«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

9 причин, за якими ви відчуваєте себе жахливо стомленим, навіть після хорошого сну

Надмірна сонливість небезпечна не тільки для вашого здоров’я, але і для життя. Згідно з дослідженням, кожен 25 дорослий засинає за кермом кожен місяць. І, як ви можете собі уявити, це закінчується не кращим чином. Тому важливо встановити причини, за якими ви відчуваєте постійну втому, щоб по можливості запобігти її.

1. Анемія
Анемія означає недостачу заліза в організмі. Це призводить до невеликого виробництва здорових еритроцитів. Тому тканини позбавлені кисню, і ви відчуваєте себе втомленим і позбавленим енергії.

Інші симптоми:

тяжкість в м’язах;
переривчастий подих;
бліда жовтувата шкіра.
2. Діабет
Діабет виникає через те, що організм неправильно використовує інсулін або виробляє його в недостатній кількості. Через це рівень цукру в крові різко підвищується. Сильна втома є однією з ознак діабету.

Інші симптоми:

збільшення голоду і спраги;
суха шкіра;
втрата ваги.
3. Целіакія


Це захворювання викликане ненормальною реакцією організму на глютен. Глютен — це білок, що міститься в злаках. Якщо ви відчуваєте що вам погано після вживання хліба або печива, то у вас може бути целіакія.

Інші симптоми:

спучування;
діарея;
втрата ваги.
4. Первинний жовчний холангіт
Це захворювання, при якому жовчні протоки печінки руйнуються. Передбачається, що жовч видаляє з організму шкідливі речовини, такі як токсини, холестерин і зношені клітини крові. Але при пошкодженні проток ці шкідливі елементи накопичуються в печінці. Втома є однією з ознак розвитку цього захворювання печінки.

Інші симптоми:

сухі очі;
свербіж.
5. Гіпотиреоз


Проблеми з щитоподібною залозою означають, що виробляється мало гормонів щитоподібної залози. Ці гормони відповідають за енергію і функції організму. При порушеннях роботи щитоподібної залози процеси в організмі сповільнюються. В результаті ви можете відчувати себе втомленим.

Інші симптоми:

збільшення ваги;
м’язова слабкість;
депресія.
6. Хвороба Альцгеймера
Нещодавно дослідники виявили, що сонливість може бути симптомом хвороби Альцгеймера. Вони встановили зв’язок між денною сонливістю і накопиченням бета-амілоїду в мозку. Такі скупчення спостерігаються з розвитком хвороби Альцгеймера. Це означає, що почуття втоми протягом дня може бути ранньою ознакою цього захворювання.

Інші симптоми:

апатія;
короткочасна втрата пам’яті;
дратівливість.
7. Синдром неспокійних ніг


Цей стан нервової системи змушує вас рухати ногами під час сну. Ваші ноги мимоволі смикаються, що порушує ваш сон і погіршує його якість. В результаті ви можете відчувати себе втомленим.

Інші симптоми:

поколювання в ногах і руках;
біль в ногах і руках.
8. Апное сну
Апное — це стан, коли дихальні шляхи блокуються під час сну, і ви перестаєте дихати. Ці паузи можуть тривати до 20 секунд і відбуватися кілька сотень разів за ніч. Це призводить до пробудження з наступним засинанням знову. Ви навіть можете забути, що прокинулися. Але в результаті таких частих пробуджень якість сну погіршується, і ви можете відчувати втому протягом дня.

Інші симптоми:

хропіння;
гучне дихання.
9. Синдром хронічної втоми
Якщо ви відчуваєте сонливість протягом 3-4 місяців, то у вас може бути синдром хронічної втоми. Це виснаження збільшується після навантаження. Цей стан може розвинутися після того, як у вас був вірус або травматичний досвід.

Інші симптоми:

біль у суглобах;
біль в м’язах;
головні болі і погана концентрація.
Якщо ви відчуваєте які-небудь з цих симптомів, не поспішайте з висновками і не ставте діагноз самостійно. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем і пройдіть необхідні обстеження.

Як часто ви відчуваєте сонливість? Як би ви впоралися з нападами сонливості? Поділіться своїм досвідом в коментарях.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі