День скловиробника (День працівника скляної промисловості)
Михайло Васильович Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Скло, без якого в наш час не можна обійтися майже ні в одній області людського життя і діяльності, було отримано понад п’ять тисяч років тому. Найдавніші зразки виробів зі скла, що дійшли до нас - єгипетського походження. На Русі виробництво художніх виробів зі скла (мозаїки, посуду, браслетів) існувало з початку XI століття. Технологія виготовлення скла була перейнята від візантійців, і вже за часів Ярослава Мудрого київські майстри почали виготовляти свинцево-кремнеземне скло. Незважаючи на таку давню історію, масовий характер виробництво скла набуло лише наприкінці 19 сторіччя завдяки винаходу печі Сіменса-Мартіна і заводському виробництву соди. А вже листове скло - річ зовсім сучасна. Технологія його виготовлення була розроблена в другій половині 20 століття.
В Україні, ураховуючи вагомий внесок українських скловиробників у розвиток економіки держави та відродження багатовікових традицій галузі, це свято встановлено згідно з Указом Президента України № 1417/2003 від 9-го грудня 2003-го року, святкується щорічно 19 листопада і має назву «День скловиробника».
В цей День ми приєднуємося до привітань на адресу наших скловиробників! Бажаємо їм успіхів і нових досягнень, стабільності і хороших результатів! Здоров’я та благополуччя! З Днем скловиробника!