«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

14 улюблених стереотипів про жінок, які давно спростовані наукою, але багато хто продовжує в них вірити

Чого хочуть жінки – досі, здається, не з’ясував ніхто. Проте існує маса стереотипів і міфів про жінок. Вчені, проводячи різні експерименти і дослідження, встановили, що популярні переконання, які стосуються прекрасної половини людства, часто не відповідають дійсності.

Ми в Тутка, грунтуючись на різних дослідженнях і статистиці, вирішили розвінчати 14 міфів про жінок. Ми розуміємо, що часто подібні теми дають додатковий привід побурчати на тему сексизму, тому заздалегідь попереджаємо, що ми нікого не хочемо скривдити, а просто наводимо цікаві факти.

Міф №1: Жінки за умовчанням люблять дітей


Є думка, що через материнський інстинкт жінки більше схильні любити дітей, неважливо, чужих або своїх. Проте кілька років тому в Цент­рі поглиб­ленного дослідження поведінки в Пало-Альто вирішили перевірити кількість скарг на поведінку чужих дітей від відвідувачів кафе швидкого харчування. В результаті на 9 жінок, що скаржилися на плач і шум дітей, приходився тільки 1 чоловік, який висловлював своє невдоволення із цього приводу. Втім, це може бути пояснено тим фактом, що жінки в принципі більше уваги приділяють дітям і частіше звертають увагу на їх поведінку.

Крім того, професор Рос Парк із США встановив, що татусі більше матерів розмовляють зі своїми новонародженими дітьми. Також чоловіки прекрасно розуміють, що саме виражає плач дитини: втому, голод, нестачу уваги і т. д.

Міф №2: Жінки менш розумні


Вчені вважають, що жінки – представники норми, тобто серед них рідко можна зустріти як занадто високі, так і занадто низькі показники інтелекту. Кілька років тому університет Чикаго опублікував дослідження, яке грунтувалось на тестах серед студентів американських коледжів – хлопців і дівчат. Дівчата в середньому показали менший розкид за оцінками, а хлопці переважали як у найвищій, так і нижній шкалі оцінок. Тобто майже усі умовні розумники і дурні – чоловіки. В результаті середні показники інтелекту опинилися вищі у жіночої статі.

Міф №3: Жінки гірше переносять фізичний біль


Як вважають фізіологи з Університету Сієни, жінки більше терплячі, незважаючи на те, що чоловікам краще переносити біль допомагає природний анальгетик – чоловічий гормон тестостерон. У жінок його менше, але вони краще терплять біль. До речі, саме через високу концентрацію тестостерону в крові у чоловіків в цілому слабший імунітет. Є навіть таке поняття, як “чоловічий грип”. Крім того, чоловіки в 10 разів частіше втрачають свідомість, побачивши кров, ніж жінки. Це пояснюється тим, що останні її спостерігають регулярно і не сприймають як щось надзвичайне.

Міф №4: Жінки працюють гірше, ніж чоловіки


Існує думка, що чоловік в суспільстві розглядається як  більш якісний і тому більш високооплачуваний працівник. Є дослідження Єльського університету, в якому вчені довели існування гендерного перекосу при найманні на роботу: в декілька університетів США були розіслані ідентичні резюме, тільки одне – з жіночим ім’ям, а інше – з чоловічим. Результати показали, що чоловіки-претенденти частіше отримували пропозиції про роботу і привабливіші пропозиції щодо зарплати.

Насправді жінки давно показали, що у більшості професій, які не пов’язані з серйозними фізичними навантаженнями, вони як мінімум рівноцінні чоловікам. Цікаво, що колишній генеральний директор підрозділу “IKEA Україна”, оцінюючи свій підприємницький досвід в Україні, відзначив, що жінки – працелюбні працівники, набагато швидше навчаються і глибше вникають в суть поставленого завдання.

Міф №5: Жінки боягузливіші


Згідно з дослідженнями німецького вченого Ф. Рімана, автора робіт про феномен страху, жінки менш схильні розпізнавати ризиковані ситуації і простіше здійснюють сміливі вчинки не замислюючись. При цьому у жінок менше готовності переступити через свій страх, якщо вони все-таки зуміли його усвідомити.

Міф №6: Жінки обожнюють всякі витребеньки: рюші, прикраси, блискітки та інші дурниці


Завдання на дзеркальну логіку: якщо людина, збираючись на побачення, одягає сукню з рюшами – чи подобаються їй ці рюші? Здавалося б, відповідь так. Але з тим же успіхом можна було б стверджувати, що рибалка намагається упіймати рибу на черв’яка, тому що сам рибалка любить їсти черв’яків. Напрошується висновок: усі ці витребеньки, шпильки і панчохи подобаються передусім чоловікам. Подивіться, в чому ходять вдома переважна більшість жінок: в затишних піжамах, зручних халатах або звичайних майках і шортах.

Міф №7: Жінок у світі більше, ніж чоловіків


У середньому на 107 хлопчиків у світі народжуються 100 дівчаток. І це якщо не враховувати країни типу Індії або Китаю, де такий дисбаланс посилюється штучно. Вчені говорять, що порівняльний мир у всьому світі в останні 50 років призвів до того, що дефіцит жіночої статі зараз відчувається практично всюди. І навіть в тих країнах, де частка жінок в населенні вища, така демографія обумовлена лише більш ранньою чоловічою смертністю.

Статистика з Вченими солідарна. Наприклад, в містах на 1 000 чоловіків до 29 років приходиться 974 жінки. При цьому співвідношення чоловіків і жінок вирівнюється ближче до 35 років.

Міф №8: Жінки – слабка стать і гірше пристосовані до життя


Вважається, що чоловіки більше схильні до активного вираження агресії, ніж жінки, але вчені встановили, що це не так. Крім того, жінки краще пристосовуються до життя і переносять всякі неприємності. Вчені вважають, що вся справа в особливостях ДНК. Жінки – щасливі власниці подвійної хромосоми ХХ – набувають стійкість до багатьох генетичних захворювань, наприклад, до м’язової дистрофії і гемофілії. І хоча м’язова маса середньостатистичної жінки в середньому на 24 % менша, ніж у середньостатистичного чоловіка, багато критичних ситуацій, наприклад, тривале голодування, спрагу або різкі температурні перепади, жінки переносять стійкіше. Крім того, жінки набагато краще протистоять інфекціям.

Міф №9: Жінки в цілому довше живуть


Насправді все виглядає дещо по-іншому. Це не жінки довше живуть, а чоловіки, на жаль, раніше помирають. Чоловіки у віці від 36 до 50 років більше схильні до ризиків, пов’язаних з порушеннями роботи серцево-судинної системи. В той же час їх одноліток захищає жіночий гормон естроген, що оберігає судини. А ось після 50 років шанси чоловіків і жінок на довге життя стають фактично однаковими.

Міф №10: Жінки більше люблять солодке, а чоловіки – м’ясо


Є думка, що чоловікам потрібний тваринний білок, а жінкам більше подобається щось легше і бажано солодке. Насправді чоловіки в принципі не сильно потребують тваринного протеїну, його цілком можна замінити рослинними білками. А ось жінці м’ясо потрібне, щоб підтримувати нормальне функціонування репродуктивної системи і знизити ризик народження хворих дітей. Сьогодні строгим вегетаріанкам дієтологи розробляють складні дієти і прописують мінерально-вітамінні комплекси, щоб хоч частково відшкодувати збиток, який жінки можуть нанести своєму майбутньому потомству.

Міф №11: Жінки вигадали моногамний шлюб


Насправді моногамний шлюб – це патріархальна норма, що захищає право більшості чоловіків на розмноження. Інакше декілька жінок цілком могли б вибирати собі одного найуспішнішого, сильнішого і впливовішого представника протилежної статі, а інші чоловіки залишалися б без роботи. А при патріархальному устрої суспільства жінки вимушені вибирати собі в партнери середніх, з точки зору еволюції і природи, чоловіків, щоб продовжити рід.

Міф №12: Полігінія – це задоволення для чоловіків


Полігінія передусім враховує інтереси жінок: практично будь-яка з них може розраховувати на сильного чоловіка, який гарантує їй та її дітям захист, дах і їжу. Слабкі ж самці при полігінії виключаються з еволюційної гонки. І доки всякі шейхи розважаються в гаремах, величезній кількості чоловіків не дістається взагалі ніяких жінок.

Міф №13: Жінки охайніші


Навіть це, здавалося б, очевидне твердження вчені змогли спростувати. Так, біолог із США Чарльз Герб обстежував робочі столи, телефони, комп’ютери, клавіатури, ящики і сумочки співробітників і дійшов висновку, що у жінок накопичується в 4 рази більше бактерій в цих місцях, ніж у чоловіків. Вчені пояснюють цей факт тим, що жінки часто користуються різною косметикою, яка, як не дивно, створює сприятливе середовище для мікроорганізмів.

Міф №14: Жінки більше бояться змій і павуків


Арахнофобією – страхом перед павуками – страждає в 3 рази більше чоловіків, ніж жінок. Що стосується змій, то ця взагалі традиційна жіноча тотемна тварина, як і кішка. Змія у волоссі або навколо шиї стала фірмовим символом матріархів, відьом і жриць всіляких культів. Річ у тому, що змії дуже чутливі до запахів і легше йдуть на контакт з жінками, ніж з чоловіками. Чоловічий запах часто викликає у них агресію. І якщо подивитися статистику нападів змій на людей, то можна з’ясувати, що на 1 укушену жінку приходиться 10 чоловіків.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі