«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Ось 11 показників крoві, які ви зобов’язані знати після 30

Аналіз крoві – перше призначення лікаря, яке він робить в разі нездужання у пацієнта. Зазвичай крoв беруть з пальця в той же день.

Аналіз крoві також може проводитися і натщесерце – якщо потрібен більш розгорнутий варіант. 

В цьому випадку крoв беруть з вени.

Чому крoв здають на голодний шлунок? Тому що будь-яка їжа може істотно вплинути на результати аналізів – наприклад, підвищити цукор в крoві. Найкраще здавати крoв вранці, коли організм відпочив після сну.

Основні показники крoві:

1. Еритроцити.

Норма для чоловіків – (4.0-5.1) * 10 в 12-го ступеня / л, для жінок (не вагiтна) – (3.7-4.7) * 10 в 12-го ступеня /л.

Надлишок еритроцитів може спостерігатися при зневодненні – надалі діареї, блювоти, діабету, перитоніту, надмірного потовиділення, опіків.

Підвищення еритроцитів – нормальна фізіологічна реакція для льотчиків, жителів високогірних районів, альпіністів, спортсменів.

Якщо еритроцити знижені, мова йде про ерітропенію. Причини такого стану можуть бути як фізіологічні- гіпергідратація (надлишок води в організмі), так і патологічні – різного роду aнемії.

2. Гемоглобін (Hb).

Нормальні показники гемоглобіну можуть варіюватися – все залежить від статі, віку і фізіологічного стану людини. Середній показник для здорової людини становить 130-160 г / л для чоловіків, 120-140 г / л для жінок.

Підвищений вміст цього білка можуть виявити в своєму аналізі крoві курці, жителі високогірних районів, ті, хто піддається високим фізичним навантаженням, піддається стресу.

Збільшення показників може бути пов’язано з хронічною серцевою і дихальною недостатністю; зневодненням; полікістозом нирок.

Основною причиною зниженого гемоглобіну в крoві є анемія різного походження.

3. Тромбоцити.

Саме тромбоцити зберігають крoв в рідкому стані, розчиняють тромби, що утворилися і захищають стінки крoвоносних судин від пошкодження. Нормальна кількість – (180-320) * 10 в 9-го ступеня / л.

Підвищення тромбоцитів (тромбоцитоз) спостерігається при наявності запальних процесів (туберкульозу, гострого ревматизму, виразкового коліту), гострої крoвовтрати, анемії.

Знижений вміст тромбоцитів в сироватці крoві (тромбоцитопенія) спостерігається під час мeнстрyацій і при нормально протікає вагiтності.

Тромбоцитопенія трапляється також при захворюваннях щитовидної залози, печінки, системному червоному вовчаку, важкій залізодефіцитній анемії, під час прийому деяких ліків.

4. Лейкоцити.

Клітини імунної системи, які беруть участь у захисті організму. Норма для чоловіків і жінок – (4.0-9.0) х 10 в 9-го ступеня / л. Тільки якщо лейкоцити вище норми в два-три рази, слід бити на сполох.

Це може бути ознакою бактеріальної інфекції, гострого запального процесу, алергічної реакції, інтоксикації, крoвовтрати, інфаркту міокарда та інших хвороб.

Якщо показники лейкоцитів нижче норми, обов’язково перевірте на наявність бактеріальної інфекції, важких форм грипу або гепатиту, навіть онkoлогічних захворювань.

5. Глюкоза.

Нормальні показники для здорової людини – 3,5-6,5 ммоль / літр. Якщо спостерігається підвищення концентрації глюкози в крoві, частіше за все це свідчить про наявність цукрового діабету.

Зниженні глюкози – показник того, що ваш раціон не збалансований, харчування бідне і нерегулярне.

6. Загальний білірубін.

По ньому можна визначити стан печінки. Його показник не повинен перевищувати 20,5 ммоль / літр. Його підвищення спостерігається при гепатитах, жовчнокам’яній хворобі або руйнуванні еритроцитів.

7. ШОЕ або РОЕ.

Це швидкість осідання еритроцитів, на показники якої спираються під час протікання хвороби. Норма для жінок – 2-15 мм / год, для чоловіків – 2-10 мм / год.

Ось на що вказує підвищення показників ШОЕ: наявність інфекційних захворювань, запальних процесів, ревматоїдного артриту, червоного вовчака, васкуліту, онkoлогічних захворювань, анемії, опіків, травм і т.д.

ШОЕ може бути знижена у вегетаріанців, які не вживають продукти тваринного походження; при наявності хвороб, які ускладнюють осідання еритроцитів; при хронічній серцевій недостатності або захворюваннях легенів.

8. Креатинін.

Індикатор стану нирок. Нормальна концентрація креатиніну становить 0,18 ммоль / літр. Перевищення норми – ознака ниркової недостатності.

Зниження креатиніну може спостерігатися після прийому кортикостероїдів, при голодуванні, вегетаріанській дієті, хронічних захворюваннях печінки, зниженні м’язової маси, в I і II триместрі вагiтності.

9. Загальний білок.

Його норма становить 60-80 грамів / літр. Відхилення від норми загального білка – сигнал різноманітних порушень в діяльності організму, які може визначити тільки досвідчений лікар.

10. Залізо.

Норма заліза в крoві для жінок – від 9 до 30 мкмоль / л, для чоловіків – від 12 до 31 мкмоль / л

Найчастіше спостерігається саме низький рівень заліза в крoві. Основні причини такого стану: рясні втрати крoві (наприклад, під час місячних); неправильний раціон харчування; порушення засвоєння заліза; підвищена потреба в цьому мікроелементі.

Недолік заліза в крoві призводить до кисневого голодування органів і тканин, тому лікування залізодефіцитної анемії вимагає негайного лікування.

11. Ціанокобаламін (вітамін B12).

Норма вітаміну В12 в крoві у жінок і чоловіків становить 148-616 пмоль / л.

Недолік цианокобаламіну призводить до порушення крoвотворення, появі симптомів неврологічних розладів (психічні розлади, поліневрити, ураження спинного мозку).

Зниження рівня вітаміну В12 може викликати захворювання печінки, нирок, крові, онkoлогічні захворювання, лейкози.

Обов’язково поділіться цією важливою інформацією з іншими!

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі