«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

27 листопада – день святого Пилипа

У церкві 27 листопада вшановується пам’ять святого Філіпа, який відноситься до числа 12 апостолів, учнів Ісуса.

Інші назви свята: «Пилипівки», «Пилипові заговини», «Куделиця», «Заговини».

В Євангелії від Іоанна сказано, що Філіп походив з одного роду з Петром і Андрієм, був покликаний учні одночасно з ними. Крім того, він був одружений і виховував дочок, що є підтвердженням того факту, що апостоли не були апріорі самотніми. Проповідуючи християнство, Філіп прославився великою кількістю чудес. Так, одного разу він навіть воскресив померлого немовляти, якого до нього принесла безутішна мати.

Як-то раз на Пилипа язичники напали і хотіли побити його камінням. Проте доказ існування Ісуса Філіп воскресив небіжчика, якого проносили у цей час на ношах. Як би там не було, але своє життя Філіп мученицьки закінчив – язичники стратили його за місіонерську діяльність.

27 листопада: традиції та звичаї дня

27 листопада виносили їжу для будинкового за межі хати. Це робилося для того, щоб попросити будинкового зберегти худобу протягом зими – вірили, що після цього вона не буде хворіти. Також у цей час закінчувалися весілля. Починалося прядіння. Дівчата вечорами збиралися в одному будинку, приносили з собою роботу (зокрема, прядки) і проводили час за розмовами, жартами й примовками. Казали: «У ледачої прялі немає сорочки». Не заохочували лінощі і відмова від роботи.

27 листопада багато дівчата починали ворожити. Вони залишали шматок яловичини від вечері і клали її під подушку, запрошуючи судженого «заговеться». Говорили, що після цього у сні прийде наречений. Також розпочинався період так званих бабських засидок, коли жінки збиралися в одній хаті і пряли вовну, льон, розмовляли і співали пісні.

Цікаво, що 27 листопада проводили обряд вигнання тарганів. Для цього всією родиною витягали за нитку таргана, яка була прив’язана до ноги. Вважалося, що після цього тарганів в будинку не буде.

Говорили, що з Філіпповок вовки стають злими, оскільки вони ще не ослабли від голоду, але вже не проти чимось поживитися. Саме тому, вовк може напасти на людину або тварину. Так що, намагалися триматися подалі від лісів, відкритих місцевостей і полів, де часто можна було зустріти вовків.

Народні прикмети на 27 листопада:

  • Іній вранці 27 листопада – наступного року буде багатий урожай вівса
  • Пішов дощ на Пилипа – за прикметами, можна сподіватися на багатий урожай пшениці
  • Ворона каркає 27 листопада – скоро відлига буде
  • Хмарність чи снігопад віщують негоду травень
  • Якщо не зіграєш весілля до 27 листопада, то, згідно з прикметами, до наступного року сім’ї не створиш.

27 листопада: що не можна робити

У православній церкві 27 листопада вшановується пам’ять святого Філіпа, який відноситься до числа 12 апостолів, учнів Ісуса.

В Євангелії від Іоанна говориться, що Філіп походив із одного роду з Петром і Андрієм, був покликаний в учні одночасно з ними.

Крім того, він був одружений і виховував дочок, що є підтвердженням того факту, що апостоли не були апріорі самотніми.

Проповідуючи християнство, Філіп прославився великою кількістю чудес. Так, одного разу він навіть воскресив померлого немовляти, якого до нього принесла невтішна мати.

Раніше 27 листопада виносили їжу для будинкового за межі хати. Це робилося для того, щоб попросити будинкового зберегти худобу протягом зими – вірили, що після цього вона не буде хворіти.

Також в цей час закінчувалися весілля. Починалося прядіння.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі