«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Чи легко вас загіпнотизувати?

Що таке гіпноз, як він працює і з ким працює особливо добре.

Гіпноз — це стан високого ступеня фокусування уваги, в якому людина сильно піддається навіюванню. У стані неспання мозок наповнений різними думками, а під гіпнозом людина здатна дуже глибоко зосередитися на якійсь одній думці чи відчутті.

Є різниця між академічним гіпнозом і вуличним.

Академічний гіпноз потрібний для того, щоб допомогти людині, витягти з підсвідомості якусь необхідну інформацію. Це різновид техніки релаксації і основну роботу тут виконує той, кого ввели в транс, а гіпнотизер лише допомагає йому налаштуватися на правильний лад. Інколи результати бувають дивними: людина згадує те, що вже давно забула або пересилює свої страхи.
Естрадний гіпноз — це те, що ми бачимо по телевізору або на сцені: гуру гіпнозу зі страшним поглядом змушує добровольців робити різні дурні речі. Насправді, це просто звичайні фокуси плюс, ймовірно, декілька особливо навіюваних людей в залі, які дійсно вірять в те, що відбувається і прагнуть випробувати на собі «магію».
Кримінальний гіпноз — це заборонені техніки, які використовують вуличні жебраки та інші погані люди. Вони можуть занурити людину в транс, та так, що у неї будуть провали в пам’яті.

Перевірте, чи легко ви піддаєтеся гіпнозу?
Відповідайте на ці питання «так» або «ні».

Чи є у вас якісь свої трюки, щоб швидше заснути або зняти біль? Наприклад, рахування овець, концентрація на диханні або чомусь ще.
Здавалося вам, що час іноді прискорюється, а коли вам нудно, він сповільнюється?
Чи розмовляєте ви з самим собою, нехай навіть подумки?
Як ви вважаєте, у вас багата уява?
Вас приваблюють йога, медитація і інші техніки, які допомагають досліджувати свою свідомість і здатність до концентрації?
Буває, що ви марите наяву?
Ви можете слухати когось, а потім зрозуміти, що зовсім і не слухали?
Ви можете зосередитися на навчанні або роботі, якщо потрібно?
Ваша самооцінка вище середньої?
Чи можете ви бути настільки зануреним, наприклад, у книгу, що перестаєте реагувати на питання?


Якщо ви відповіли на більшість питань «так», то вас досить легко загіпнотизувати. Але не поспішайте засмучуватися: всупереч поширеній думці, це не означає, що ви дурні або з слабкою волею. Навпаки, гіпнабельність безпосередньо залежить від здатності людини до концентрації, уміння приймати рішення і, в якомусь сенсі, від її інтелекту.
При проходженні тесту вам могло здатися, що більшість мешканців земної кулі відповіли б на ці питання позитивно. Так воно і є, бо людей, що не піддаються гіпнозу, меншість (близько 25 %, а за деякими даними ще менше). Як правило, це люди з нестабільною психікою, низькою самооцінкою й іншими проблемами. Або просто дуже закриті люди.
Людина з рівним емоційним фоном, відкрита до всього нового, швидше за все, буде відмінно піддаватися академічному гіпнозу. А ось загіпнотизувати того, хто налаштований скептично або має низьку самооцінку, буде складним завданням.

Якими рисами повинен володіти гіпнотизер?
Крім ідеально гіпнабельних людей, є й ті, з яких виходять найкращі гіпнотизера. Їм притаманні такі риси:

- схильність до акторства і любов до виступів перед публікою;
- прагнення максимально скоротити дистанцію при спілкуванні з людьми (можна, навіть назвати це бажанням «залізти в душу»).
В принципі, майже кожна людина може занурити іншу в легкий транс.

Трохи про кримінальний гіпноз
Робота вуличних гіпнотизерів будується так:

Спочатку вони роблять щось, що змусить вас звернути на них увагу — кажуть щось приємне («Ай, красуня, позолоти ручку!») або грають на почутті страху («Бачу, біду з собою несеш, розповісти, яку?»).
Потім (а деякі приступають до цієї частини відразу) гіпнотизери говорять щось дивне, від чого людина губиться. Наприклад, один чоловік, який трохи не піддався на вудку, розповів, як до нього підійшов хлопчик і сказав: «Дядьку, віддай навушники, адже вони жіночі». Як не дивно, подібний розрив шаблону на якусь мить вибиває людину з реальності і вона стає сприйнятливою до навіювання. Автор цієї статті випробував цей спосіб на своїх домашніх. Грошей вони йому, на жаль, не дали, але якийсь час дійсно перебували в ступорі.
Інший спосіб ввести людину в транс — перевантажити її мозок інформацією. Це все одно, що відкрити на комп’ютері відразу пару десятків програм, від чого він зависне. Те ж відбувається і з людиною, коли вуличні жебраки одночасно починають бубоніти їй у вуха якусь маячню, трясти яскравими спідницями і чіпати її. Канали сприйняття перевантажуються і ось, людина вже готова віддати останні гроші, якщо її просто попросити.
Крім усього іншого, вуличні шарлатани — це відмінні психологи. Багато з них передають свої таємниці з покоління в покоління, тому їм легко вдається маніпулювати людьми.
І хоча це прозвучить трохи грубо, але вчені сходяться на думці,  якщо хто попався на вудку шарлатанів, то він так чи інакше підсвідомо сам «відкрив двері».

Що потрібно робити, щоб не стати мішенню вуличних гіпнотизерів?
З вуличним гіпнозом все працює трохи не так, як з академічним: крім гіпнабельності (здатності впадати в транс), людина має володіти високим ступенем довірливості і сугестивності. Тому позитивну, розсудливу людину заплутати буде складно, чого не скажеш про лякливу особу, що перебуває в стані стресу.

Не рахуйте ворон, перебуваючи в громадських місцях. Шахраї в першу чергу вишукують в натовпі людей, які знаходяться в сум’ятті, депресії або ж просто схожі на простаків.
Фільтруйте інформацію. Ви вірите в прикмети чи пересилаєте знайомим «листи щастя»? Тоді ви справжня знахідка для гіпнотизерів і шахраїв. Не вірте, що вам ось так просто можна нашкодити.
Якщо контакт з підозрілою особою стався, перехопіть ініціативу в свої руки — порвіть шаблон самі! На пропозицію поворожити відповідайте, що вам сьогодні вже ворожили, або запитайте, який завтра день за юліанським календарем. І швидко, але спокійно йдіть геть.


Наостанок кілька історій від тих, хто бував під гіпнозом
«Я піддавалася гіпнозу один раз. Мені треба було простягнути руки вперед і зробити так, щоб вони не зігнулися, коли вдарять по них. У мене не виходило. Тоді мені дуже розмірено кілька разів дали інструкцію, що робити і як: „Уяви, що ти міцно тримаєшся он за ту високу будівлю у вікні“ і „Твої руки скам’яніли“. І після цього у мене вийшло стримати удар. Я прийшла до висновку, що гіпноз працює тільки тоді, коли ти віриш в нього. Я не вірила, поки людина, чия думка, здається, мені авторитетною, не сказала, що це можливо».
«Одна з самих пекельних історій в моєму житті! Іду собі, нікого не чіпаю. Назустріч йде жінка років 60 і запитує, де пошта. Я сказала, куди їй іти й пішла далі. Вона мене покликала, сказавши щось, що змусило мене повернутися (щось про особисте життя). Після цього — порожнеча, яку перебивають якісь сюрреалістичні спогади. Прокинулася я в якомусь скверику з усвідомленням того, що винесла з будинку своїми руками всі прикраси і гроші. А в голові лише величезний перламутровий ґудзик з плаща цієї бабки».
«У мене траплялися запинання в мові — легке заїкання. Батьки повели мене на гіпноз. Це виглядало так: темна кімната, люди і лікар-психіатр. Всі розсідаються в крісла. Лікар починає абсолютно ідіотським тужливим голосом говорити: „Розслабляються по-о-ві-ки, розслабляються м’я-зи…“ Першого разу було дуже смішно. Потім, коли всі знаходяться в трансі (або роблять вигляд), він підходить до кожного і шепоче щось конкретне про його хворобу. Насправді, прикольна штука. Мені він шепотів про розслаблення центру мовлення. Заїкатися на якийсь час я перестала».


Гіпноз — це явище, яке здається неймовірним, однак, воно цілком реальне. До речі, є думка, що гіпнозу не існує зовсім і це лише поведінка людини, яка хоче бути загіпнотизованою, помножена на авторитет гіпнотизера. А що з цього приводу думаєте ви? Чи бували у вас якісь історії, пов’язані з гіпнозом?

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі