір речей, потрібно проаналізувати свій стиль життя.
В першу чергу занотуйте всі локації, в яких буваєте протягом тижня, нехай це буде робота, прогулянки на вулиці з дітьми, спортзал, вечірки і т. д. Визначте головні сфери і другорядні – так вам буде легше зрозуміти, які речі повинні переважати, а яких повинно бути менше. Наприклад, якщо ви співробітник офісу, який проводить 8 годин на день на робочому місці і при цьому в компанії діє дрес-код, то більшу частину вашого гардеробу становитиме саме офісний одяг: блузки, спідниці, сукні, піджаки. За допомогою капсульного гардеробу ви можете скласти свій образ з урахуванням стилю життя і з мінімальними витратами.
3. Збирайте образи, які вас надихають
Часто буває, що ми із захопленням звертаємо увагу на вдалі виходи зірок на червону доріжку або їх стильні образи в повсякденному житті. Намагайтеся відповідно до можливості збирати колекцію таких світлин: для цього згодиться окрема папка на робочому столі ноутбука, онлайн-дошка на Pinterest, закладки в Instagram або навіть колаж на стіні
4. Враховуйте свої індивідуальні особливості
Не забувайте про свої індивідуальні особливості: зріст, комплекцію фігури та інші – не намагайтеся повністю скопіювати гардероб улюбленої зірки або купувати першу вподобану річ в магазині. Для початку варто визначити свій тип кольору і фігури. Вивчіть поради експертів про те, як вибирати колірну гамму за відтінком шкіри, перевірте на собі різні, щоб знайти ту, яка підходить вам. А знаючи свій тип фігури, ви зможете підбирати типи силуету, тканини, принти, довжину, фасон і колір, які будуть прикрашати вас. Ідеальних фігур практично не буває, але створити свій неповторний стиль можна при будь-якій комплекції.
5. Подружіться з аксесуарами
Аксесуари дійсно здатні перетворити будь-який лук, розкласти відсутні акценти. Адже в зовнішньому вигляді немає неважливих дрібниць, більш того часто саме деталі довершують весь образ. Додайте шарф з візерунками, виберіть ботильйони замість звичайних класичних черевиків – все це є простими способами зробити свій стиль яскравим і самобутнім. Не варто перевантажувати образ аксесуарами, деталями, прикрасами. Перш ніж вийти з дому, подивіться в дзеркало: якщо в очі впадає більше 3 деталей, значить ви передали куті меду, образ потрібно «заспокоїти». Пам’ятайте, що в центрі уваги завжди залишаєтеся ви, а аксесуари лише повинні вам в цьому допомогти.
6. Враховуйте модні тенденції, але не копіюйте їх сліпо
Якщо ви хочете створити власний стиль, в якому вам буде комфортно, не намагайтеся бути ультрамодною. Цікавтеся свіжими колекціями улюблених дизайнерів, але лише для того, щоб вловити нові тенденції і використовувати їх при створенні свого стилю. Мода дуже швидкоплинна і сліпе її копіювання лише геть позбавить вас індивідуальності. Намагайтеся дотримуватися принципу гармонії: звертайте увагу на класичні моделі, які популярні вже десятиліття, вміло доповнюючи їх речами, які знаходяться на піку моди.
7. Створюйте свої правила
Спробуйте додати до свого вигляду те, що стало б вашої візитною карткою, незабутньою рисою. Більшості ікон стилю властиві так звані «автографи», які кожен розпізнає. Це може бути завивка, аксесуар, колір, особливий принт або beauty-трюк. Наприклад, Діта фон Тіз ніколи не зраджує червоній помаді, Вікторія Бекхем обожнює штани і спідниці до підлоги, Анна Вінтур незмінно носить сонцезахисні окуляри. Подумайте, що могло б стати таким пунктом для вас. Адже власний стиль складається саме з вірності самій собі.
8. Враховуйте вік
Який одяг варто носити – здебільшого залежить від вашої фігури. Міні-спідниці, джинси-скіні і короткі майки чудово виглядають в комплекті зі стрункими ногами і пружним животом. Вибір одягу залежить і від вашого обличчя. Якщо дивлячись на вас ніхто не дасть вам більше 20-ти років, то ви можете одягнутися у відповідний одяг. На жаль, час вносить свої корективи в нашу фігуру і те, що зовсім недавно ще вигідно підкреслювало наші принади, зараз вже може виглядати недоречно. Яскраві насичені кольори, короткий і стягувальний одяг – з подібними речами варто бути обережнішими і дозволяти їх собі, тільки якщо ви дійсно впевнені, що виглядаєте в них чарівно.
9. Сформуйте свій базовий гардероб
Якщо у вашому гардеробі переважають модні речі, речі незвичайних фасонів і ультраяскравих квітів, вам може бути вкрай складно поєднувати їх разом. Грамотний гардероб починається з підбору його основи, бази. Базові речі – це речі, прості за кроєм і нейтральні за кольором (з огляду на ваш тип за кольором), вони універсально поєднуються з іншими, легко доповнюються аксесуарами. Стилісти рекомендують дотримуватися такого правила: в гардеробі має бути 70% простих базових і 30% яскравих дизайнерських речей. Так ви зможете легко справити на тих, які оточують різне враження, всього лише, змінюючи деталі і доповнюючи ансамблі аксесуарами.
10. Зачіска і макіяж
Доглянутий зовнішній вигляд – важлива складова вигляду і стилю. Укладка, макіяж, манікюр – це те, на що оточуючі звертають увагу в першу чергу. Зачіска, вбрання та аксесуари до нього – це ноти мелодії. Якщо вони не будуть єдині, то красивого звучання не вийде. Тому зачіска повинна або контрастувати з образом або бути з ним єдиним цілим, тільки так можна отримати гармонійний результат.
11. Плануйте шопінг
Перед шопінгом перегляньте свій лукбук і всі ваші ідеї оживуть в пам’яті. Це допоможе вам купити дійсно цінний предмет гардеробу, який ви будете носити часто і з задоволенням. Складіть список необхідних речей і візьміть його з собою – так вам буде легше уникнути імпульсивних покупок. Ви зможете подумати, з чим з вашого гардеробу річ може добре поєднуватися і швидко приймете рішення щодо покупки. Не купуйте речі в однакових крамницях і однієї цінової категорії.
Не купуйте речі тільки на розпродажах. Звичайно, нерідко там можна знайти щось цікаве, але найкрутіші речі часто розлітаються ще до старту сейлів.