4 види головного болю: як правильно позбутися від кожного з них
1) Кластерні головні болі.
Вони зустрічаються навколо або за одним оком, поширюються, як правило, на одну сторону обличчя. Вони можуть супроводжуватися набряком, почервонінням і пітливістю на стороні, яка порушена головним болем. При кластерному головному болю людина може зіткнутися з закладенням носа і сльозоточивістю. Такі головні болі відбуваються епізодами (кластерами), кожен з яких може тривати від 15 хвилин до 3 годин.
Більшість людей відчувають від 1 до 4 головних болів в день, які з’являються приблизно в один і той же час кожен день. Після того, як один головний біль вирішиться, незабаром зникне інший. Лікування: під час нападу використовуйте мазь з капсаїцином — природним aлкалoідом, який отримують з плодів пекучого перцю. Нанесіть невелику кількість мазі біля пазух носа, це зніме больовий синдром.
2) Мігрень.
При мігрені ви відчуваєте інтенсивну пульсацію з глибини голови, як правило, вона одностороння. Такий біль може тривати кілька днів. Люди з сильною мігренню часто чутливі до світла і звуку. Зазвичай людина також стикається з нудотою і блювотою. Перед появою мігрені можуть виникнути зорові порушення, відомі як аура. Їх відчуває одна людина з п’яти. Схильність до мігрені передається, як правило, спадково. Він також може вказувати на інші стани нервової системи. Жінки в три рази частіше відчувають мігрень, ніж чоловіки.
Лікування: багатьом пацієнтам в профілактиці мігрені допомагає прийом омега-3 жирних кислот, вітаміну B12 (рибофлавін) і магнію. Згідно з дослідженнями, ефективними також є аеробні вправи.
3) Головні болі напруги.
Головний біль напруги проявляється у вигляді тупого, хворобливого відчуття, яке поширюється на всю голову. Він не пульсуючий. У людини може спостерігатися чутливість або біль в шиї або м’язах плеча. Найчастіше такі болі викликані стресом, який призводить до скорочення м’язів шиї і голови. Головні болі напруги можуть супроводжуватися нудотою або блювотою.
Лікування: щоб зменшити біль, заваріть собі чай з імбиром і змастіть шкіру голови і шиї олією перцевої м’яти, яка допоможе розслабити спазмовані м’язи.
4) Синусові головні болі.
Їх часто плутають з мігренню — ці два види головного болю дійсно дуже схожі. Але причина у них різна. З синусовими болями стикаються люди, у яких є хронічна сезонна алергія або синусит.
Від таких болів можна позбутися, тільки якщо прорідити і розпушити слиз, яка накопичується і викликає синусовий тиск. Синусовий головний біль також може бути симптомом інфекції синуса. У таких випадках прийому антибіотиків не уникнути.
Лікування: споживайте якомога більше рідини — особливо теплої води, яка зменшить запалення і розширить пазухи. Налягайте на апельсини, пийте чай з лимоном, вживайте продукти з високим вмістом вітаміну С, який допомагає організму боротися з інфекціями.
Включіть в раціон суп зі свіжим імбиром — він має потужні протизапальні та знеболювальні властивості.