Види спорту, від яких не худнуть.
Нам всім потрібен досвід успіху. Без цього досвіду будь-який намір перетворюється на рутину і закидається в довгий ящик. Скільки десятків разів я обіцяла собі змінитися з понеділка? Робити зарядку вранці, жити за правилами тайм-менеджменту і, нарешті, перестати прокрастинувати. Сценарій завжди повторювався: початок бадьорий, а закінчення сумне. Купувала абонемент, йшла в зал, працювала там півроку – дев’ять місяців, здавалася і йшла.
Я не бачила бажаного результату в тілі, а просто качати залізо в спортзалі для мене нудно і нецікаво. Невиправдані очікування зводять нанівець будь-яку мотивацію, б’ють по самооцінці і відвертають з доброго шляху. Давайте поговоримо про неефективні види фізичних навантажень, якщо перед вами стоїть завдання банально схуднути.
Відразу обмовлюся, за цілеспрямованих і регулярних тренувань навіть домашня зарядка покаже результат. Вона дасть бадьорість духу, дисциплінує ваше ранок, але істотно не поліпшить тіло, не зробить його сильнішим і витривалішими. Отже, якщо ви всерйоз вирішили скинути вагу, давайте розглянемо, чому деякі розпіарені види навантажень часто виявляються неефективними.
1. Групові тренування в залі. У кожному мережевому спортклубі є окрема кімната з дзеркалами, в якій під музику рухаються жінки. АBS, функціональний тренінг, бодіскульпт і так далі. Сама собою затія відвідувати заняття з аеробними або силовими вправами хороша, але чи виправдають відвідування суто групових занять ваші очікування? Зверніть увагу на жінок, які відвідують ці тренування. У 80% їх тіла не є еталонними. Все тому, що тренуються вони неефективно і нерегулярно. Групові заняття – на те й групові, що спрямовані на усередненого користувача. Вони можуть виявитися для вас занадто складними або навпаки легкими. Ви обираєте їх інтуїтивно, не радячись з професіоналами, що може персонально для вас не спрацювати. Плинність в групових програмах дуже велика.
Сама система вибудувана таким чином, що навіть якщо ви регулярно відвідуєте заняття, то швидко вивчите напам’ять черговість вправ, а згодом буде потрібен новий рівень, який групові програми не в змозі запропонувати. Люди перестають відвідувати групові програми ще й тому, що їх ніхто не чекає або навпаки, вони ходять за компанію з подружкою. У підсумку, рано чи пізно з’являються важливі справи, тренування відкладаються на умовне завтра, відвідуються все рідше і закидаються назавжди.
2. Заняття в тренажерному залі. Будь-який тренер в залі візьметься за вас і пообіцяє схуднення. Але чи так це насправді? Важливо зрозуміти, що навантаження на тренажерах без істотного обмеження в харчуванні не зроблять вас стрункіше. Вони можуть створити рельєф, наростити м’язи, але не допоможуть скинути вагу.
Як відомо, м’язи важать більше жиру, тож зменшення обсягів не гарантоване. Наприклад, якщо ви хочете влізти в улюблену сукню, тільки фізичні навантаження в тренажерному залі не вплинуть на зменшення розміру. Зверніть увагу на тренерів жінок. Як правило, це великі дами, з добре прокачаними м’язами.
Точеними фігурами можуть похвалитися тренери з астенічною статурою, вприкуску з прокачаними сідницями вони дійсно виглядають струнко і красиво. Але це швидше виняток з правила. Якщо ви не тонкокості від природи, найімовірніше, тягання заліза без кардіонавантажень – не ваш ефективний спосіб пострункішати. Тренери в залах з добрими намірами намагаються перетворити жінок н свій еталон краси – великих, рельєфних з добре прокачаним пресом і попою. Якщо ви зайнята людина, не готові приділяти багато часу залу і шаленим сушкам, а просто хочете скинути вагу, можливо, це не ваш метод. Немає нічого ефективнішого сталості
3. Ранкова зарядка вдома. Все залежить від ступеня занедбаності, але якщо ви наїдали зайве роками, не сподівайтеся, що присідання, нахили і махи повернуть вас у форму себе шістнадцятирічної. Домашні клопоти, робочі проблеми і лінь дуже скоро покладуть вас назад на диван.
4. Фітнес-марафони, йога, пілатес-табори та інші види нерегулярних тренувань. Ключове слово в попередньому реченні – нерегулярність. Все, чим ви займаєтеся регулярно, приведе вас до якогось результату. Важливо вибирати такі системи, які стануть постійними і будуть підтримувати ваше бажання вдосконалюватися.
Щоб пострункішати, схуднути, зменшитися в обсягах, втратити кілька кілограмів – важливо з’єднати в собі три складові. Правильно поставлена мотивація. Тільки планомірна мета і її обгрунтування зроблять ваші тренування регулярними. Бо немає нічого ефективнішого сталості. Обмеження калорій і правильне харчування. Це основа всіх основ. Схуднути можна і без спорту, тільки жити доведеться з розтяжками і обвислою шкірою. Але без харчування нікуди. Зобов’язання. Коли вас чекає тренер або ви займаєтеся в групі, завжди відчуваєте підтримку. Це дає чарівний пендель вставати в холод, темінь і зливу, долати лінь і мчати назустріч до нової себе.