Солодощі, які не варто купувати в магазині
У швидкому темпі життя ми не завжди маємо змогу самостійно приготувати домашній якісний десерт. До того ж, деякі люди — просто не люблять готувати та не хочуть цим займатись. Тож звісно, кожен, часто чи ні, але купляє щось солоденьке в магазині. Якщо ви не дотримуєтесь спеціальних дієт — то в цьому нічого поганого немає. Але все ж деякі солодощі в магазині купляти не варто взагалі ніколи, адже вони не тільки не приносять користь, але й завдають шкоди організму.
1. Енергетичні батончики — один із найпопулярніших трюків маркетологів. Їх продають у магазинах за ціною, яка значно перевищує вартість звичайних солодких батончиків. При цьому в них окрім корисних компонентів міститься така кількість замінників цукру, стимуляторів смаку та іншої хімії, що вони нічим не корисніші за інші солодощі. Такий собі обман для тих, хто витрачається на корисніший продукт дарма.
Навіть тим, хто не любить готувати — буде нескладно зробити цілу коробку натуральних батончиків зі зрозумілих компонентів: просто закинути в кухонний комбайн горішки, насіння чи пластівці, змішати з сухофруктами і охолодити все це, сформувавши зручними шматочками.
2. Мед — надзвичайно корисний продукт, який навіть під час дієт радять їсти регулярно. Але це у тому випадку, якщо він натуральний. Проте магазинному меду за привабливою ціною — до натуральності дуже далеко, в ньому можуть міститись звичайний цукор, фарбники чи смакові додатки. Тож краще заморочитись і пошукати натуральний мед домашній мед у когось із рук і закупити його одразу велику порцію, щоб більше не звертатись до магазинної заміни. Зробити запас такого меду дуже просто — адже це єдиний продукт, який не має терміну придатності і не зіпсується, навіть якщо стоятиме вдома роками.
3. Тістечка, типу “картоплі” чи інші десерти з незрозумілим складом. Їх зазвичай роблять із кондитерських залишків декількох різних десертів, термін придатності якогось із них може далеко не відповідати нормам.
4. Несезонні фрукти — везуться до нас із далеку, тож аби вони зберегли форму і гарний товарний вигляд, їх обробляють купою хімікатів, натирають воском. При чому несезонні фрукти коштують недешево, а шкоди від них може бути скільки ж, скільки і користі.
5. Солодощі з білковим кремом — взагалі можуть стати причиною харчового отруєння. Адже білковий крем робиться із сирого яєчного білка і термін його придатності при найкращих умовах зберігання — дні три від сили. А враховуючи що полиці з десертами мають набагато вищий градус, ніж холодильники, то краще із такими ласощами не ризикувати.
6. Пончики, відомі нам як “Донати” готуються із великою кількістю трансжирів, які додають для збільшення терміну придатності десерту. Ці трансжири у декілька разів перевищують шкоду для організму навіть від найбільш жирного, калорійного та солодкого десерту, але приготовленого із натуральний компонентів.
7. Готові сухі сніданки — постійно рекламуються як корисна ранішня страва, але вже давно пора забути про цей міф. В них така кількість цукру і фарбників, що із користю цей солодкий сніданок не має нічого спільного. До того ж, почуття голоду після них повертається моментально, а калорій в тарілці хрустиків більше, ніж, наприклад, у шматку сирної піци.
Бонус: не слід у якості солодкого напою обирати холодний чай у пляшках. Вчені довели, що він здатен викликати проблеми із нирками, особливо у людей, які мають схильність організму до утворення каменів у нирках — магазинний чай пришвидшує цей процес. До того ж, він рекламується, як корисна альтернатива солодким мінералкам, проте сам містить цукру більше, ніж Coca-Cola.
Турбуйтесь про свій організм та обирайте солодощі, які приносять задоволення, а не шкоду.