22 травня – День Миколи Чудотворця – особливий день для жінок: що потрібно зробити кожній з нас і чого попросити
Святий Миколай дуже шанований святий у християн всього світу. Люди здавна вірять, що він опікується і допомагає всім мандрівникам, тим, хто знаходиться далеко від будинку, морякам і, звичайно, дітям. Джерело
У році цілих два великих свята, присвячених святому Миколаю, взимку, 19 грудня – улюблене і дорослими, і дітьми День Святого Миколая, і влітку – 22 травня. Веснянесвято, присвячене святому, здавна має безліч назв: Микола Чудотворець, Микола річний, Микола весняний, Микола з теплом, Травний день, Микола милостивий, морський.
Кожен на Миколу намагався одягнутися в чистий, святковий одяг, здавна українці дуже любили і з великою повагою ставилися до Миколи Угодника. Знали, що цей святий більше всіх наближений до Господа і може виконувати прохання людей.
На Миколая не можна відмовляти нікому, хто попросить вас про допомогу, інакше за відмову допомогти нужденним, 7 років сім’я терпітиме злидні і лиха.
У цей день вітається будь-яка праця: по дому, по господарству, в саду і городі.
Господині в цей день намагалися навести і порядок в будинку, з самого ранку блися за генеральне прибирання, тому що святий не любить безладу.
До дня святого Миколая намагалися віддати всі борги, інакше вважалося, що небуде фінансової удачі весь рік.
Хороша прикмета, якщо на Миколу йде дощ. Ранкова роса на Миколая вважається цілющою, нею намагаються вмитися для краси і здоров’я, походити по траві босоніж.
З давніх-давен вважається, що святий Миколай протегує закоханим, тому молодята і ті, хто збирався грати весілля просили захисту і допомоги у святого.
Незаміжні дівчата ворожили на судженого в це свято і просили Угодника послати їм хорошого жениха, доброго і вірного чоловіка, щасливе сімейне життя і діток.
У цей день була заборона брати в руки ножиці, і зараз існує прикмета не стригти на Миколая.