«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

25 червня — світлий день, Петро Сонцеворот. Що потрібно сьогодні зробити

Народне свято Петро Сонцеворот відзначається 25 червня 2019 року (за старим стилем — 12 червня).

За церковним календарем ця дата вшанування пам’яті преподобного Петра Афонського, інформує Ukr.Media.

Назва свята «Сонцеворот» пов’язано з тим, що світловий день в цей період коротшає, а ніч збільшується. Відбувається це внаслідок повороту небесного світила на зиму, а літа — на спеку.

Історія

Петро народився в Греції. Служив начальником імператорського війська в Константинополі. Під час війни з сирійцями його схопили та утримували в кайданах у фортеці Аравійського міста Самари, де він пробув довгий час.

У полоні Петро переосмислив своє життя і вирішив, що це Бог покарав його. Адже довгий час він думав залишити мирське життя і стати ченцем, але все ніяк не наважувався на це. Коли він прийшов до такого висновку, то став постити. Молився святому Миколаю Чудотворцю та Симеону Богоприимцу, просив у них заступництва.

Святі допомогли йому покинути темницю і дійти до межі Греції. По приходу в Рим сам Папа постриг його в ченці. Петро жив при ньому до тієї пори, поки не пізнав вчення чернечого життя.

Одного разу йому уві сні явилася Богородиця і вказала Святу Гору Афон як місце, де він повинен провести решту життя. У 682 році Петро приплив туди. Перший час він боровся з нападками бісів. 7 років вони обсідали його, обертаючись то воїнами, то звірами. Одного разу навіть не побоялися постати в образі ангелів. Але Петро знав, що лише за велінням Тієї, яка направила його сюди, він зможе рушити з місця.

Одного разу він зустрів мисливця, якому розповів історію свого життя. Коли через рік той прийшов до печери відлюдника з братом, одержимим демонами та іншими людьми, виявилося, що Петро вже помер. Тоді засмучений чоловік розповів своїм супутникам про життя преподобного, а його брат зцілився в ту ж секунду, як тільки торкнувся тіла святого. Сталося це у 734 році.

Традиції та обряди

В цей день люди ходять на рибалку, готують юшку та інші страви з риби.

Петро Сонцеворот — кінцевий термін висаджування розсади капусти та посіву насіння. Прийнято до обіду сіяти зерна світлого кольору (наприклад, овес, пшеницю), а після — темного (гречку).

Прикмети

Яка погода з ранку до ночі, така буде і в пору сінокосу.

Ввечері туман і багато роси — хороша погода триватиме довго.

Під час дощу хмари білі — може піти град.

Рясна роса — до багатого врожаю.

Дикі гуси та качки на річці по воді крилами ляскають, плавають і пірнають — до опадів.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі