«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Жіноче здоров’я: 5 рекомендацій гінекологів

Гінекологи повідомляють, що не боятися ігнорувати деякі рекомендації для лікарів, щоб зберегти здоров’я пацієнтів.

«Немає необхідності отримувати щорічний тазовий іспит»

У 2014 році Американський коледж лікарів прийшов до висновку, що щорічний тазовий іспит у жінок середнього ризику без симптомів не потрібен. Рекомендація не може бути застосована до ПАП-тесту. Чому потрібно ходити на огляд щорічно: симптоми хвороби не завжди очевидні. Наприклад рак матки: на початкових стадії розвитку раку може виникнути збій менструального циклу, який жінки не завжди приймають за серйозну проблему. Регулярний тазовий іспит допомагає відслідковувати зміни. Наприклад, якщо гінеколог виявляє доброякісну фіброму матки, лікар буде стежити за нею, щоб переконатися, що вона не росте з плином часу.

«Не перевантажуйте себе самообстеженням грудей»

Такі організації, як Цільова група по профілактичних службах США (USPSTF) і Американське онкологічне товариство (ACS), перестали рекомендувати, щоб лікарі навчали пацієнтів правилам проведення самотестування, пославшись на докази того, що це не знижує смертність від раку молочної залози. Чому потрібно проводити самообстеження: ідея про припинення самообстеження грудей викликає жах, тому що велика кількість жінок завдяки цьому виявили грудку, яка виявилася раковою пухлиною. Жінкам потрібно проводити огляд грудей раз на місяць. При появі будь-яких змін, необхідно звернутися до лікаря якомога швидше.

«Після 50 років потрібно почати регулярно проходити мамографію»

Оскільки ризик раку молочної залози вищий у жінок у віці від 50 років, помилковий позитивний результат частіше зустрічається у молодих жінок, USPSTF рекомендує починати проходити мамографію два рази в рік, починаючи з 50 років. Чому потрібно починати проходити діагностику і раніше 50 років: у 2015 році, за оцінками ACS, у 46 350 жінок було діагностовано рак молочної залози до того, як їм виповнилося 50 років. Молоді жінки також схильні до ризику раку молочної залози. Більш того, рак молочної залози у молодих жінок, як правило, більш агресивний. Один з факторів ризику: наявність члена сім’ї, якому було поставлено діагноз до 50 років.

«Уникайте гормональної терапії»

До 2002 року лікарі зазвичай частіше призначали гормони для полегшення симптомів менопаузи, таких як припливи і безсоння. Але в цьому році клінічне дослідження показало, що замісна терапія гормоном естроген-прогестерон збільшує ризик раку молочної залози. Чому лікарі порушують правило: багато експертів по менопаузі не згідні з рекомендаціями, отриманими в результаті цього дослідження. Пізніші дослідження показали, що прийом нижчих доз гормонів для зняття симптомів менопаузи пов’язаний з низьким ступенем ризику. Один виняток: якщо у вас є або у вас був рак молочної залози, гормональна терапія не рекомендується.

«Не приймайте гормональні контрацептиви, якщо страждаєте від мігрені»

Десятиліття тому вчені виявили, що у жінок, що приймають оральні гормональні контрацептиви, ризик розвитку інсульту вищий. І оскільки мігрені пов’язані з ризиком інсульту, гормональні контрацептиви можуть призвести до появи мігрені. Чому лікарі порушують правило: експерти тепер приписують ризик, пов’язаний з прийомом гормональних контрацептивів, до високих доз естрогену в старіших версіях. У той час одна таблетка містила приблизно стільки ж речовини, скільки сьогодні в п’яти таблетках. Недавні дослідження показали, що для жінок з мігренню сучасні таблетки з дуже низькою дозою є безпечними. Тим часом, таблетки можуть фактично допомогти полегшити менструальні болі, якщо пропускати фазу плацебо. На початку менструального циклу рівень естрогену падає, що може викликати мігрень.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі