«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Чому діти уникають домашньої роботи, і що з цим робити?

6 причин, по яких діти не допомагають по будинку.

Діти просто не люблять роботу по дому

Це зрозуміло - адже навіть більшість дорослих вважають роботу по дому нудною і монотонною. У дітей так багато більш цікавих справ, вони дійсно не можуть зрозуміти, чому так важливо підмести підлогу, інформує Ukr.Media.

Рішення

Перетворити прибирання або приготування їжі в веселощі і вихваляння майстерності. Подивіться - вона змусила кухонний стіл сяяти! Як він зміг так швидко скласти речі? Незабаром діти почнуть отримувати задоволення від добре виконаної роботи, навіть пишатися умінням готувати.

Зробіть домашні справи приводом побути разом. Не відправляйте дитину займатися домашніми справами наодинці, сприймайте цю роботу як можливість зблизитися. Слухайте улюблену музику дитини, підспівуйте. Скажіть, як багато значить для вас її допомога. Опір зменшиться, якщо помічник має вибір - якими домашніми справами зайнятися. Не погано б мати невелику мотивацію, наприклад, поїздка в парк після прибирання.

Дорослим це простіше зробити самим

Потрібно витратити стільки часу на їхнє навчання, а часу катастрофічно мало!

Рішення

Змінити своє ставлення - це не для того, щоб заощадити ваш час, а щоб навчити дітей життєвим навичкам, відчути, як приємно вносити свій внесок у сімейний побут. Витративши час на навчання і контроль, ви отримаєте безцінні плоди з часом. Чим раніше діти починають виконувати домашні справи, тим краще. Це допоможе їм почати бачити в собі щось цінне і відчувати свою важливість і значимість.

Діти, нібито, потребують нашої допомоги

Діти час від часу потребують того, щоб здаватися безпорадними малюками. Це переконує їх, що дорослі завжди поруч, щоб захищати і опікати. Вони вже старанно постаралися в школі чи садочку, а вдома можуть розслабитися.

Рішення

Не бійтеся няньчитися з дитиною, коли вона дійсно потребує допомоги, а якщо ви упевнені, що вона може впоратися сама - дайте її вирішити задачу самостійно, але залишайтеся поруч, щоб вона відчувала підтримку, зберігайте почуття гумору, якщо у малюка щось не виходить.

У сучасних дітей немає часу

Школа, заняття спортом, музикою і подібним віднімає величезну кількість часу у сьогоднішніх дітей. У старшій школі у них часто немає часу навіть виспатися!

Рішення

Протягом навчального року покладіть на дитину обов'язки, які можна виконати за годину на вихідних. На початку літа поговоріть про відповідальність, складіть графік, який потребує від дитини більшого. Скористайтесь можливістю на канікулах і навчіть її важливим побутовим навичкам, нехай дитина зробить реальний внесок у домашнє господарство.

Діти не виконують поставлені завдання повністю

Нерозумно очікувати, що дитина виконає роботу так само добре, як ви.

Рішення

Розбийте завдання на дрібні етапи і допоможіть дитині впоратись з кожним. Сфотографуйте їх, якщо дитина ще не вміє читати, зробіть невеликий плакат з кожним кроком. Як тільки дитина бере на себе всю відповідальність за виконання завдання цілком, постарайтеся звести до мінімуму контроль.

Діти «забувають» про обов'язки або скаржаться, і ми здаємося

У дітей багато думок, починаючи з майбутнього футбольного матчу, закінчуючи тим, що їх сестра отримала більший шматок пирога, а нагадування про обов'язки засмучує їх.

Рішення

Не здаватися і не сердитися. Робота по будинку ніколи не буде першою у списку вашої дитини, і це нормально. Зберігайте почуття гумору. Коли ваша дитина скаржиться на зобов'язання допомагати по дому, співпереживайте, але озвучуйте ваші очікування. Надрукуйте письмовий розпорядок, що включає обов'язки всіх, будьте послідовні і наполегливі в своїх очікуваннях. Скоро це просто стане звичкою і велику частину часу вам вже не доведеться витрачати на нагадування і вмовляння.

Діти ростуть, щоб виправдати наші сподівання. Одного разу вони подадуть їжу, яку самі приготували, і ви зрозумієте - ви виховали таку людину, яка може подбати про себе і про інших.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі