«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Як під мікроскопом. Facebook та Google знають про нас набагато більше, ніж ми можемо уявити

Дані, які про вас збирають, включають стеження за вашим місцезнаходженням, програмами, які ви встановили, коли саме ви їх використовували та навіщо. Також можна отримати доступ до вашої вебкамери та мікрофона в будь-який час.

Можна побачити ваші контакти, електронні листи, записи в календарі, історію дзвінків, отримані та відправлені повідомлення, завантажені файли, ігри, в які ви грали, ваші фото та відео, музику, історію пошуків в інтернеті, історію переглядів у браузері і навіть радіостанції, які ви слухали.

Про це розповідає сайт Тексти.org.ua з посиланням на The Guardian.

Збір наших персональних даних заходить значно далі, ніж можна уявити. Тож я зібрався з духом і подивився сам. Зараз я вас розізлю. Я покажу вам, скільки інформації про вас отримують Facebook та Google, а ви цього навіть не розумієте.

Google знає, де ви були.

Google накопичує дані про ваше місцезнаходження (якщо ви увімкнули функцію «відстеження місцезнаходження» кожного разу, як ви вмикаєте телефон. Ви може побачити часову послідовність, де ви були, починаючи з першого дня, коли ви почали використовувати Google на вашому телефоні.

Перейдіть за цим лінком, щоб побачити ваші власні дані –https://www.google.com/maps/timeline?pb

Всі місця, які я відвідав за минулі 12 місяців в Ірландії. Зафіксований час доби, коли я був у цій локації, і скільки часу знадобилося на добирання до неї з мого попереднього місцезнаходження.

Google знає все, що ви колись шукали в Інтернеті – навіть видалене.

Google зберігає історію пошукових запитів, зібрану з усіх ваших пристроїв. Це означає, що навіть якщо ви видалили історію ваших пошуків на одному пристрої, він все ще може мати ваші дані, записані з інших пристроїв.

Перейдіть за цим лінком, щоб побачити ваші власні дані: myactivity.google.com/myactivity

Google має ваш рекламний профіль.

Google створює ваш рекламний профіль, виходячи з вашої інформації, включно з місцезнаходженням, статтю, віком, захопленнями, фахом, зацікавленнями, статусом особистих стосунків, імовірною вагою (чи не хочете схуднути на 1 кілограм за день?) та рівнем доходів.

Перейдіть за цим лінком, щоб побачити ваші власні дані: https://www.google.com/settings/ads/

Google знає всі програми, якими ви користуєтеся.

Google зберігає інформацію про кожну програму чи розширення браузера, які ви використовуєте. Він знає, як часто ви їх запускаєте, де саме користуєтеся і з ким через них взаємодієте. Це означає, що вони знають, з ким ви спілкуєтеся через Facebook, з якими країнами спілкуєтеся чи коли йдете спати.

Перейдіть за цим лінком, щоб побачити ваші власні дані: https://security.google.com/settings/security/permissions

Google має всю вашу історію користування YouTube.

Google зберігає всю вашу історію YouTube. Тобто він, імовірно, знає, чи збираєтеся ви скоро стати батьком чи матір’ю, чи є ви консерватором, чи є ви прогресистом, чи є ви іудеєм, християнином або мусульманином, чи відчуваєте ви депресію або суїцидальні настрої, чи страждаєте ви від анорексії…

Перейдіть за цим лінком, щоб побачити ваші власні дані: https://www.youtube.com/feed/history/search_history

Дані, які Google зібрав щодо вас, еквівалентні мільйонам документів Word.

Google пропонує можливість завантажити всі дані, які він зібрав щодо вас. Я надіслав запит на завантаження, і цей файл мав розміри 5.5 гігабайт, що приблизно еквівалентно трьом мільйонам документів у форматі Word.

За лінком, вказаним трохи нижче, знаходяться ваші закладки, електронні листи, контакти, файли з Google Drive, відео з YouTube, фото, зроблені з вашого телефону, комерційні установи, в яких ви щось купували, товари, які ви купували через Google…

А також дані з вашого календаря, ваші сесії спілкування в Google hangout, історія ваших місцезнаходжень, музика, яку ви слухали, книжки, які ви купували на Google, групи в Google, до яких ви належите, веб-сайти, які ви створили, телефони, якими ви користувалися, сторінки, якими ви ділилися, скільки кроків ви проходили щодня…

Перейдіть за цим лінком, щоб побачити ваші власні дані: https://www.google.com/takeout

Facebook теж має гігантські обсяги інформації про вас.

Facebook пропонує схожу опцію – завантажити всю вашу інформацію. Моя зайняла приблизно 600 мегабайт, що становить близько 400 тисяч документів Word.

Дані включають будь-яке повідомлення, яке ви відправляли чи отримували, будь-який файл, всі контакти у вашому телефоні та всі аудіо повідомлення, які ви відправляли чи отримували.

Перейдіть за цим лінком, щоб побачити ваші власні дані: https://www.facebook.com/help/131112897028467

Facebook зберігає про вас все – від картинок-“стікерів” до місця, звідки ви входили в систему.

Facebook також зберігає те, що, на його припущення, може вас цікавити – виходячи з тем, щодо яких ви поставили лайки та про які говорили з друзями (мені, вочевидь, подобалася тема “дівчата”).

Без якоїсь логічної потреби вони також зберігають всі картинки-“стікери”, які ви коли-небудь відправляли через Facebook (уявлення не маю, навіщо вони це роблять. Це просто якийсь жарт наразі).

Вони також записують час, коли ви щоразу логінилися у Facebook, з якої географічної локації та з якого пристрою.

А ще вони зберігають всі програми, які ви будь-коли пов’язували з вашим екаунтом у Facebook. В такий спосіб вони можуть здогадатися, що мене цікавить політика, веб- та графічний дизайн, що я не мав пари у проміжок часу між Х та Y, коли в мене була інстальована програма для знайомств Tinder, і що в листопаді я купив телефон НТС.

У Фейсбуці можуть отримати доступ до вашої вебкамери та мікрофона.

Дані, які про вас збирають, включають стеження за вашим місцезнаходженням, програмами, які ви встановили, коли саме ви їх використовували та навіщо, доступ до вашої вебкамери та мікрофона в будь-який час, ваші контакти, електронні листи, записи в календарі, історію дзвінків, отримані та відправлені повідомлення, завантажені файли, ігри, в які ви грали, ваші фото та відео, музику, історію пошуків в інтернеті, історію переглядів у браузері і навіть радіостанції, які ви слухали.

А ось інші способи, якими Google отримує вашу інформацію.

Google знає, які події ви відвідували, і коли саме.

Дані мого Google Calendar, які показують всі події, які я до нього додавав, чи дійсно я ці події відвідував, у який час я там був (на ілюстрації – мій візит на співбесіду щодо роботи в маркетинговій компанії, і коли я на неї прийшов).

У Google є видалена вами інформація.

Google Drive з файлами, які я однозначно видалив – включно з моїм резюме, файлом зі щомісячними витратами та записом всіх програм, файлів та веб-сайтів, які я коли-небудь створював. І навіть мій приватний ключ до системи шифрування PGP – я свого часу шифрував ним свої листи, а потім видалив.

Google може знати графік ваших тренувань.

А ще у них є ваш фотоархів – за роки.

Google зберігає будь-який відправлений вами електронний лист.

І це ще далеко не все.

Ось короткі підсумки того, що містять тисячі файлів, отримані мною від сервісу Google Activity.

По-перше, будь-яка реклама в Google, яку я переглядав чи переходив на неї, будь-яка програма, яку я запускав чи використовував, включно з часом, коли я це робив, будь-який веб-сайт, який я відвідував, і коли саме, і будь-яка програма, яку я встановлював чи яку шукав у Google.

У них також є всі зображення, які я колись знаходив і зберігав, будь-яка локація, яку я шукав чи по якій клацав мишкою, будь-яка стаття, яку я шукав чи читав, і будь-який пошуковий запит Google, зроблений мною, починаючи з 2009 року. І насамкінець, будь-яке відео YouTube, яке я шукав чи переглядав з 2008 року.

Ця інформація може бути використана мільйоном підлих способів. Кажете, що ви не терорист? А чому ж це ви тоді шукали щось про Ісламську державу? Працюєте в Google і підозрюєте, що дружина вам зраджує? Чудово – просто подивіться історію її місцезнаходжень та пошукових запитів за минулі 10 років. Змогли отримати доступ до чужого екаунту Google? Супер, у вас є хронологічний щоденник усього, що ця людина робила за минулі 10 років.

Це одна з найбезумніших речей сучасного світу. Ми ніколи не дозволили б владі чи корпораціям встановлювати камери й мікрофони в наших будинках, або стежити за нашим пересуванням. Але ми зробили це самі, тому що – і хай все йде під три чорти – ми хочемо дивитися відео з гарненькими песиками.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі