«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Бідність закладена в нас генетично – ось 4 основних закони

Де бере свій початок бідність? Чи припустимо те, що вона знаходитися всередині нас?

Відомий лектор і тренер з проведення бізнес тренінгів Наталія Грейс спробувала дати відповідь на ці питання. На її думку, над людьми вершить Закон Генетичної Убогості, який є джерелом програмування бідності. Як з’ясувалося, на це впливають чотири обставини.
Образ мислення.
Я часто приходила в гості до своєї однокласниці, і поки її батьків не було вдома, ми стрибали на їх дивані. Ми були в захваті від пружин, які вже готувалися вийти на поверхню; веселили пил, який летів клубами від наших польотів. Через двадцять років я вирішила прийти в гості до своєї подруги дитинства, і жахнулася від того, що в кутку кімнати стояв той самий диван, який був для нас справжнім трампліном.
Він практично не змінився, в моїй пам’яті він залишився таким же, а обстановка потрясла мене своєю бідністю. У своїх думках я намагалася підрахувати, скільки б коштувало придбати новий меблевий куточок, замінити брудні стільці, дзеркало, яке вже розбите і заклеєне обгорткою паперу від шоколадки. У той час, коли ми говорили, я уявляла, як починаю мити і білити стелю, наклеювати нові шпалери.
Мені хотілося вимити вікна, обсиджені мухами, повикидати палиці і картонки, що стирчать з-під дивана, розбитий квітковий горщик, обв’язаний панчохою.
«А що, якщо погано з грошима?» – подумала я …
Але мозок пручався і пропонував мені купити хоча б недорогої клейкої плівки під колір дерева і обклеїти нею стіл. Куди б я не подивилася, мій погляд натикався на якусь поломку, бруд, плями і сміття.
Мозок раптом сказав мені:
«Як ти думаєш, чому поруч з бідністю завжди бруд?»
Я вам тепер таке ж питання задаю. Навіть якщо замінити слово «завжди» на «практично завжди» або «часто», то легше від цього не робиться. Бруд – це прояв НЕ безгрошів’я, а менталітету. Вдумайтеся: бруд – це прояв відповідного менталітету. А оскільки бруд і злидні – сусіди, то і злидні – це своєрідний менталітет. Злидні знаходиться в «немитій» голові.
Міщанство
У школі у мене була приголомшлива вчителька з літератури – Тамара Григорівна, неабиякого розуму, дуже мудра жінка. Вона якось сказала фразу, яку я запам’ятала на все життя. Хтось запитав її, що означає міщанство, і вона відповіла:
«Міщанство означає пити зі старої облізлої чашки, коли нова в серванті стоїть».
Так прийнято в багатьох будинках: на чорний день гроші відкладені, на білий день чашка нова в серванті стоїть, тільки білий день настає рідко, а чорними заповнюється все життя.
Хто живе очікуванням майбутнього, для того воно ніколи не настає. І тоді я зрозуміла це: соромно бути бідним, соромно бути брудним. Соромно мати в голові розруху, яка неминуче відбивається і на житлі, і на менталітеті дітей. Життя очікуванням майбутнього призводить до розрухи.
Комплекс Попелюшки
Знаю одну жінку, яка більше двадцяти років збирала гроші, щоб купити дачу. Вона одна виховувала двох доньок. Дівчата жили впроголодь, і старша з них розповідала мені, як їй було соромно виходити на подвір’я в старих вельветових брюках із залатаними колінами. Дівчинка росла, і з кожним роком чарівним чином росли її штани. Сантиметр за сантиметром розгорталася підвернута знизу тканина.
Вона була не такою облізлою, як вся інша штанина, і це видавало жебрацькі хитрості.
Не варто розповідати, що система в державі не дозволяє досить заробляти. Я не систему лаю, а гниль в мізках. На одні й ті ж гроші можна виглядати гідно або по-жебрацькому. Коли мати, нарешті, купила дачу, обидві доньки не мали до цієї дачі ні найменшого інтересу, але нескінченно дорікали мати в тому, що вона не навчила їх, що означає бути жінкою.
У дівчат сформувався комплекс Попелюшки. Вони, звиклі бачити протерті крісла і старий посуд, облізлі рушники та пальто семирічної давності, згодом, ставши дорослими, боялися витрачати на себе гроші. Всякий раз, коли вони щось купували, у них на серці: вони ніби відчували себе негідними нових хороших речей.
Це, друзі мої, називається двома словами: генетичні злидні. Вона вже в свідомості, в клітинах, в крові, в кістках. Страх витратити гроші на себе робить вас жебраком.
Підсвідоме програмування.
Діти, які бачать облізлі кути, неусвідомлено програмуються на злидні. Уже в підлітковому віці вони починають усвідомлювати їх тяжкість. Ще Антон Павлович Чехов відзначав, що облізлі стіни і брудні коридори погано впливають на здатність студента до навчання. Бруд і злидні пригнічують людину, звичний вигляд убогої обстановки програмує бути невдахою.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі