17 червня — День Святого Духа. Що обов’язково потрібно зробити жінкам
Що це за свято і що потрібно обов’язково зробити в цей день, читайте в нашому матеріалі, передає Ukr.Media.
Історія свята
Трійця і Духів день розглядаються православною церквою як єдине свято П’ятидесятниці – зіслання Духа Святого на апостолів, яке сталося на 50-й день після Воскресіння Христового.
Після Воскресіння Господнього його учні жили в очікуванні свята. 40 днів Господь являвся їм по одному і коли вони збиралися разом. На очах учнів він піднявся над землею, давши надію, що в останній день світу він повернеться. Прощаючись, Господь обіцяв послати їм утішителя – Святого Духа, що походить від Бога-Отця.
На десятий день після вознесіння Ісуса Христа, коли учні і Діва Марія були в Сіонській світлиці, вони почули сильний шум. В повітрі з’явилися яскраві язики вогню, що тріпотіли, який був однієї природи з благодатним вогнем. Він світив, не обпалюючи. Носячись над головами апостолів, язики вогню опустилися на них і погасли.
Після цього всі, хто був у світлиці, відчули незвичайну силу, що діє в них. На апостолів зійшов Святий Дух. Вони заговорили на мовах, якими раніше не володіли. Це було дарування, необхідне для проповіді Євангелія по всьому світу.
Що можна і потрібно робити в Святій Духів День
Запасатися цілющими (лікарськими) травами і квітами. Зібрані і засушені в цей день рослини, володіють високими цілющими властивостями. Прийнято вважати, що вогонь сходить з неба і знищує в цей день всю нечисть. Саме з трав, зібраних у День Святого Духа, знахарки готували (для вигнання бісів), спеціальний трав’яний порошок.
В цей день потрібно «годувати землю» – в селах Духів день вважався жіночим святом. Заміжні жінки збиралися на околиці села, накривали на землі скатертину, веселилися, співали і водили хороводи. Цей народний обряд покликаний виявляти шану і повагу до землі.
На день Святого Духа потрібно змивати з себе гріхи колодязною водою, обмиватися ж у водоймах не можна було (до речі, купатися у відкритих водоймах не можна на Трійцю і три дні після неї, а значить, і в Духів день).
У цей день прийнято було приносити додому з церкви, освячені березові гілочки, які ставили в ньому, для захисту від злих сил. Коли березові гілочки висихали, їх зберігали в затишному куточку.
Так само в цей день людьми було прийнято поклонятися землі, деяким з них вона відкривала свої таємниці. Робилося це так – після вечірньої молитви вони припадали до землі вухом і прислухалися, не відкриє вона їм свої таємниці.
Насамкінець – що можна, чого не можна робити в Святій Духів День, ніяк не може вплинути на народну прикмету, пов’язану з погодою. Тому прийнято вважати – яка погода буде в цей церковний день, таким буде і все літо.