«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Зоопарки з людьми: 10 найбільш кричущих випадків жорстокості (ФОТО)

Людство безлюдяне.

Тепер майже в кожному великому місті є зоопарки. Є ті, хто вважає, що це знущання над тваринами, які повинні жити на волі. Що ж тоді можна сказати про людські зоопарках, які ще кілька десятків років тому активно функціонували і були популярними? Ці жахливі історії просто леденять душу.


Велика Саарті (1810)
Торговець екзотичними тваринами привіз в Лондон одну дівчину "для робот". Саарті Бартман привернула увагу торговця своїми видатними сідницями, а ще у неї статеві органи мали незвичайну форму. Її одягали в обтягуючий одяг або взагалі практично оголеною виставляли, як експонат на виставці. Вона жила в жахливих умовах і померла в злиднях, а скелет, мозок і статеві органи до 1974 року були представлені в Музеї людини в Парижі. На прохання Нельсона Мандели в 2002 році останки Саарті були повернуті на батьківщину.
 

Столітня рабиня (1835)
Незвичайним способом вирішив побудувати свою кар'єру Б.П. Барнум, який придбав афроамериканських рабиню Джойс Хет. На той момент їй було 79 років, і вона мала серйозні проблеми зі здоров'ям: сліпоту і практично повну паралізованість (жінка могла тільки говорити і рухати правою рукою). Барнум показував бідну жінку як 160-річну медсестру Джорджа Вашингтона. Вона померла через рік.
 

Негроїдне село (1878-1889)
Під час проведення всесвітньої ярмарки в Парижі публіці була представлена ​​«село негрів». Експозиція була дуже популярна, і її відвідало приблизно 28 млн. Чоловік. На виставку 1889 року в село було заселено 400 корінних племен. У людей були вдома і інші умови для життя, просто їх поселення огородили парканом, за яким знаходилися глядачі, що спостерігають за життям «екзотичних експонатів».
 

П'ятеро друзів Кавескар (1881)
З Чилі при невідомих обставинах було викрадено п'ять індіанців племені Кавескар. Людей нелегально транспортували до Європи і перетворили в експонати в зоопарку. Через рік всі вони померли.
 

Аборигени племені Сельк'нам (1889)
Карл Гагенбек вважається не тільки першою людиною, який змінив тварини зоопарки, зробивши їх наближеними до природи, а й першою людиною, який створив переїзної людський зоопарк. Він забрав із собою 11 чоловік племені Сельк'нам, закрив їх в клітинах і показував в різних куточках Європи. Вражає той факт, що це сталося з дозволу уряду Чилі.
 

Олімпійські ігри для білих людей (1904)
В Америці було організовано Олімпіада дикунів, в якій брали участь корінні жителі різних племен, зібрані з різних місць: Африки, Південної Америки, Японії і Близького Сходу. Були проведені ряд змагань і ідея їх була жахливою - довести, що «дикуни" не такі спортивні, як цивілізовані «білі» люди.
 

Африканська собачка (1958)
Дивлячись на цю фотографію, складно не обуритися, оскільки маленьку дівчинку годують з рук, як зараз в зоопарках пригощають тварин. Знімок втілює різницю між «білими» і «чорними» людьми. Подібна виставка була в Брюсселі і проіснувала вона до появи кіно, оскільки люди могли вже задовольняти свою цікавість по-іншому. З того часу громадськість почала вважати людські зоопарки чимось огидним, і в більшості країн їх стали забороняти.


Конголезький пігмей (1906)
У зоопарку Бронкса виставили напоказ 23-річного пігмея, якого привезли з Вільної держави Конго. Виставка була відкрита щодня протягом вересня. Хлопець на ім'я Ота Бенга був впевнений, що він їде в звичайний зоопарк, щоб піклуватися про слона, але все виявилося по-іншому. Він не просто сидів в клітинах, а й носив на руках орангутанга і виконував з ним різні трюки, а ще розважав глядачів стрільбою з лука, корча різні гримаси.


Колоніальні розваги
Французи в Парижі, щоб показати свою владу, витратили час і гроші на створення виставки, яка б показала їх колоніальну владу. Вони побудували шість сіл, які уособлюють французькі колонії Мадагаскар, Індокитай, Судан, Конго, Туніс і Марокко. Їх зробили з урахуванням реального життя цих колоній, скопіювавши все, починаючи з архітектури і до сільського господарства. Тривала експозиція з травня по жовтень. За цей час людський зоопарк відвідало більше 1 млн. людей.


Людські зоопарки сьогодні
У сучасному світі також існують якісь подібні «виставки». У приклад можна привести поселення племені Хараві, яке живе на Андаманському острові в Індії. Це місце популярне серед туристів, яким показують не тільки дику природу, а й життя цих людей. За день жителі племені танцюють, показують, як вони полюють, і так далі. Хоч у 2013 році Верховний суд Індії заборонив подібні експозиції, згідно з чутками, їх продовжують нелегально представляти.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі