10 наукових серіалів, які піднімуть ваш інтелектуальний рівень
Ось список із 10 відомих наукових циклів, які розкажуть про великий і загадковий світ, у якому ми живемо.
Таємниці душі : Архетип. Невроз. Лібідо (2011-2013)
Цей документальний цикл з 18 серій присвячений відомим вченим, які працювали в області психоаналізу, божевільним геніям та просто феноменами психіатрії. У серіалі показані цікаві пояснення таємниць людської душі і ключі до людської психіки. До прикладу, ви можете дізнатися розгадки таких явищ, як 24 особистості Біллі Міллігана, паралельних світів і сновидінь, а також подивитися найцікавіші психологічні експерименти в історії людства.
Мозок. Таємниці свідомості/The Brain. A Secret History (2010)
Цей цикл BBC привідкриє усі таємниці роботи нашого мозку. Тут можна дізнатися, чому в певних ситуаціях ми виконуємо ту чи іншу дію; що насправді керує нами і як працює наша свідомість; чи можна контролювати свої думки і керувати іншими людьми.
Сила мистецтва/Simon Schama’s Power of Art (2006)
Британський історик мистецтва Саймон Шама створив The Power of Art як цикл з 8 документальних програм, кожна з яких присвячена одному шедевру 8 геніальних художників. Але це зовсім не нагадує втомливу прогулянку по музеях: серіал дуже захопливий та реалістичний. Моменти з ведучим змінюються історичними планами і цілком занурюють глядача в конкретну епоху. В результаті перед нами постає неймовірно пізнавальний серіал, який безсумнівно варто було б показувати в навчальних закладах.
Крізь простір та час з Морганом Фріменом/Through the Wormhole (2010 — …)
Серіал, ведучим якого є Морган Фрімен, вже приречений на успіх. Кожна серія – свого роду екскурс у Всесвіт в пошуках відповідей на найглибші таємниці існування і питання, які завжди спантеличували людство. А велика кількість інтерв’ю, цікавих прикладів і теорій так і притягують до екрана.
У Всесвіт з Стівеном Хокінгом/Into the Universe with Stephen Hawking (2010 — …)
Коли мова стосується космосу, не можна не рахуватися з думкою Стівена Хокінга. У серіалі геній дає відповіді на багато загадок Всесвіту, розповідає про існування іншопланетного життя і про те, як ми можемо обманути час. Навіть, якщо вас ніколи не цікавила астрономія, після перегляду серіалу неможливо не закохатися у Всесвіт і не захотіти розгадати його таємниці. Якщо є можливість, краще дивитися серіал в оригіналі, так як озвучує його ніхто інший, як Бенедикт Камбербетч.
Загублені світи/Lost Worlds (2006–2007)
Серія документальних фільмів “Загублені світи” присвячена таємницям світової історії: від таємниць стародавнього Єгипту до атомних бункерів 1950-х років, від історії дивовижних храмів до зниклих цивілізацій. Цікавий вечір забезпечено.
Відчайдушні дегустатори відправляються…/The Supersizers Go… (2007–2009)
Відомий ресторанний критик і комедійна акторка в кожному новому випуску відправляються у інсценовану історичну епоху Британії і харчуються винятково тими стравами, які було прийнято їсти у ті часи. Після кожного такого експерименту учасники проходять обстеження і отримують висновок лікаря про стан здоров’я. Спостерігати за приготуванням і куштуванням божевільних страв (типу баранячої голови, запіканки з жабами, рагу з 15 видів м’яса, пирогів 30 см у висоту) справді досить захопливо.
Харчова фабрика/Food Factory (2012)
Цікавий цикл програм “Харчова фабрика” розповість про те, як насправді готуються наші улюблені продукти: покаже, що ховається за виробничими цехами, якими компонентами і таємницями користуються майстри кулінарної справи. Не дивитися на голодний шлунок!
Зникнення!/Stardust Lost In The Andes (1995–1996)
Документальний серіал присвячений подіям минулого, які викликають питання вже не в одного покоління. Кожен епізод розповідає про таємничу подію: зникнення людей, наукових експедицій і морських суден. В епізодах використовуються рідкісні документальні кадри і не відомі раніше документи.
Чорне дзеркало/Black Mirror (2011 — …)
Останній і єдиний художній серіал у нашій добірці. Цей фільм змушує задуматися про сучасні технології: до чого може призвести, веде чи привело “чорне дзеркало”. Воно є в кожному домі, на кожному столі, на кожній долоні – плазмовий телевізор, монітор комп’ютера і дисплей смартфона. Справжня антиутопія XXI сторіччя.