«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

7 ранніх попереджувальних знаків про проблеми з печінкою, які не варто ігнорувати

Правильно функціонуюча печінка життєво важлива для нашого здоров’я. Захворюваність печінки неухильно зростає з роками. Згідно з Національною статистикою Великобританії, захворювання печінки вважається п’ятою, за частотою, причиною смерті.

Захворювання печінки визнані другими за значимістю причинами смертності серед усіх хвороб органів травлення в США.

Основні функції печінки:

очищає кров шляхом метаболізму алкоголю, ліків (рецептурних та рекреаційних); і нейтралізує отруйні речовини;
виробляє основні білки організму, в тому числі ті, які запобігають згортанню крові, відкривають шляхи для доставки поживних речовин в кров і білки, які захищають від інфекції;
виробляє холестерин; перетворюючи його в необхідні речовини, використовувані організмом;
регулює енергопостачання шляхом виробництва, зберігання і доставки глюкози в організм і мозок;
регулює баланс гормонів, в тому числі наднирників і щитоподібної залози.
Потенційні причини пошкодження печінки численні і включають спадковість (тобто генетичну схильність), довготривалі захворювання печінки (наприклад, цироз) і тривалий вплив токсичних речовин. 
Важливо розуміти потенційні ознаки пошкодження печінки, щоб зберегти наше здоров’я і благополуччя.

1. Втома
Різні дослідження показали, що хронічна втома і виснаження є найбільш поширеними симптомами пошкодження печінки. Медичні працівники припускають, що пов’язана з печінкою втома і виснаження є побічним продуктом нейрохімічних змін в мозку і гормонального дисбалансу.

Почуття втоми і виснаження — наслідок підвищеного рівня токсичних побічних продуктів в крові, які порушена печінка не може належним чином усунути.

2. Суха або подразнена шкіра
Подразнена шкіра, яка ніяк не може заспокоїтися, є ще однією потенційною ознакою пошкодження печінки. Щоб бути здоровою, наша шкіра потребує вологи через передачу рідини в організмі. Коли ця рідина не поставляється в достатній кількості, шкіра нерідко набуває іншого вигляду; це включає почервоніння рук або ніг, пожовтіння слизових оболонок (тобто жовтяниця) або незрозумілі плями (темні або світлі) в певних ділянках.

3. Болі в животі
Якщо печінка пошкоджена, часто виникає біль в зоні живота. Пацієнти часто описують цей біль як «колючий» або «пульсуючий» — симптом, який часто полегшується тільки при належному лікуванні основної проблеми.

Тривале використання деяких типів безрецептурних або рецептурних ліків може привести до тривалого пошкодження печінки. Ті, хто відчуває постійний біль в животі — і використовували такі препарати протягом значного періоду — повинні відвідати лікаря для діагностики.

4. Нудота і блювання
Як згадувалося раніше, однією з основних функцій печінки є детоксикація і виведення токсичних речовин з організму. При порушенні функції детоксикації печінки може виникнути ряд проблем, в тому числі раптові зміни в нормальному травленні і обміні речовин.

Печінка є великим органом в системі травлення. Таким чином, будь-яке захворювання печінки може призвести до проблем з травленням. Нудота і блювання часто виникають через накопичення токсинів, які печінка не може усунути.

5. Удари
Однією з найважливіших функцій печінки є сприяння виробництву необхідних білкових ферментів. Одна класифікація білкових ферментів допомагає запобігти утворенню тромбів. Коли цей механізм згортання крові порушується, зміни зовнішнього вигляду шкіри є загальним.

Крім того, згідно з даними Національного інституту діабету, хвороб органів травлення і нирок: «Коли печінка сповільнює вироблення або припиняє виробляти білки, необхідні для згортання крові, людина легко забивається і пошкоджує шкіру».

6. Черевний набряк
За даними клініки Майо, пошкодження печінки порушує нормальний приплив крові до органу, що підвищує тиск в навколишніх венах. Ці «навколишні вени» включають ті, які відповідають за транспортування крові з селезінки і кишечника в печінку. Порушення цього процесу викликає стрибки рівня артеріального тиску — стан, відомий як портальна гіпертензія.

Портальна гіпертензія викликає скупчення рідини навколо живота; стан називається асцит. Асцит також може виникати через нездатність печінки виробляти інші білки крові.

7. Жовтуха
Проблеми з печінкою можуть викликати зміну кольору очей і шкіри. Це знебарвлення відбувається через накопичення жовчного пігменту, який називається білірубіном, від якого не можна позбутися належним чином.

Жовтуватий відтінок шкіри або очей називається жовтяницею. Крім зміни зовнішнього вигляду очей, жовтяниця може викликати інші симптоми, включаючи потемніння сечі, свербіж всього тіла і когнітивні порушення.

Гарна новина полягає в тому, що печінка є високо адаптивним і еластичним органом при лікуванні і часто здатна до самовідновлення. Під керівництвом медичного фахівця більшість захворювань, пов’язаних з печінкою, отримують позитивний прогноз.

Бажано проконсультуватися з медичним працівником, якщо ви впізнали будь-які з цих симптомів. Як і у випадку більшості захворювань, чим раніше буде визначена основна причина, тим більш раціональним і ефективним буде будь-яке лікування.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі