«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

8 березня: точка зору лучан

Останнім часом було багато суперечок щодо того, чи потрібне нам 8 Березня. І поки одні вважають, що треба відзначати не Міжнародний жіночий день, а День боротьби за права жінок, виступають за скасування державного вихідного, ще задовго до восьмого числа на календарі продавці накручують ціни на квіти, а чоловіки панічно сновигають від одного магазину до другого в пошуку подарунків коханим жінкам.

Так, все ж таки, чи потрібно відзначати 8 Березня як особливе свято, на яке жінки можуть чекати протягом усього року? З’ясувати це Інформаційне агентство Волинські Новини намагалося під час спілкування з перехожими, яких вдалося зустріти на луцьких вулицях.

Усі вони по-різному ставляться до ажіотажу навколо відзначення Міжнародного жіночого дня, проте одноголосні в тому, що дарувати квіти, приділяти увагу та робити приємності жінкам потрібно набагато частіше, ніж одного дня року.


Так, лучанин Тарас позитивно сприймає можливу відміну святкування «жіночого дня».

«Є більш традиційні для українців свята, зокрема День матері. Є великі сумніви стосовно походження свята 8 Березня. Судячи з того, що зараз відкривають у архівах… Я просто не хочу ці речі озвучувати, адже вони є образливими для жінки. Мені здається, що цілком нормально, відповідно до українських традицій, вибрати день, який був би більш теплішим і правдивішим для нашої жінки, ніж 8 березня. Цей день шанували би люди, і він був би ближчим нашому національному духу, ніж те, що нав’язано з жахливої північної імперії. Це їхнє свято, а не наше. Я думаю, що жінки заслуговують на квіти частіше, ніж один раз у рік, до того ж на 8 Березня», – зазначив Тарас.


Букіністка Валентина навпаки вважає, що 8 Березня – не політичне свято, тому його варто відзначати.

«Я за те, щоб жіночий день залишався нашим святом. Це не політичне свято. Єдиний варіант – це повага до жінки, до матері. День матері потрібно святкувати також, це очевидно, але дівчатка, бабусі, та й усі жінки, відчувають у цей день (8 Березня, – ВН) себе іменинницями. Тому нехай це свято залишається», – зауважила Валентина.


«Щодо відміни, то я вважаю, що це дурість. Нашим політикам немає чим зайнятися: то декомунізують, то передекомунізовують. Насправді жити від цього легше не стає. Свято є міжнародним, тобто це не суто радянське свято. Це перш за все солідарність жінок. Як би я не ставився до феміністок, вважаю, що жінки повинні мати таке свято. А кожен чоловік, який себе поважає, повинен цінувати та любити жінку завжди», – переконаний Ілля.

Водночас він запевнив: якщо свято скасують, все одно продовжить вітати своїх коханих жінок.

«Зазвичай на це свято я обов’язково дарую квіти», – додав Ілля.


«Загалом я вважаю, що не потрібно акцентувати увагу на цьому святі, як на чомусь такому – втягувати якісь феміністичні речі чи відстоювання прав жінок. Мені здається, що потрібно цінувати жінку взагалі, як особистість, роблячи це щодня. А який це буде день – байдуже. Решта, як на мене, дурниці», – поділилася Катерина.

Вона також розповіла, що на роботі (в Центрі туристичної інформації) із нагоди свята разом із колегами влаштовує екскурсію на тему міського жіноцтва.

«Так історично склалося, що певні дати існують, але ми не робимо жодної прив’язки. Це Міжнародне свято жіноцтва, тому в мене немає негативних настроїв щодо його святкування, хоча чула, що останнім часом піднімається питання, чи взагалі його потрібно святкувати. З родиною ми святкуємо Різдвяні та Пасхальні свята – це для мене душа сім’ї, жінки та чоловіка», – акцентувала Катерина.


«Як на мене, то будь-яке свято – це свято, тому відміняти його не варто», – переконаний Микола.

Він поділився, що, навіть якщо 8 Березня відмінять, продовжить вітати жінок і дарувати їм квіти та презенти.


«Наскільки мені відомо, то минулоріч йшлося не про скасування святкування 8 Березня, а про скасування свята у формі державного вихідного. То трохи відрізняється. Загалом, можна було б і скасувати свято, дивлячись на історію його започаткування. До того ж в Україні й так достатньо вихідних. Певно, у Європі люди більше працюють. А привітати жінок, матусь, сестричок чи подруг можна й у інші дні. Якщо вже «козирити» святами, то є День матері, День закоханих, церковне свято жінок-мироносиць. Вітай скільки завгодно», – переконана Валентина.

Вона розповіла, що не вважає 8 Березня святом-свят, «тому мені не доводилося вести ТОП подарунків, які одержувала в цей день. Найприємніше було отримувати оберемки квітів від тата і брата, які до того ж тішили нас із мамою смачним сніданком. Із цим ніякі подарунки світу не порівняються».


«Мені хочеться відзначати це свято, оскільки в мене прекрасна дружина, прекрасні невістки. Потрібно зробити свято, хоча б один раз на рік», – зауважив Володимир.

Чоловік також додав: «Якщо 8 Березня хочуть скасувати, то його скасують, адже ви знаєте, що країна в нас непередбачувана, до думки народу зовсім не прислухаються. Але від того, що його відмінять, я не перестану любити свою дружину та поважати невісток, які подарували мені прекрасних внуків».


Негативно ймовірність того, що святкування Міжнародного жіночого дня скасують, оцінює Віталій.

«Я думаю, якщо навіть відмінять вихідний, то всі вже настільки звикли вітати та святкувати (8 Березня, – ВН), що продовжуватимуть цю традицію. Наприклад, я зараз іду вулицею й намагаюся придумати, що купувати на подарунки. Зазвичай у цей день я також готую та прибираю», – сказав Віталій.


«8 Березня – це хороший день, він має бути для жінок, оскільки вони тяжко працюють, доглядають діток. Ми мінімально можемо компенсувати це хоча б одним днем. Звичайно, хотілося б, аби таких днів було більше. Для чоловіків це великі витрати, але нічого страшного, адже ми чоловіки. До речі, хотілося б, щоб чоловічих днів також було побільше, – пожартував Владислав. – Щодо відміни свята, то зі боку гаманця я був би радий (сміється, – ВН). Але я проти відміни, тому продовжу вітати свої жінок навіть, якщо його не будуть святкувати».


Підготували Олександр Зелінський та Ольга Шершень

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі