«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Чому ви почуваєтеся невдахою

9 звичок, яких варто позбутися, аби стати кращою версією себе.

Артур Шопенгауер говорив, що боягузи народжують боягузів, негідники — негідників, а у невдах на світ з’являються тільки невдахи. А ось Іммануїл Кант вважав, що характер не успадковується, а формується під впливом внутрішніх переживань і зовнішніх обставин, і над ним можна і потрібно працювати.

Але є ще одна теорія: людина не причетна до того, що відбувається в її житті і всі невдачі — це підступи ворогів і вплив зірок. Як правило, цієї теорії дотримуються закоренілі невдахи.

Ось 10 принципів, яких дотримуються тотально «невезучі» люди:

1. Звинувачувати навколишніх у своїх бідах

Не поступив в інститут? Тому, що туди беруть тільки по зв’язках або за хабарі. Не дали премію на роботі? Ідіот-начальник нагороджує тільки родичів і підлабузників. Кинула дівчина? Це з-за того, що вона дурепа (якщо кинув хлопець — «він козел»). Вдома закінчився хліб та у магазині його теж немає — ось воно, точний доказ вселенської змови!

Пошук винного і його звинувачення дають людині помилкове відчуття того, що проблема вирішена. Однак, вона залишається і незабаром нагадає про себе знову. Тому успішні люди при виникненні проблеми не шукають винних, а шляхи та інструменти для її вирішення.

2. Порівнювати себе з іншими людьми

Аутсайдери люблять порівнювати себе з іншими. Незалежно від того, хто вибирається для порівняння (більш успішні чи менш успішні люди), результат не приносить користі. У першому випадку виникає жалість до себе — одна з гальмівних і руйнівних  емоцій розвитку людини. У другому випадку в невдахи з’являється можливість виправдати власну бездіяльність.

Разом з тим порівняння необхідно нам для того, щоб оцінити власне зростання. Тільки порівнювати себе треба не з іншими людьми, а з самим собою — з тим, ким ви були 10 років, 5 років або 1 рік тому.

3. Не вірити в себе

«Вище голови не стрибнеш», «не жили заможно, не варто й починати», «це не для мене» — ці фрази дуже люблять невдахи. Знайти додатковий заробіток, почати вивчати нову мову, ризикнути і зробити комплімент незнайомій людині — все це вимагає зусиль. Набагато легше знайти доречну відмовку і без докорів сумління відмовитися від будь-яких спроб щось змінити в своєму житті.

Визнавати сам факт існування певних труднощів не завадить, адже таким чином, людина об’єктивно оцінює ситуацію і планує свої дії. Але необхідно розуміти, що будь-які перешкоди, будь то економічна криза або Венера в 7-му будинку, всього лише трохи ускладнюють шлях до успіху, а не повністю перекриють його.

4. Відмовлятися від своїх цілей і принципів

Люди, які постійно скаржаться на невезіння, легко йдуть на поводу в інших, змінюють свої переконання і цілі по декілька разів на день або зовсім відмовляються від них за найменших труднощів. Сьогодні невдаха може бути переконаним вегетаріанцем, а завтра почне засуджувати тих, хто не їсть м’ясо, адже таким чином, вони позбавляють себе вітаміну В12.

Мета — це маяк, який вказує нам шлях навіть в цілковитій темряві, а наші принципи — огорожа, що не дозволяє зійти з правильної дороги. Недарма Рой Дісней сказав: «Зовсім не важко приймати рішення, коли знаєш, які в тебе цінності». При виникненні труднощів успішні люди шукають спосіб з ними впоратися, а не кидаються змінювати свої орієнтири.

5. Не вміти спілкуватися з іншими людьми

Невдахи не вміють будувати стосунки з тими, що їх оточують, а з тими, хто, на їх думку, знаходиться нижче по соціальних сходах, часто поводяться зарозуміло. Недарма кажуть, що якщо ви хочете побачити справжнє обличчя людини, то потрібно поспостерігати, як вона спілкується з персоналом, який обслуговує.

Ті, хто взяв на себе відповідальність за своє життя, знають, що важливо вміти вибудовувати стосунки з людьми не тільки в професійній сфері, але і в особистому житті. Вони не втрачають можливості розширити коло своїх знайомств і докладають  багато зусиль для того, щоб підтримувати ці стосунки.

6. Прокрастинувати

Аутсайдери живуть так, немов у них в запасі є ще одне життя. Модний сьогодні термін «прокрастинація» поширюється не тільки на рутинні справи на кшталт прибирання або миття посуду. Невдахи відкладають на потім реалізацію своїх бажань, перетворюючи власне життя в не дуже веселе, а іноді й зовсім сумне існування.

Успішні люди живуть сьогоднішнім днем. Стів Джобс частенько вранці задавав собі питання: «Щоб я зробив, якби це був мій останній день?». Це відмінний спосіб перестати відкладати важливі справи на потім і почати жити прямо зараз.

7. Не приймати іншу думку

Невдахи поверхово розбираються практично у всьому. Запитайте у будь-якого стороннього, як навести порядок у країні і ви отримаєте вичерпну інструкцію, можливо навіть в картинках. Будучи впевненим у своїй правоті, невдаха готовий сперечатися, як кажуть, до посиніння. При цьому в його квартирі бардак починається, швидше за все, з самого порога.

У психології давно відомо про існування вкрай цікавого ефекту Даннінга — Крюгера, суть якого полягає в наступному: чим менше людина в чомусь розбирається, тим сильніше вона впевнена у своїй правоті і тим завзятіше відкидає інші точки зору. Ефект працює і у зворотному напрямку — чим вища компетентність людини, тим менше вона буде сперечатися і наполягати на власній думці.

8. Любити халяву

«Чим дешевше, тим краще» — такий девіз багатьох невдах. І неважливо, що шкарпетки зі знижкою рвуться на наступний день, в закупленних на запас крупах заведеться моль, а вирощену на дачі картоплю, на яку було витрачено все літо, доведеться викинути, бо вона вся проросла в підвалі. І так відбувається з року в рік.

Успішні люди не економлять, а вміють рахувати свої гроші, знаючи при цьому справжню ціну речам. Це дозволяє їм купувати дійсно потрібні і якісні товари, які не доводиться викидати на наступний же день. Адже недарма фраза барона Ротшильда «Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі» так популярна і сьогодні.

9. Заздрити і очорняти оточуючих

Невдахи заздрісні і, намагаючись пояснити своє почуття прикрості, завжди намагаються знайти «істинну» причину успіху інших людей. Багатий? Накрав. Популярний? Вмієш плести інтриги. Здоровий? Просто у лікаря давно не був. Щасливий у шлюбі? Вдало приховуєш сліди своїх зрад. Посміхаєшся? Дурень, відкрий очі! На думку невдахи, просто так нічого доброго в житті не трапляється.

Як зазначають психологи, заздрість з’являється від нездатності відчувати задоволення від власного життя. Адже часто заздрісники не хочуть фактично володіти тим, в наявності чого заздрять іншим, їх просто виводить з себе вміння інших отримувати від життя те, чого їм хочеться.
Складно сперечатися з тим, що більшість невдач у житті людини — це наслідок її дій, вчинених під впливом звичок і характеру. Але що або хто винен, що у цієї людини такий характер?

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі