25 вересня: свята та народні прикмети
Святий мученик Артемон жив у IV столітті і відомий як італійський єпископ. В той час Артемону вдалося навернути до християнства велику кількість людей, які раніше були язичниками.
В результаті, була створена ціла громада, для якої Артемон збудував і освятив храм. Проте у той час країною правив імператор Діоклетіан, відомий своєю нетерпимістю по відношенню до християн. Тому, Артемон був заарештований. Однак він зумів втекти з в'язниці і продовжував довгий час проповідувати.
Одного разу новонаверненими християнами було зруйновано язичницький ідол, а самі язичники в якості помсти напали на храм і вбили Артемона, що в цей час саме молився там.
У народі Артемона називали змійовик, оскільки гадали, що змії в цей день поступово повзуть у сховок, щоб перечекати там до весни. Наші предки вважали, що Артемон укладає змій під землею на замок.
Вважається, що день 25 вересня дуже важливий для мисливців, так як саме у цей день востаннє в нинішньому році можна вполювати якогось звіра, повернувшись додому із здобиччю. Тому і прийнято молитися Артемону-змійовику.
Народні прикмети 25 вересня:
На Артемона змії лізуть у ліси і ховаються.
Якщо восени листя беріз почне жовтіти з верхівки - весна буде рання, а якщо знизу, то пізньою.
Чим сухіший і теплішіший вересень, тим пізніший прихід зими.
Грім у вересні віщує теплу осінь і сніжну зиму.
Якщо падолист пройде скоро, треба очікувати лютої зими.
Поки листя з вишні не опало, скільки б снігу ні випало, відлига його зжене.
Багато жолудів у вересні на дубі - до лютої зими, і буде так само багато снігу перед Різдвом.
Поява комарів пізньою осінню - до м'якої зими.
Якщо журавлі летять високо, не поспішаючи і курличать - буде стояти гарна осінь.