«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Які вітаміни приймати, щоб бути здоровим (ІНФОГРАФІКА)

Чи варто пити синтетичні вітаміни або, може, всі потрібні речовини містяться у продуктах харчування? Факти ICTV дали кілька порад, які вітаміни приймати і розкажуть, з чого повинен складатися ваш раціон.

Давно тягнуться суперечки про те, чи варто приймати аптечні вітаміни або потрібно просто правильно харчуватися.

Але, сьогодні, людському організму дуже складно отримати всі потрібні вітаміни тільки з продуктів.

Адже основу харчування більшості сучасних людей становить оброблена-перероблена продукція харчової промисловості, в якій шкідливих харчових добавок значно більше, ніж будь-яких корисних речовин.

Тому нашому організму необхідно приймати вітаміни як з їжею, так і синтетично.

Вітаміни у їжі
Раціональне харчування гарантує своєчасне надходження вітамінів, мікроелементів і інших регуляторів обмінних процесів, які потрібні людині для здійснення нормальної життєдіяльності. При нестачі в організмі вітамінів і мікроелементів обмін речовин порушується, що неминуче веде до розладу здоров’я.

– Нехай твоїми ліками буде їжа!, – Гіппократ.

Зміст вітамінів у раціоні може змінюватися і залежить від різних причин: від сорту і виду продуктів, способів і термінів їх зберігання, характеру технологічної обробки їжі, вибору страв і звичок у харчуванні. Важливу роль відіграє склад їжі.

Зверніть увагу! Вміст вітамінів у продуктах може істотно змінюватися:

При кип’ятінні молока, кількість вітамінів, які містяться в ньому, значно знижується.

У середньому 9 місяців у році європейці споживають овочі, вирощені в теплицях або після тривалого зберігання. Такі продукти мають більш низький рівень вмісту вітамінів у порівнянні з овочами з відкритого ґрунту.

Після трьох днів зберігання продуктів у холодильнику втрачається 30% вітаміну С (при кімнатній температурі цей показник становить 50%).

При термічній обробці їжі втрачається від 25% до 90-100% вітамінів.

На світлі вітаміни руйнуються (вітамін В2 дуже активно), вітамін А схильний до дії ультрафіолетових променів.

Овочі без шкірки містять значно менше вітамінів.

Висушування, заморожування, механічна обробка, зберігання в металевому посуді, пастеризація знижують вміст вітамінів у вихідних продуктах.

Синтетичні вітаміни:
Відповімо на найпоширеніші питання про аптечні вітаміни.

1. Штучні вітаміни – це хімічні речовини, і вони не можуть бути корисніші від вітамінів з натуральних продуктів?

Насправді синтетичні вітаміни абсолютно ідентичні природним. Це ті ж самі сполуки і за хімічною структурою, і за біологічною активністю.

2. Синтетичні вітаміни гірше засвоюються, ніж ті, що містяться в натуральних продуктах?

Насправді все навпаки. Аптечні вітаміни знаходяться в “чистому” вигляді, організм прекрасно їх приймає, і вони відразу починають працювати. А ось натуральні вітаміни у продуктах знаходяться в зв’язаній формі. І організму ще треба попрацювати, щоб відокремити їх від інших речовин.

3. Вітаміни з баночки можуть викликати алергічні реакції?

Насправді вітаміни у чистому вигляді не можуть викликати алергію. А продукти харчування складаються з великої кількості хімічних речовин, і будь-який може викликати алергічну реакцію.

4. Якщо приймати штучні вітаміни, можливий гіповітаміноз?

Насправді більшість з них не накопичуються в організмі – зайве виводиться з сечею. Лише вітаміни А і D при тривалому прийомі у дуже великій кількості можуть викликати “передозування”.

5. Приймати вітаміни треба зрідка?

Насправді нестачу вітамінів людина відчуває завжди, і приймати їх потрібно постійно. Вони не відкладаються про запас, тому неможливо за літній час запастися вітамінами на зиму. Особливо варто потурбуватися про прийом вітамінів у міжсезоння, під час хвороби і після неї, а також під час вагітності.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі