«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

10 дитячих запитань, які навіть дорослих змусять голову зламати

Навколо нас відбувається стільки всього, що ми рідко замислюємося, як працює світ навколо нас. Але іноді діти дають такі запитання, від яких у дорослих відкриваються очі і вони запитують себе: «А справді, як це так?» Чому мухи не падають зі стелі? Чому взимку очі не замерзають? Але відповіді на ці запитання тільки на перший погляд здаються складними. Насправді там все дуже просто!

1. Чому хочеться плакати, коли ріжеш цибулю?


Річ в тому, що в цибулі міститься оксид сірки, який для самого овоча нешкідливий і навіть корисний. Оксид сірки природним чином захищає овоч від шкідників. Ця речовина – летюча, тому при розрізанні цибулі вона потрапляє у повітря, а звідти – на поверхню ока. Концентрація оксиду сірки в цибулі дуже мала, тому він не може серйозно нашкодити людині, а ось викликати потоки сліз – ще й як!

Як пояснити дитині? В цибулі є речовини, які через повітря потрапляють в очі та викликають сльози.

2. Чому, коли примружиш очі, ввижаються різні візерунки?
Колбочки в оці та нейрони в головному мозку підлаштовуються до кольорів, які нас оточують, і до яскравості світла. Якщо якийсь колір дуже яскравий або в приміщенні є яскраво освітлені предмети, мозок автоматично налаштовується і забирає зайвий колір і зайву яскравість. Місця, в яких було прибрано «зайве» можна побачити, якщо закрити очі – картинка, яку ми побачили, нагадує негатив знімку. Візерунки ж з’являються через те, що людський мозок прагне створити порядок там, де його немає, тому він і з’єднує, здавалося б, безглузді точки в малюнки.

Як пояснити дитині? Мозок запам’ятовує найяскравіші предмети. Їхні дивні образи ми і бачимо, коли закриваємо очі.

3. Чому перелітні птахи не залишаються в теплих країнах?


Причина не в патріотизмі, а в звичайній боротьбі за виживання. «Північні» птиці недостатньо пристосовані до «чужих» умов. Їм важко знайти місце для гнізда, важко знайти їжу для пташенят. У країнах, куди вони летять, є величезна кількість місцевих видів, які легко обходять «приїжджих» в боротьбі за гнізда і їжу.

Як пояснити дитині? У країнах, де птахи зимують, у них занадто багато конкурентів. Так що їжі і житла на всіх не вистачає.

4. Чому муха не падає зі стелі?


Завдяки потужним мікроскопам вдалося з’ясувати, що на подушечках лап у мух є залози, що виділяють крапельки клейкої речовини. Її виділяється рівно стільки, щоб муха приклеїлася, але при цьому змогла в потрібний момент відірватися від поверхні.

Як пояснити дитині? У мух просто клейкі лапки.

5. Чому взимку очі не замерзають?
Через те, що очі постійно зволожені, нам здається, що на морозі вони повинні були б уже давно обледеніти. Але висока концентрація солей в рідині, яка зволожує око, не дозволяє їй замерзнути при звичайних мінусових температурах (до -30 °C). Крім того, очі знаходяться в заглибині – очниці, а додатковий захист від холоду дає повіка. І якщо цього виявиться недостатньо, організм просто посилить кровотік в капілярах, і очі не замерзнуть.

Як пояснити дитині? Сльози і повіки прекрасно захищають очі від замерзання.

6. Чому птахів, які сидять на електричних кабелях, не б’є струмом?


Коли птах приземляється на провід, що знаходиться під напругою, він набуває його потенціалу і стає його відгалуженням. Між місцями, де птах торкається дроту майже немає різниці потенціалів – а все через маленьку відстань між лапками. Птах оточений повітрям, тому струму з нього немає куди текти, окрім як назад до кабелю. Але якщо пернате створіння торкнеться стовпа або іншого кабелю, то його все ж як треба підсмажить.

Як пояснити дитині? Електрика в кабелях нічого не зробить маленькій пташці. А ось великій – ще як!

7. Чому павук не прилипає до своєї павутини?
Тому що павук надзвичайно хитрий – він бігає тільки по гладких нитках, що йдуть з центру і ніколи не чіпає клейкі кругові нитки. Жертви про це не знають, тому легко потрапляють в пастку. А куди вони приклеїлися павук визначає по тому, яка з гладких ниток натяглася.

Як пояснити дитині? У павутині є два види ниток – гладкі і клейкі. Павук бігає по тих, до яких не прилипає.

8. Які сни бачать сліпі люди?


Краще сказати, що сліпі люди «відчувають» сни, адже вони не мають ніякої зорової інформації. У сновидіннях незрячих частіше з’являються тактильні відчуття, смаки, запахи і переживання – тобто все те, що вони відчувають протягом дня. Уявити це складно, але можна спробувати закрити очі і зосередиться на своїх відчуттях – так можна приблизно зрозуміти, на що схожі такі сни. Якщо люди втратили зір після народження, то перший час їм сняться такі ж сни, як і іншим, але потім їх сни змінюються.

Як пояснити дитині? Сліпим людям сняться запахи, звуки і емоції – те ж саме, що вони можуть відчувати у звичайному житті.

9. Навіщо людям пальці на ногах?
При ходьбі людська стопа перекочується з п’яти на пальці, які в кінці кроку відштовхують ногу від землі. Без пальців людям довелося б шкутильгати. Крім того, вони дозволяють нам зберігати баланс – без них пересувати ноги і стояти було б куди складніше. Ну, а ще пальцями ніг можна, не нахиляючись підняти ручку, яка впала на підлогу!

Як пояснити дитині? Пальці на ногах допомагають нам нормально ходити і зберігати рівновагу.

10. Чому апельсиновий сік неприємно пити після того, як почистити зуби?


Якщо відразу після чищення зубів сьорбнути стакан апельсинового соку, то можна як слід розчаруватися в житті. Чому? Річ в тому, що в складі більшості зубних паст є піноутворювач лаурилсульфат натрію, який в якості побічного ефекту пригнічує рецептори в роті, відповідальні за сприйняття солодкого смаку. Тому солодкість соку ви не відчуєте – тільки гіркоту.

Як пояснити дитині? У складі зубної пасти є речовина, яка не дає язику відчувати солод. А несолодкий сік – та ще гидота.
 

Джерело: Тутка

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі