«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

6 способів запобігти раку молочної залози

Чи можливо запобігти раку молочної залози? Насправді рак грудей є найпоширенішим видом раку у всьому світі. Рак молочної залози є хронічним захворюванням, яке виникає у результаті аномального росту клітин у тканинах грудей.

Нині рак молочної залози є однією з найбільших проблем жіноцтва, адже саме в організмі жінки чимало несприятливих факторів, що підвищують ризик розвитку цього страшного захворювання.

Численні досягнення в галузях науки та медицини зробили процес лікування раку грудей більш ефективним. Однак лікарі досі наголошують на необхідності регулярно проходити повне обстеження організму та звертатися до лікаря при появі будь-яких тривожних симптомів, адже лише за умови вчасного звернення до спеціаліста можна збільшити шанси на повне одужання.

Лікарі також рекомендують дотримуватися здорового способу життя та відмовитися від шкідливих звичок. Звісно, це не гарантує абсолютний захист організму від раку грудей, проте за допомогою корисних звичок та активного стилю життя можна суттєво знизити ризик розвитку цього захворювання.

Причини розвитку раку молочної залози

На жаль, точних причин розвитку раку молочної залози досі не було виявлено. Єдиний факт, до якого дійшли згоди спеціалісти – це те, що злоякісне захворювання виникає тоді, коли клітини у тканинах молочних залоз починають аномально швидко рости та мутувати.

Ці клітини можуть поширюватися (метастазувати) не лише в межах молочних залоз, але й у тканинах інших внутрішніх органів, адже вони рухаються тілом за допомогою крові та лімфи. У більшості випадків мутація клітин відбувається у молочних протоках, звідки під час годування виділяється молоко.

У медицині це явище відоме під терміном “інвазивна протокова карцинома”. Іноді злоякісні клітини з’являються у залозистій тканині або долях. Це явище знають як інвазивну лобулярну (долькову) карциному. Інші види раку молочної залози беруть початок в інших тканинах грудей.

Фактори ризику

Причин розвитку раку молочної залози чимало. Серед несприятливих факторів є гормональні та генетичні особливості, а також шкідливий вплив навколишнього середовища. Проте науці та медицині досі невідомо, чому деякі люди мають більше шансів захворіти на рак грудей, ніж інші.

Ось кілька можливих причин розвитку раку молочної залози:

Жіноча стать. Попри те, що іноді рак грудей виникає й у чоловіків, частіше він вражає саме представниць жіночої статі.

Старший вік. Хтось із членів родини раніше також хворів на рак молочної залози.

Зайва вага та ожиріння.

Ранній початок критичних днів.

Застосування гормональної терапії.

Зловживання алкогольними напоями.

Згубний вплив випромінювання.

Основні симптоми раку молочної залози

Зміна розміру та форми грудей.

Зміна кольору та текстури шкіри, що вкриває молочні залози.

Поява ґуль або ущільнень у тканинах грудей.

Зміна розташування сосків.

Лущення шкіри навколо сосків.

Почервоніння або невеликі висипання на шкірі навколо молочних залоз.

Як запобігти раку молочної залози

Оскільки це злоякісне захворювання є досить складним, неможливо говорити про єдиний ефективний метод лікування раку молочних залоз. Утім, є ціла низка корисних звичок та порад, завдяки яким можна запобігти раку молочної залози та зменшити ризик розвитку цього захворювання.

Особливо актуальними ці рекомендації будуть для тих, хто вже перебуває у групі ризику.

1. Ведіть активний спосіб життя як запобігти раку молочних залоз за допомогою спорту

Жінки, що ведуть активний спосіб життя та регулярно займаються спортом, мають менше шансів захворіти на рак молочної залози. Фізична активність допомагає тримати під контролем рівень естрогену – гормону, який є незамінним для гарного самопочуття та здоров’я жінки.

2. Підтримуйте здорову вагу

Люди з високою кількістю жирових клітин в організмі мають більше шансів захворіти на рак молочної залози. З цих міркувань ми рекомендуємо дотримуватися здорового та збалансованого раціону. Пам’ятайте, що зайва вага та ожиріння негативно впливають на роботу всіх внутрішніх органів, тому завжди потрібно підтримувати здорову вагу.

3. Відмовтеся від алкогольних напоїв

Регулярне споживання алкоголю також підриває здоров’я людини та збільшує її шанси захворіти на рак. Якщо ви хочете запобігти раку молочної залози, радимо зменшити кількість алкогольних напоїв у раціоні або повністю від них відмовитися.

4. Годуйте дітей грудьми

рудне вигодовування – це чудовий спосіб забезпечити своє новонароджене немовля всіма необхідними йому вітамінами та поживними речовинами. До того ж, годуючи грудьми, ви зможете зменшити ризик мутації клітин та появи злоякісних новоутворень у молочних залозах.

5. Щомісяця проходьте обстеження у лікаря

Регулярні обстеження грудей допоможуть запобігти раку молочної залози. Потрібно час від часу звертатися до лікаря, адже тільки кваліфікований спеціаліст зможе вчасно виявити новоутворення у молочних залозах та призначити ефективне лікування.

6. Проведіть генетичну експертизу

Якщо у вашій родині раніше траплялися випадки цього захворювання, краще здати необхідні аналізи для встановлення власних шансів на розвиток раку молочної залози. За допомогою аналізів та професійного обстеження лікар зможе визначити, чи перебуваєте ви у групі ризику і чи потрібно вам розпочинати курс лікування.

Ви боїтеся захворіти на рак грудей? Якщо у вас з’явилися підозри щодо присутності цього страшного захворювання, негайно зверніться до лікаря та попросіть його призначити аналізи для підтвердження або спростування діагнозу.

Якщо ви хочете запобігти раку молочної залози та зменшити ризик мутації клітин, радимо взяти на озброєння всі вищезгадані поради та зробити їх невіддільною частиною свого життя.

 

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі