«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

8 слів, які варто забути

Цікаве спостереження: великих результатів у роботі, спорті і життя в цілому досягали і досягають ті, хто уникає використання в своєму лексиконі слів, про які піде мова в цій статті. Давайте розберемося, чому і вам варто позбутися від цих звичних формулювань.

МОЖЛИВО
Ви залишаєте собі лазівку, щоб не до кінця приймати рішення. «Можливо, піду в спортзал», «Можливо, буду більше читати», «Можливо, в наступному місяці треба почати ряд змін у нашому проекті?» — все це приховані відмовки, коли перед обличчям неминучості ви все одно не хочете щось робити. Але зізнатися самому собі в цьому складно, тому краще надати рішення комусь, а самому, «можливо», підтримати це рішення.

ЗАВТРА
«Я подумаю про це завтра», — казала Скарлетт О’ Харра (Scarlett o’hara). Але ви ж не легковажна дівчина. 80% відкладеного на завтра не буде виконане ніколи, хоча могло бути вирішено, зроблено, сказано сьогодні до кінця дня. Або ви занадто багато на себе звалюєте (і треба просто переглянути щільність своїх планів і структуру робочих завдань на день), або вам треба вбити прокрастинатора в собі (це складніше, але важливіше з позиції довготермінової перспективи).

НІКОЛИ
«Я ніколи не зможу підняти руку на іншу людину». Зможете, ще й як, якщо вашому життю або життю ваших близьких буде загрожувати небезпека. «Ніколи їй не пробачу» — пробачите, просто не відразу (або взагалі забудете з часом). Пам’ятаєте «Зоряні війни» і Обі-Ван Кенобі? «Тільки ситхи все зводять в абсолют», в перекладі на просту людську мову це означає, що тільки люди егоїстичні і самовдоволені оперують формулюваннями на кшталт «ніколи», «нізащо» (чи «завжди», «назавжди»). Життя набагато складніше, ніж просто набір установок і поділ на біле і чорне.

МАЙБУТНЄ
Поняття, якого ніхто не бачив і якого ніколи не буде (тому що «завтра» завтра перетвориться в «сьогодні», а фрази на кшталт «У майбутньому я стану здоровішим / успішнішим / багатшим» — це просто самозаспокоєння, щоб не думати ні про що і приховати те, що вас по-справжньому турбує, подалі і не діставати це занепокоєння «з шафи»). Подумайте краще, що ви можете змінити сьогодні, чого б ви хотіли досягти сьогодні, якусь одну невелику мету ви можете досягти до кінця цього робочого дня.

ШКОДА, ЩО
З жалю починає складатися величезна гора негативного досвіду, яка буквально притискає вас до землі. Ви вже не та людина, якою були навіть півроку тому; ви вже знаєте, що можна зробити, а що ні, ви вже зробили або робите певний вибір. І тому шкодувати про зроблене або незроблене немає сенсу: у вас немає машини часу, щоб все виправити. Нескінченні «шкода, що…» — це просто шлях по колу в пошуках того, що вже не можна знайти.

НЕМАЄ ЗА ЩО
«Спасибі, що допоміг із звітом», — говорить колега. «Та немає за що!» — відповідаєте ви, і колега через місяць прийде до вас як ні в чому не бувало, вважаючи, що ви просто зобов’язані допомогти йому з звітом, адже ви класний чувак. Замініть «немає за що» на «будь ласка»: надана вами послуга, витрачений час, докладені зусилля мають цінність, і «будь ласка» — найбільш ефективний і позитивний спосіб донести цю цінність у доброзичливій формі, навіть, якщо ви і справді така безкорислива і відкрита людина.

НЕМОЖЛИВО
«Неможливо схуднути на 5 кг за такий короткий термін», «Неможливо звільнитися з цієї дурної роботи, адже у мене немає грошей», «Неможливо пробігти 5 км, я без задухи і ходити не можу» — розкажіть про неможливість таким людям як Нік Вуйчич (Nick Vujicic)… Хоча ні, залиште феномен Ніка в спокої! Розкажіть про те, що таке «неможливо», вашим сусідам, колегам або родичам, у яких є проблеми з серцем, у яких діабет або період відновлення після травми, отриманої в автокатастрофі, або спортивної травми. Вони ж не здалися просто тому, що сьогодні з ранку встати з ліжка або дійти до роботи їм було важко. Розкажіть про неможливість дітям (ми з вами вже говорили про те, що у маленьких дітей є чому повчитися). Наш досвід минулих негативних подій, жалю і звичка відкладати все, що здається нам занадто складним, на завтра або на майбутнє — ось з чого складається ваше «неможливо».

ВИПАДКОВО
«Я абсолютно випадково помилився», «Випадково забула», «Випадково опинився на цьому заході» — та перестаньте ви! Ви були неуважні, і тому помилилися; занадто завантажили себе, і тому забули; хотіли потрапити на конференцію або вечірку і в останній момент знайшли спосіб, викроїли час і гроші. Розумні люди роблять з випадковостей висновки для себе, щоб і надалі не робити / робити щось, що у них в перший раз вийшло випадково. Воля випадку не найкращий помічник у справах, а ось цілеспрямованість і наполегливість — так.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі