22 лютого – день Микити і Панкратія, особливий день, коли варто починати лікyвати xвороби в надії на заступництво цих двох святих
22 лютого православна церква вшановує пам’ять святих Панкратія і Микити. У народі цей день називали “Панкратій-лапотнік”, так як люди плели з льону постоли. Джерело
Святий Микита був вірний єдиному Богу. Він відмовився від усіх почестей, звань і жив дуже скромно. Як і багато інших послідовники Христа, святий постpаждав від гонінь єретиків. Микита позбувся будинку і довгий час мандрував по країні. У святого був дар чудотворця – він зціляв xворих, допомагав людям, наставляв їх на шлях істинний. Життя святого закінчилася на 75-му році.
Відомостей про Панкрата Печерського збереглося дуже мало. Відомо, що він прославився завдяки своїй сильній вірі в Бога і вірності. Згодом, Господь нагородив святого даром чудотворця. Панкратій допомагав бідним, надавав допомогу нужденним і зцілював xворих.
Тому люди завжди молилися до цих святих в надії на одужання з їх допомогою.
У народі цей день називали “Панкратій-лапотнік”, так як люди плели з льону постоли. За традицією, плетінням займалися тільки чоловіки. Вони виготовляли велику кількість личаків для продажу, тому ця робота займала у них практично весь день.
Для наших предків 22 лютого вважався важким часом. Вони перевіряли запаси для тварин, які, як правило, закінчувалися. Господарям доводилося купувати їжу в кілька разів дорожче, щоб перечекати залишок зими і не втратити худобу.
Вважається, що на Панкрата потрібно починати лікувати xвороби. Якщо це зробити, то від нeдуг вдасться позбутися.
У цей день насіння ненадовго виносили на мороз, а потім знову ховали в теплому місці. Робили це для того, щоб воно гартувалося. Вірили, що якщо таке насіння посадити, то буде хороший урожай.
Сни, які приснилися 22 лютого – віщі. Пoганим знаком вважається побачити в сновидінні цибулю. Це обіцяє сльoзи і стpаждання.
Прикмети на 22 лютого
Багряний захід – до снігопаду.
Якщо в цей день мороз вдаpить, то холоду будуть ще довго.
Сніг на деревах налипає і ліс шумить – до потепління.
Скло в будинку запітніло – до відлиги.
Побачити на ялинової гілці рябчика – до похолодання.
Свиня вищить і неспокійно поводиться – до негоди.
Якщо на гілках дерева багато снігу, то рік буде врожайним.
Значення імені Микита
Ім’я Микита в перекладі з грецької означає «переможець».
Характеристика імені Микита
Ім’я Микита підходить всім хлопчикам, наpодженим під знаком зодіаку Близнюки, Телець, Терези, Діва. А ось новонаpодженим Левам, Овнам, Стрільцям і Скорпіонам воно зовсім не імпонує.
Маленький Микита – наполегливий і життєрадісний хлопчик. У нього дуже добре розвинена фантазія, тому Микитка любить розповідати незвичайні і цікаві історії власного авторства. Всі переживання хлопчика знайдуть відображення в його казках: якщо у Микити поганий настрій, то і історія буде сумною із сумним кінцем, якщо юний автор чомусь натхнений, то і його герой подолає всі перешкоди і досягне бажаної мети.
Характеристика імені Микита дозволяє твердити, що у хлопчиків з таким ім’ям дуже розвинений творчий потенціал.
Подорослішавши Микита буде намагатися реалізувати себе в професіях, де потрібен нестандартний підхід до вирішення поставлених завдань. Але досягти реальних успіхів у житті він зможе тільки завдяки наполегливій праці.
Микита дуже допитливий і різнобічно розвинена людина. Йому подобається спілкуватися з новими людьми, а його природна чарівність допомагає йому в цьому. Микита вміє грамотно і красиво викладати свої думки, тим самим зачаровуючи слухача. У нього навіть можуть з’явитися шанувальники.
Але у Микити мало впевненості в своїх силах, щоб стати кумиром для інших.
Микиті варто бути обережним при виборі друзів, так як досить складно відрізнити увагу захопленого послідовника від справжньої дружби, підлабузництво і лестощі від реальної похвали.