«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

8 найчастіших помилок батьків, через які діти починають брехати

Навряд чи на землі є хоч одна людина, якій ні разу в житті не доводилося брехати. Ми стикаємося з брехнею щодня, але впадаємо в ступор, коли брехуном виявляється наша дитина.

Дитина знає про наслідки


Часто дитина починає брехати, тому що знає, що за правду може бути покарана. Почніть заохочувати чесність (наприклад зробіть покарання менш суворим або замініть його бесідою), тоді дитина перестане боятися правди.

Дитина не хоче засмучувати


Діти нас люблять, а тому не бажають засмучувати. Якщо у вашій реакції на дитяче визнання буде менше похмурості, незабаром малюк перестане боятися поранити батьків правдою.

Вона не бреше, а фантазує


Іноді дитина може видавати бажане за дійсне: розповідати про свої фантастичні пригоди або запевняти оточуючих, що у неї є уявний брат. Ставтеся до такої неправди поблажливо, адже зазвичай такі «казки» пропадають у міру дорослішання малюка.

Брешуть, бо не пам’ятають


Часом діти говорять неправду і самі в неї вірять. Особливо це стосується малюків, які можуть забути про те, що встигли десь нашкодити.

Нехай ця брехня вас не лякає. Постарайтеся терпляче відновити з малюком картину подій і пояснити, як ставитеся до її вчинку.

Бреше, бо це ввічливо


Іноді діти брешуть, розуміючи, що так буде правильно: наприклад, запевняючи, що раді зв’язаним бабусиним носкам, хоча в душі сподівалися на інший подарунок.

Відучувати дитину від такої брехні – вирішувати вам. Зрештою, всі ми часто чинимо так само.

Ми самі програмуємо відповідь


Часто ми задаємо дитині питання, що має на увазі лише один варіант відповіді. Наприклад, запитуємо: «Смачно?» – коли він сумно колупає ложкою холодне пюре.

У таких ситуаціях, щоб не змушувати дитину брехати, краще відразу переходити до вирішення проблеми: «Що додати в пюре, щоб воно стало смачніше?»

Дитина боїться зміни ролі


Малюк боїться зізнатися в провині, так як впевнений, що погані вчинки можуть здійснювати тільки негативні персонажі (як в казках). А значить, зізнавшись, він перетвориться у ваших очах в лиходія.

Поясніть дитині, що і хороші люди часом помиляються. Але від поганих їх відрізняє вміння відповідати за свої дії.

Брешемо самі


Дитина у всьому наслідує батьків. Тому, живучи в середовищі, в якому прийнято брехати, дитина починає і сама вміло використовувати в розмові неправду.

Рішення проблеми просте і складне одночасно: потрібно самим стати чеснішим.

джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі