Багата кутя за всіма традиціями – кращі рецепти
Мед і мак – земний достаток і солодке життя в слов’янському Вирії, а пізніше християнському раю: горіхи – здоров’я, родзинки – благополуччя, каша в цілому – плодючість і продовження роду. А чим смачніше кутю Ви приготуєте, тим вище буде достаток у Вашій родині.
Кутя настільки поживна і багата мікроелементами і вітамінами, що її можна сміливо використовувати як самостійну страву для щоденного раціону, адже вона дуже смачна!
Існує кілька варіантів такої страви:
багата кутя (пісна кутя з різними компонентами, яку готують на Святвечір);
щедра кутя (перед Новим роком, скоромна страва з додаванням вершкового масла, вершків або молока);
голодна кутя (на Хрещення, cтрава, яка в основному складається з зернової основи і підсолоджувача).
Багата кутя
Інгредієнти:
4 склянки куті;
½ склянки цукру;
½ склянки нарізаної кураги;
½ склянки маку;
½ склянки нарізаного чорносливу;
родзинки, горіхи;
мед за смаком.
Спочатку відваріть зерна, а мак запарте в дуже гарячій воді на кілька хвилин. Після цього мак потрібно процідити і розтерти з цукровим піском. В іншому посуді чорнослив, родзинки і курагу замочіть на 20 хвилин (також в гарячій воді).
Потім все потрібно охолодити. Нарізані сухофрукти змішайте з горіхами, маком і звареною кутею. У самому кінці додайте трохи меду.
Кутя «Українська»
Інгредієнти:
2 склянки зерен пшениці,
3 л води,
1 склянка маку,
1/2 склянки порізаних горіхів
1 яблуко,
1/3 ст меду,
1 ст цукру.
Підсушіть зерна в духовці протягом 15 хвилин при температурі 250 градусів, помішуючи час від часу. Промийте і замочіть в холодній воді на ніч. Розведіть мед у 3/4 склянки гарячої води. Доведіть зерна до кипіння і тушкуйте на слабкому вогні 3-4 години.
Запарте окропом мак, відкиньте на сито і потовчіть в ступці, відставте в сторону. Коли все охолоне, змішайте всі інгредієнти в миску і додайте дрібно порізане яблуко. Можна додавати родзинки, курагу та інші сухофрукти.