«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

12 лютого – Трьох Святих. Сьогодні голок до рук не беруть та кохання привязують

За церковним календарях 12 лютого відзначають одне з найвеличніших свят – Трьох Святителів.

Його встановили на честь святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого. У цей день не працюють, щоб руки не боліли. За прикметами 12 лютого визначали погоду на найближчий час. Сьогодні, 12 лютого, православна церква святкує Собор трьох святителів:

Василя Великого, Іоанна Златоуста та Григорія Богослова. Відзначати його почали у другій половині XI століття. Згідно із переказами, тоді виникла суперечка між вірянами про те, хто із цих трьох святих є "важливішим". Частина із людей почитала Василя Великого, називаючи себе василіанами, інші звеличували Григорія Богослова і назвали себе григоріанами. Треті - іоанніти прославляли Іоанна Златоуста. І саме, щоб зупинити цю ворожнечу встановили загальний день святкування їх пам’яті. У цей день не можна працювати, особливо боялися прясти та шити. Вірили, що хто заборону порушить, у того будуть боліти руки.

Дівчата в цей день причаровували коханого. Для цього вони підвішували на дерево різнокольорові стрічки. Вважали, що так й кохання "прив'язати" можна. Згідно з народними прикметами, у цей день можна зробити прогноз погоди. Стверджують, якщо на Трьох Святих морозно, то буде він аж до 15 лютого. Червоний місяць 12 лютого віщує сильний вітер. А іній на деревах вказує на потепління. А ось, якщо у цей день північний вітер дує, а хмар немає, то чекай похолодання.

 

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі