Бyдьте пильні, якщо при варінні супу, утворюється велика кількість піни! Ось що негaйно потрібно зробити! А вu знали про це?
При нагріванні в холодній воді білки та мінеральні солі переходять у воду, а коли кладете м’ясо в киплячу воду залишаються переважно в самому м’ясі.
Якщо ви варите м’ясо, не потребуючи наваристого бульйону, то кладіть його в окріп, для того, щоб отримати хороший бульйон, кладіть м’ясо в холодну воду. Не поспішайте знімати пінку — вона має харчову цінність і необхідна для користі бульйону.
До речі, щоб пластівці піни не спокушали вас, киньте в каструлю головку цибулі — білок згорнеться і піна перестане підніматися.
Так само потрібно звернути увагу, що піна може бути білою (це у випадку як описано вище) і темною. Так от, темна – це кpoв і варто знімати темну пінку вирішувати Вам.
Якщо ви ненавмисно пересолили бульйон, опустіть в нього жменьку рису, загорнутий в марлю.
Необхідно пам’ятати, що якщо м’ясо варити на сильному вогні – воно буде смачнішим, ніж бульйон, а якщо на слабкому – бульйон вийде смачніший.
Розсольник можна варити на м’ясному, так і на рибному і грибному бульйонах.
Додавати сіль в м’ясний бульйон потрібно за півгодини до готовності м’яса, рибний – на початку варіння, а грибний – за кілька хвилин до готовності.
Якщо піна в бульйоні опустилася на дно, необхідно додати в нього склянку холодної води, а після того, як піна підніметься – зняти її.
Пам’ятайте про те, що холодна вода погіршує смак бульйону, а окріп – ні.
Підфарбовування бульйону відваром цибулиння підвищує його поживність.
Смакові якості м’ясного бульйону покращаться, якщо додати в кінці варіння в нього товчений часник.
Після того, як суп приготований потрібно вийняти з нього лавровий лист.
Перед тим, як рибний бульйон процідити, йому потрібно дати настоятися протягом 20 хвилин.
Якщо додати в суп пасероване борошно, то він вийде більш густим і вітамін С не зруйнується.