«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Якщо погода загнала під плед: 6 детективних серіалів на будь-який смак

Раптова зміна сезонів спонукає згадати «зимові» види розваг. Одним з них під кінець робочого тижня можна вважати перегляд детективних серіалів – адже саме цей жанр допоможе відпочити, водночас не дозволяючи мозку засумувати. Розслідування вбивства дитячої письменниці, шведський детектив з любовною лінією і неквапливим життям, сучасна інтерпретація роману Агати Крісті, англійський комедійний серіал від BBC, таємниці озера Лох-Несс, а також урядові корупційні схеми в нафтовій і будівельних галузях

«Мозаїка»
Якщо погода загнала під плед: 6 детективних серіалів на будь-який смак
Фото: IMDb
Оригінальна назва: Mosaic

Рік: 2018 (1 сезон, продовжений на 2 сезон)

Експериментатор Стівен Содерберг дістався й до серіалів – і у співпраці з HBO створив майже ідеальний детектив-трилер з «ідеальним злочином». Існує як телеверсія, що викладає історію традиційним способом в шести серіях, так й інтерактивний експериментальний варіант, де глядач може взяти участь у самому процесі розслідування за допомогою гаджетів.

Слоган серіалу: «Початок її історії – це кінець її життя». А історія обертається навколо Олівії Лейк (Шерон Стоун), дитячої письменниці, яка живе в невеликому гірськолижному місті Самміт і управляє благодійним фондом Mosaic, підтримуючи творчих дітей. Після загадкового вбивства письменниці до вузького кола підозрюваних потрапляють бармен та ілюстратор-початківець Джоель (Гарретт Хедлунд), якого Олівія запрошує пожити у себе в сараї і за допомогу по господарству обіцяє заступництво, а також бізнесмен-аферист Ерік Ніл (Фред Уеллер), на меті у якого було переконати головну героїню продати маєток зацікавленим людям.

Чому варто дивитися. Відмінно підібраний акторський склад, заплутана сюжетна лінія – цей міні-серіал має своє обличчя і настрій. Окремо варто відзначити гру з кольором, темпом і незвичайну роботу оператора, яким виступив сам Содерберг. Майстер авантюр створив мозаїку, яка вибудовується лише до кінця серіалу з усіма розстановками. До того ж Шерон Стоун у підсумку сказала, що це найкращий режисер, з яким їй доводилося працювати.

«Ребекка Мартінссон»
Якщо погода загнала під плед: 6 детективних серіалів на будь-який смак
Фото: IMDb
Оригінальна назва: Rebecka Martinsson

Рік: 2017 (1 сезон, продовжено на 2 сезон)

Шведський детектив-драма на основі кримінальних романів Аси Ларссон. Адвокат Ребекка Мартінссон залишає Стокгольм і прямує на похорон свого давнього друга дитинства в рідне місто Кіруна. Після невеликого розслідування Ребекка виявляє, що смерть була насильницькою. Все ще не оговтавшись від психічного розладу після зустрічі з вбивцею, вона влаштовується на роботу в якості прокурора в Кіруні, щоб допомогти в розслідуванні іншого загадкового вбивства молодої дівчини.

Чому варто дивитися. Детектив з любовною лінією і неквапливим життям, де поліцейські з глибинки – кожен зі своїми проблемами. Що запиваются домашнім перваком…

«Випробування невинністю»
Якщо погода загнала під плед: 6 детективних серіалів на будь-який смак
Фото: IMDb
Оригінальна назва: Ordeal by Innocence

Рік: 2018 (міні-серіал)

Драма від BBC, в основі якої – однойменний роман Агати Крісті. Сучасна інтерпретація, в якій кожен веде свою гру і щось приховує, всіх героїв щось «гризе» зсередини, а слуги завжди знають більше, ніж говорять. Джек – один з прийомних дітей сімейства Аргайл, надокучливий своєю відвертістю і провокаціями. Вбивство матері стає зручним приводом для інспектора посадити Джека, який мав інтимні стосунки з його дружиною, але несподіваний свідок може повернути йому добре ім’я.

Чому варто дивитися. Розплутати клубок складних відносин і таємниць. Мати завжди відштовхувала всіх, але що ховалося за цією підробленою холодністю – любов чи щось інше?

«Шекспір ​​і Хетеуей: Приватні детективи»
Якщо погода загнала під плед: 6 детективних серіалів на будь-який смак
Фото: IMDb
Оригінальна назва: Shakespeare & Hathaway: Private Investigators

Рік: 2018 (міні-серіал)

Англійський комедійний детективний серіал від BBC. Незграбно-огрядний колишній поліцейський Френк Хетеуей – трохи лінивий і неповороткий, але має великий досвід. Френк знаходить напарника в особі ініціативної і спостережної клієнтки з прізвищем Шекспір.

У цієї парочки приватних детективів добре виходить розслідувати різного роду кримінальні справи. Допомагає їм молодий співробітник, який прекрасно працює під прикриттям та поєднує роботу в агентстві з акторством.

Чому варто дивитися. Легкий, невимушений, без звичних кліше міні-серіал з непередбачуваним сюжетом.

«Озеро»
Якщо погода загнала під плед: 6 детективних серіалів на будь-який смак
Фото: IMDb
Оригінальна назва: The Loch

Рік: 2017 (міні-серіал)

Британський міні-серіал, дії якого відбуваються в маленькому містечку, відомому легендами про лохнеське чудовисько. Тихе і красиве місце, де жителі ведуть спокійний і розмірений спосіб життя і заробляють на заїжджих туристів екскурсіями і легендами про Нессі. Коли місцевого вчителя музики знаходять з проломленим черепом, спокійне життя закінчується. Для розслідування в допомогу місцевому детективу відправляють столичних криміналістів і психоаналітика.

Чому варто дивитися. Цей серіал можна поставити в один ряд з «Чисто англійськими вбивствами», «Бродчерчем», «Фортитьюд», «Північне сонце» і «Вбивством на пляжі». Як і у всіх перерахованих серіалах, одним вбивством все не закінчується і класичний детектив плавно переростає в трилер. До того ж над «Озером» працювали ті ж сценаристи, що і над «Фортитьюд». Нудно не буде точно.

«Механізм»
Якщо погода загнала під плед: 6 детективних серіалів на будь-який смак
Фото: IMDb
Оригінальна назва: O Mecanismo

Рік: 2018 (1 сезон)

Сюжет бразильського драматичного серіалу політичної тематики заснований на реальних подіях. У центрі сюжету розслідуються урядові корупційні схеми в нафтовій і будівельних галузях країни. Багатомільйонні хабарі в уряді за підряди з компаніями, пов’язаними з бразильським нафтогазовим гігантом Petrobras, контрольованим державою, спливли в ході розслідування спеціального відділу поліції.

Поліцейські Марко Руффо і Верена Кардона одержимі розслідуванням найбільшого випадку відмивання грошей в історії країни і намагаються розшифрувати механізм «ракового захворювання» корупційної системи. За словами Руффо, «в Бразилії немає правосуддя і немає Бога, до того ж він не бразилець». Що він отримав за 20 років служби в поліції? Біполярний розлад… Марко мріяв садити корумпованих політиків, а в підсумку змушений жити на допомогу.

Чому варто дивитися. Корупцію не викорінити, і з нею важко боротися, вона вдосконалюється, пристосовується до законів, нових президентів, поліції, суддів. Влада й економіка живуть нерозривно, підгодовуючи один одного, але уявна безкарність працює до певного часу. І все ж, незважаючи на слова головного героя про неіснування Бога, розплата рано чи пізно приходить – і баланс відновлюється.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі