«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Може закінчитися летально: Супрун розкрила страшну правду про роботу на городі

З наближенням осені українці все більше часу проводять на городі, збираючи урожай

Така активність загалом дуже корисна, однак може мати і серйозні негативні наслідки. Про те як цього уникнути повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Кілька годин за сапанням, викопуванням, збиранням та іншим піклуванням про врожай – добряче тренування для м’язів. Таку роботу ще називають агрофітнесом, адже навантаження подекуди нагадують заняття в тренажерному залі. Науковці вважають, що агрофітнес дає значну користь нашому організму. Втім, існує кілька небезпек, яких варто уникати під час роботі в саду чи на городі», – зазначає вона.

З безумовних плюсів Супрун називає користь для психічного здоров’я. Більше часу на природі – менші ризики появи психічних проблем. Свіже повітря та зелень навколо сприяють зниженню рівня гормону кортизолу в організмі, що в свою чергу зменшує напруження та симптоми тривожності. Садівництво навіть запроваджують в деяких клініках для людей з психічними хворобами.

Крім того, робота на городі дає помірні та інтенсивні фізичні навантаження, про користь яких знають всі. Різні садові інструменти розвивають різні м’язи рук, ніг та спини. Тому їх можна вважати аеробними вправами на зміцнення м’язів.

Втім, в тренажерному залі заняття сплановані й циклічні. Коли ж ми працюємо на городі, зазвичай не продумуємо скільки разів присядемо, чи скільки часу треба на відновлення. Натомість “тренування” здебільшого одноманітні та монотонні. Через це існують ризики отримати травму, біль в м‘язах та суглобах. Таким чином, агрофітнес значно поступається справжньому фітнесу, і може навіть нашкодити.

Щоб дачний сезон був корисним та безпечним, варто чергувати види діяльності, працювати нетривало і стежити за самопочуттям – робити паузи, розминатись, випростовуватись, і відпочивати наступного дня.

Ще одна небезпека – бактерії. У землі живе збудник правця, який є смертельним. Якщо він потрапить у відкриту рану, то є високий ризик захворіти. Щоб цього не сталось, слід щодесять років робити щеплення від правця – воно безоплатне та є у медзакладах у кожному регіоні.

Супрун радить уникати пошкоджень садовими інструментами – працюйте в закритому взутті та одязі й стійких до механічних ушкоджень рукавицях.

Крім того, варто пам’ятати про захист від сонця та пити достатньо води. Зазвичай робота в полі чи на городі займає багато часу, тому потрібно намагатися спланувати її в ранковий або вечірній час, щоб уникнути ризиків перегрівання та отримання сонячних опіків.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі