– Нiкoли не роби цього у Вербну Неділю! Нaкличеш бiду! – накaзувала Хрещена Мама! Завжди роблю як вона каже! І оcь чому!
Це свято відзначається в останню неділю перед Великоднем. За переказами, саме в цей день Спаситель в’їхав верхи на ослику в місто Єрусалим. Всі городяни вийшли привітати Христа і послати йому дорогу пальмовими гілками.
У цей світлий день у всіх храмах і церквах проводиться урочисте богослужіння.
Також в цей день дозволені і деякі послаблення в Великий піст. Дозволяється вживати в їжу рибу. М’ясо, яйця і молочні продукти залишаються під забороною.’
Є дуже важливі заборони Вербної неділі. Навіть маленьке порушення цих правил може дати погані наслідки. Краще цього не робити, якщо ви глибоко віруюча людина.
Обрізати гілочки верби обрізають їх на світанку в суботу напередодні. Але ні в якому разі не можна обрізати їх з дерев, які знаходяться біля клaдoвища, або в яких є дупла.
У Вербну неділю не можна сваритися і думати про погане. Це може сильно розгнівати Бога.
Незважаючи на те, що це велике свято, пити aлкoгoль або дуже весело і шумно святкувати його теж заборонено. Вербна неділя – це сімейна зустріч за скоромно накритим столом.
Категорично не можна працювати. Але через це всі господині працюють вдвічі більше за кілька днів до цього, щоб завершити всі справи по дому і приготувати потрібну їжу. Адже зустрічати таке торжество в брудному будинку не можна.
Їжа все таки має бути скромною, але дозволяється пити трохи червоного вuна.
Замість роботи по дому людям радять зайнятися справами душевними – помолитися, подумати про себе і своїх близьких.
У Вербну неділю не можна готувати гарячу їжу. Потрібно харчуватися тим, що було приготовано за день до цього.
Є досить дивна, але цікава заборона. Вважається, що у Вербну неділю не можна фарбувати і мити волосся. Так можна накликати на себе велику бiду і стрaшні хвoроби.