«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Багато речей, які нас дратують, насправді мають свою закономірність

Гучне плямкання, шнурівка, що постійно розв’язується, зачепити мізинцем шафку або втрачені ключі, коли ви спізнюєтеся на роботу… Неприємно, що скажете?

Але у всіх цих дратівливих речей є своє пояснення і закономірність. А дізнавшись відповідь на запитання, чому це відбувається, можна легко уникнути наслідків і зайвого стресу.

 

Чому запах поту стає більш відчутним, коли ви нервуєтесь?

Коли ми зазнаємо стресу, більші залози (апокринні) починають активніше виробляти піт. Цей піт містить більше поживних речовин, білків і ліпідів, ніж піт з інших залоз (екринних), який складається з солей і води. Ці поживні речовини привабливі для бактерій, які живуть на шкірі та харчуються потом. А ось продукти розпаду цих бактерій і викликають неприємний запах. В результаті при стресі від нас гірше пахне, тому що піт стає більш «смачним» для бактерій.

Чому, якщо відкладати будильник на 5 хвилин, прокинутися потім може бути вдвічі важче?

А це тому, що коли людина знову засинає, вона входить в початок нового циклу сну. На завершення цього циклу потрібно близько 100 хвилин, а якщо часу буде менше, то фаза не завершиться, а отже, прокинутися буде набагато складніше. Встаньте з ліжка відразу, щойно ваш будильник продзвенів, це найкращий спосіб почати свій день.

Чому звук плямкання доводить вас до сказу?

У цього синдрому є назва – мізофонія. Різка й агресивна реакція на деякі цілком звичайні звуки: плямкання, щебет, шморгання носом, клацання пальцями. Вважається, що мізофонією страждає близько 20% населення Землі. Мозок таких людей гостріше реагує на деякі звуки, так як сигнали від них отримує не один відділ в мозку, а відразу декілька. Мізофонію вилікувати не можна, тому доведеться лише постаратися уникати джерел роздратування.

Чому на записі свій голос завжди здається трохи іншим і незвичним?

Коли ми чуємо свій голос не записаним, а безпосередньо в процесі мовлення, то насправді чуємо суміш звуків: через барабанні перетинки в повітрі та через кістку внутрішнього вуха. Коли ж ми чуємо запис власного голосу, то чуємо тільки звуки, що передаються через повітря. А інша частина звуків втрачається. У результаті виходить незвичне звучання, яке здається нам дивним.

Чому на фото з’являються червоні очі?

У момент спалаху зіниця не завжди встигає звузитися і світло від спалаху відбивається від сітківки ока, яка покрита кровоносними судинами. У підсумку отримуємо червоні очі на фото. До речі, у багатьох тварин очі можуть бути сірими, червоними, зеленими або якогось іншого кольору. Їх око має шар, який відбиває і покращує нічний зір, через це колір відображення може видатися абсолютно іншим. Уникнути ефекту червоних очей можна, тільки якщо не буде різкого перепаду в освітленні. Іншими словами, фото краще робити в світлому приміщенні.

Чому при розбиванні яйця шкаралупа постійно падає в тарілку?

Якщо неправильно розбити яйце, то шкаралупа буде застрягати в яєчній мембрані та падати в тарілку. Секрет в наступному: коли ви розбиваєте яйце, бийте по найширшій частині шкаралупи (близько центру), а потім великими пальцями розтягуйте шкаралупу в боки. З силою вдарте яйце об тверду поверхню столу або дошки. Важливо вдарити саме по найширшій частині яйця, отже, якщо розбити яйце ближче до верхньої або нижньої частини, вірогідно, що шкаралупа одразу розсиплеться

. Через цю причину ви можете ніколи не знайти своїх ключів

Якщо ви часто не можете знайти своїх ключів, то це тому, що в той момент, коли ви приходите додому і машинально кидаєте ключі кудись вбік, ви не задіюєте свою робочу пам’ять. Відповідно, ви не зможете згадати, куди ви їх поділи, поки не переверне все з ніг на голову. Рецепт один: виділіть спеціальне місце для таких предметів, як ключі, пульти або інші побутові дрібниці, щоб завжди точно знати, де вони знаходяться.

Чому шнурівки постійно розв’язуються?

Особливо у маленьких дітей У дітей часто розв’язуються шнурівки, тому що вони ходять не так, як дорослі: вони ніби «шльопають» ногами. Коли нога вдаряється об землю, удар передається вгору і послаблює вузол. А такі рухи стоп послаблюють вузол набагато більше, ніж при звичайній ходьбі.

Чому так боляче вдаритися мізинцем?

Річ в тому, що на стопах розташовується велика кількість сенсорних закінчень, але зовсім мало м’яких тканин, щоб пом’якшити удар. В результаті удар приходиться на кістку, на якій знаходиться місце з кровоносними судинами і нервами. А тому вдаритися цією частиною ноги виявляється так болісно.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі