«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Психологічна дієта: найкраща дієта для схуднення

Таємниця швидкого схуднення у кожного своя – хтось взагалі нічого не їсть, а хтось виснажує себе посиленими тренуваннями. Але і те, і інше не дуже позитивно позначиться на здоров’ї. А може, таємниця схуднення дуже проста, і вся справа у вашому ставленні до їжі?

Звички, закладені в дитинстві, впливають на ваше сьогоднішнє ставлення до їжі. А ставлення визначає те, як і скільки ви їсте. Ви зможете змінити старі уявлення на нові, більш раціональні. У вас станеться перенасичення, якщо ви будете їсти, коли не голодні. Звичка, яка не дає зупинитися вчасно, була закладена в дитинстві. Всі застарілі настанови і звички можна “вивести на чисту воду”. Тоді можна впоратися з ними і змінити ставлення до їжі.

Які з описаних ситуацій підходять вам? Подумайте про те, як вони впливають на ваші сьогоднішні звички.


10 ситуацій з дитинства, які впливають на ваші сьогоднішні звички в їжі
1. Кожного разу, коли ви плакали, в дитинстві вам давали щось смачне. Тепер ви вважаєте, що їжа може заспокоїти вас.

2. Вас могли не годувати, коли ви плакали від голоду. Ваша мати вважала, що діти часто плачуть і в цьому немає нічого страшного, а можливо, була просто дуже зайнятою. Незабаром ви стали боятися почуття голоду. В результаті зараз ви їсте постійно, щоб не дати йому підступитися до вас.

3. Ваша мати загодовувала вас і карала, коли ви відмовлялися від їжі. Тепер, коли вам пропонують поїсти, ви не можете сказати “ні”, тому що боїтеся, що вам зроблять болісно.

4. Ваші батьки звеличували стриманість. Тепер ви вважаєте, що спонтанна дія – прояв слабкості. Якщо ви об’їдаєтеся, то відчуваєте себе винним (ою).

5. Вас вчили нічого не залишати на тарілці. Тепер ви вважаєте, що викинути їжу – це гріх. І обов’язково з’їсте все, що на ній є.

6. Ви ніколи не бачили, щоб хтось із вашої родини відкрито висловлював свій гнів. Замість цього всі їли, щоб загасити це почуття. Тепер, коли ви відчуваєте гнів, ви їсте.

7. Прийом їжі завжди відбувався у встановлений час. Тепер ви їсте тільки по годинах. Це погана звичка говорить: “Харчуватися не по часу – шкідливо і навіть небезпечно”.

8. Завжди, коли ви були молодцем-розумницею, ви отримували в нагороду щось солодке. Тепер, коли ви вважаєте себе розумницею, ви нагороджуєте себе шоколадкою або тортиком.

9. Всі у вашій родині їли швидко, тому що їжу вважали чимось важливим. Тепер швидко харчуватися – ваша звичка.

10. Їжі приділялося багато часу й уваги. Тепер, щоб помститися, ви не вважаєте за потрібне ставиться до неї так само, і весь час жуєте між роботою.

Відзначте свої старі уявлення і почніть звикати до нових
Старі уявлення: Їжа зробить мене товстим (ою).
Правда: Зайву вагу ви отримуєте внаслідок переїдання. Організм не в змозі спалити таку кількість калорій. Ви можете схуднути, навіть харчуючись морозивом, якщо загальне споживання калорій не буде великим.
Нові уявлення: Занадто багато їжі зробить мене товстим (ою).

Старі уявлення: Є “погана” і “добра” їжа.
Правда: До їжі не можна підійти з точки зору моральних критеріїв. Ви не станете кращими або гіршими залежно від того, що їсте. Просто одна їжа корисна, інша – шкідлива.
Нові уявлення: Їжа може бути корисною чи шкідливою для мене.

Старі уявлення: Якщо я їм мало, все ок.
Правда: Кількість спожитої їжі залежить від того, наскільки ви уважно ставитеся до сигналів шлунку. Якщо ви махає рукою на почуття голоду, то ви не кращі за того, хто об’їдається. Їжа необхідна для того, щоб підтримувати життєві сили.
Нові уявлення: Я їм стільки, скільки потрібно з’їсти, не завдаючи шкоди своєму здоров’ю.

Старі уявлення: Якщо я переїв (ла), отже, я втратив (ла) над собою контроль.
Правда: Коли ви їсте, їжа “перехоплює” у мозку контроль над вашим шлунком. Вам треба більше слухати, що “говорить” ваш шлунок.
Нові уявлення: Переїдання говорить про те, що я повинен (на) змінювати свої уявлення про їжу.

Старі уявлення: Моя зовнішність підказує, скільки мені потрібно з’їсти.
Правда: Від того, скільки їжі ви з’їдаєте, залежить ваше здоров’я. Прислухайтеся до свого організму.
Нові уявлення: Якщо я з’їм ту кількість їжі, яку вимагає шлунок, я буду мати кращий вигляд

Старі уявлення: Їжа покращує моє емоційне самопочуття.
Правда: Якщо ви не ненавидите себе за переїдання.
Нові уявлення: Для поліпшення емоційного самопочуття краще я буду хвалити себе.

Старі уявлення: Їжа – це заняття, що допомагає відпочити.
Правда: Іноді непогано відпочити і розважитися. Ви будете продуктивніше працювати, відводячи час на розвагу. Але їжа не найкращий замінник розваг і відпочинку.
Нові уявлення: Я маю право відпочивати в будь-який час за моїм бажанням. Під час відпочинку їсти зовсім не обов’язково.

Найкраща дієта для схуднення – розумова.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі