6 видів ожиріння та причини його появи
Насправді, є чимало різних видів ожиріння, проте всіх їх можна позбутися за допомогою дотримання рекомендацій лікаря, ефективного лікування та правильної дієти.
“Не знаю, що мені зробити для того, щоб скинути хоча б кілька кілограмів”, “Моя сестра їсть вдвічі більше за мене, проте вона худенька, а я ні”, “Я просто не можу зупинитися, коли бачу перед собою смаколики”…
Чи доводилося вам коли-небудь чути такі фрази? Можливо, ви навіть самі час від часу їх повторюєте?Втім, чи справді у цих словах криється істина?
Якщо у вас ожиріння, скоріш за все відповідь на всі ці запитання буде ствердною.
Буває багато видів ожиріння, і кожен з них має свої причини розвитку. Саме тому дуже часто навіть за умови дотримання принципів правильного харчування та регулярних тренувань не вдається скинути зайву вагу та досягти ідеальних форм.
Для того, щоб прояснити ситуацію, у цій статті ми розповімо про різні види ожиріння та основні причини їхньої появи. Втім, якщо ви страждаєте через ожиріння та бажаєте скинути зайву вагу, радимо негайно звернутися до лікаря. Тільки спеціаліст допоможе встановити причини появи зайвих кілограмів та підібрати те лікування, яке підійде саме вам.
Шість видів ожиріння та причини їхнього розвитку
1. Генетичне ожиріння
Чи доводилося вам раніше помічати, що у кожній сім’ї є хоча б одна людина, яка страждає на ожиріння? Вчені виділяють дві основні причини появи зайвої ваги, а саме: родина віддає перевагу шкідливим продуктам, які призводять до набору зайвих кілограмів, або ж серед членів сім’ї є люди, схильні до ожиріння.
Утім, це не означає, що люди, які мають генетичну схильність до ожиріння, повинні опустити руки та змиритися із зайвою вагою.Ніхто не заперечує, що їм буде важче досягнути ідеальних параметрів, проте навіть для таких людей існує чимало ефективних способів скинути зайві кілограми. Перш за все необхідно пройти генетичний тест, щоб лікар міг за допомогою результатів дослідження підібрати правильне лікування.
2. Ожиріння, спричинене неправильним харчуванням
Цей вид ожиріння є одним з найбільш відомих та поширених. Причиною його розвитку є сидячий спосіб життя та споживання більшої кількості калорій, ніж організм може спалити за день.Позбутися цієї проблеми досить просто. Усе, що потрібно зробити – це переглянути свій раціон та змінити спосіб життя на більш активний.
Утім, люди, які страждають на цей вид ожиріння, дуже часто не можуть скинути зайву вагу впродовж тривалого періоду часу. Позбутися ваги неможливо за один день, для цього потрібно змінити стиль життя.
Не варто сподіватися, що один рік регулярних відвідин спортзалу та правильного харчування допоможуть вам залишатися стрункими впродовж усього життя. Насправді для підтримання здорової ваги необхідно вести здоровий спосіб життя постійно.
Звісно, з часом ви зможете дати невеличку слабинку та час від часу дозволяти собі смаколики, адже швидкість метаболізму зросте. Втім, забудьте про те, щоб повернутися до колишнього пасивного способу життя та регулярного переїдання. Інакше кажучи, якщо ви хочете зберегти результати схуднення та підтримувати форми, необхідно не відступати від мети та дотримуватися суворої дієти.
3. Ожиріння, спричинене поганим кровообігом
Цей вид ожиріння є одним з найсерйозніших та найскладніших. Він виникає тоді, коли організм не регулює відчуття голоду належним чином, через що людина не може насититися, скільки б вона не з’їла. Якщо у вас саме цей синдром, ви постійно хотітимете чимось перекусити навіть після того, як щойно з’їли велику порцію їжі.
Люди, схильні до цього виду ожиріння, не можуть вчасно зупинитися за обіднім столом. У результаті цього після трапези відчуття ситості не настає, і людина постійно з’їдає значно більше, ніж потрібно.
4. Ожиріння на нервовому ґрунті
Коли ми їмо, то отримуємо задоволення від цього процесу та смаку продуктів. Саме тому люди, які часто перебувають у стресовій ситуації або мають певні психологічні розлади, намагаються компенсувати свої дискомфортні відчуття великою кількістю їжі. До того ж дуже рідко люди у стані стресу замислюються над тим, які продукти є корисними для організму, а якої їжі краще уникати.
Намагаючись “заїсти” стрес, ми часто обираємо продукти з високим вмістом жирів та цукру, адже саме вони приносять більше задоволення. Якщо ви часто переживаєте стрес та перевищуєте добову норму калорій, краще не зволікати та одразу звернутися до лікаря.
Найкраще у цій ситуації допоможе психолог або психіатр, адже він зможе встановити причину стресу та допоможе спрямувати енергію в інше русло. Лікування таких пацієнтів є доволі непростим, адже людям дуже важко відмовитися від тієї єдиної речі, яка приносить неймовірне задоволення.
5. Ожиріння, спричинене порушеннями у роботі ендокринної системи
Найбільш поширеними розладами у роботі ендокринної залози є гіпотиреоїдизм та гіпокортицизм (надниркова недостатність). При наявності цих синдромів в організмів ендокринна система не виконує свої функції належним чином, у результаті чого відбувається гормональний дисбаланс. При гіпотиреоїдизмі ендокринні залози не виробляють достатню кількість гормонів, які необхідні для засвоєння та перетравлення їжі. При гіпокортицизмі, навпаки, цих гормонів надто багато.
6. Термогенне ожиріння
У цій статті ми вже згадували, що дуже часто ожиріння виникає через те, що людина споживає більше калорій, ніж встигає спалити за день. У випадку термогенного ожиріння організм не досягає потрібної температури, яка необхідна для спалювання калорій. Саме через це майже вся спожита їжа відкладається у вигляді жирів. Допомогти у цій ситуації може тільки лікар, адже самотужки вилікувати термогенне ожиріння досить важко. Якщо ви різко зменшите кількість калорій у раціоні та почнете мучити організм суворими дієтами, це може тільки ускладнити ситуацію. Експериментуючи таким чином, людина ризикує зменшити кількість їжі настільки, що однієї миті надто сильно схудне та захворіє на анорексію.
Насправді проблема зайвої ваги у нинішньому світі є значно серйознішою, ніж може здатися на перший погляд. Не забувайте регулярно піклуватися про підтримання ваги, адже від цього залежить ваше загальне здоров’я.
Найперше, що потрібно зробити при стрімкому наборі зайвої ваги – неодмінно звернутися за допомогою до лікаря. Тільки спеціаліст зможе вас обстежити та призначити ефективне лікування.