«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Вся правда про ікони в хаті

Літні люди ще їх пам'ятають, зберігають пам'ять молитов і священних обрядів, але більш молоде покоління втрачається і боїться припуститись помилки, звертаючись до віри, інформує Ukr.Media.

Питання про те, як і де розміщувати домашні ікони цікавить багатьох, ми постараємося дати просту і зрозумілу відповідь.

Де встановити іконостас і окремі ікони

Канонічно домашній іконостас розміщували у східній частині будинку. Храмові вівтарі також розташовують у східній частині церкви. Однак не можна плутати будинок з церквою. Будинок – це тільки продовження храму.

Будинок, в першу чергу, - родинне вогнище, тому «червоний кут» можна розташовувати в будь-якій частині приміщення. Єдина умова – перед божницею» повинно бути досить вільного місця, щоб всі члени сім'ї могли зібратися на молитву.

Крім загального іконостасу рекомендується розмістити по одній іконі в кожній житловій кімнаті.

Якщо сім'я збирається за загальним столом на кухні, варто повісити там ікону Спасителя, оскільки до нього звернена подячна молитва за хліб насущний.

Над входом в будинок зазвичай вивішується ікона Покрови Святої Богородиці.

Як правильно оформити іконостас

Церква засуджує сусідство ікон з декоративними елементами, сучасною розважальною побутовою технікою (телевізор, магнітофон), картинами і різними плакатами сучасних зірок. Не можна також поміщати ікони до книги не богословського змісту.

Можна прикрашати іконостас живими квітами.

У Вербну неділю біля ікон ставлять гілочки верби, а на день Святої Трійці будинок і червоний кут прикрашають гілками берези.

Іконостас та ікони, які висять окремо, можна прикрасити вишитими рушниками. Ця традиція має давні корені – в таїнстві хрещення і обряді вінчання використовуються ці рушники, які дбайливо зберігаються і передаються спадково. Після водосвятного молебню саме цими рушниками прийнято витирати обличчя.

Здавна дівчата збирали в придане кілька вишитих рушників, щоб прикрасити іконостас у новому житлі молодої сім'ї.

Які ікони повинні бути в домашньому іконостасі

Традиційно в червоний кут виставляють ікону Ісуса Христа та ікону Божої Матері. Канонічно, як у церкві, ікона Спасителя стоїть з правого боку, з лівого – ікона Богородиці. Інші ікони підбирайте самостійно або з допомогою духовного наставника.

Бажано, щоб іконостас був увінчаний православним хрестом.

Немає суворого набору необхідних ікон, як немає і єдиного правила оформлення. Потрібно дотримуватися тільки принцип верховенства та ієрархії: не можна розміщувати ікони святих вище ікон Святої Трійці, спасителя і Божої Матері. Композиція повинна виглядати завершеною, охайною, систематизованою.

Бажано, щоб всі ікони були виконані в одному художньому стилі.

Якщо у вас є ікона, що передається у спадок, бажано встановити її в центрі композиції, як домашню святиню (але нижче основних ікон).

Ставитися до ікон слід дбайливо, якщо фарби вицвіли і потьмяніли, то її можна якийсь час зберігати позаду інших ікон, а згодом віддати в церкву.

Іконостас можна доповнити іконами місцевих святих покровителів-святих, в чию честь названі члени сім'ї. У православ'ї особливу шану заслужив Микола Чудотворець, святі Петро і Павло.

Кращим порадником буде священик – духівник сім'ї. Він допоможе з вибором ікон для вашого будинку.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі